پربازدید های اخبار فرهنگیسینما، تلویزیون

داوود رشیدی بازیگر سینما و تلوزیون درگذشت

درگذشت داوود رشیدی- عکس هایی از داوود رشیدی- عکس های داوود رشیدی و بزرگان سینما - داوود رشیدی کنار مشایخی- داوود رشیدی کنار محمد علی کشاورز - داوود رشیدی و عزت الله انتظامی - داوود رشیدی کنار علی نصیریان- داوود رشیدی در کنار جمشید مشایخی - davood rashidi - درگذشت داوود رشیدی- داوود رشیدی- سوابق بازیگری داوود رشیدی- آثار تلوزیونی داود رشیدی- آثار نمایشی و تئاتر داوود رشیدی- آثار سینمایی داوود رشیدی- ۱۴ ستاره- پیام محمدعلی کشاورز پس از فوت داوود رشیدی- پیام علی نصیریان پس از فوت داوود رشیدی- پیام عزت الله انتظامی پس از فوت داوود رشیدی- پیام جمشید مشایخی پس از فوت داوود رشیدی- ۱۴setare.com- علی عسکری رییس رسانه ملی- پیام علی عسکری پس از فوت داوود رشیدی- علی نصیریان- محمدعلی کشاورز- جمشید مشایخی- عزت الله انتظامی- صدا و سیما

داوود رشیدی بازیگر توانمند سینما و تلوزیون ایران درگذشت. داود رشیدی بازیگر سینما و تئاتر ایران صبح امروز ۵ شهریور ماه درگذشت.

به گزارش “چهارده ستاره“، داوود رشیدی بازیگر سینمای ایران درگذشت.

داود رشیدی بازیگر سینما و تئاتر ایران صبح امروز ۵ شهریور ماه ۹۵ درگذشت.

لیلی رشیدی فرزند این هنرمند این خبر تایید کرد و در جملات کوتاهی گفت که در منزل به دلیل ایست قلبی درگذشت.

داوود رشیدی زاده ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در تهران و بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون است. وی دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر است.

از جمله نمایش‌ هایی که اجرا کرده میتوان به «در انتظار گودو»، «ریچارد سوم»، «پیروزی در شیکاگو»، «منهای دو»، «آقای اشمیت کیه؟ » و … اشاره کرد. از جمله فیلم‌ های سینمایی که در آنها بازی کرده میتوان به آثاری چون «کمال الملک»،«ملاقات با طوطی»،«زمهریر» و … نام برد.

او در مجموعه‌ های تلویزیونی گوناگونی مانند «ولایت عشق»، «هزار دستان»، «آوای فاخته»، «عطر گل یاس» و … نیز بازی کرده است.

داوود رشیدی هنرمند پیشکسوت تئاتر سینما و تلویزیون دارای درجه یک هنری بود. وی با بازی در فیلم سینمایی «اکباتان» آخرین بازی در سینما را تجربه کرد و مجموعه «کلاه پهلوی» و تله فیلم «رویا» آخرین حضور او در تلویزیون بود.

این هنرمند در سالهای اخیر از بیماری آلزایمر رنج می‌ برد.

Image result for ‫درگذشت داوود رشیدی‬‎

Image result for ‫درگذشت داوود رشیدی‬‎

Image result for ‫درگذشت داوود رشیدی‬‎

Image result for ‫داوود رشیدی و کشاورز‬‎

Image result for ‫درگذشت داوود رشیدی‬‎

Image result for ‫درگذشت داوود رشیدی‬‎

Image result for ‫داوود رشیدی و کشاورز‬‎

Image result for ‫درگذشت داوود رشیدی‬‎

عکس های مرحوم داوود رشیدی بازیگر سینما و تلوزیون

واکنش استاد جمشید مشایخی پس از شنیدن مرگ داوود رشیدی

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون گفت: از شنیدن خبر در گذشت رشیدی شوکه شدم این خبر دروغ است.

به گزارش “چهارده ستاره“، جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان در خصوص درگذشت داوود رشیدی گفت: آنقدر از شنیدن خبر درگذشت داوود رشیدی شوکه هستم که نمیتوانم باورم کنم که رشیدی از میان ما رفته است. این خبر دروغ است.

وی ادامه داد: من سالیان سال با رشیدی کار کردم نمیدانم از کجا تعریف کنم از کمال الملک گرفته تا کارهای فراموش نشدنی دیگر.

وی خاطرنشان کرد: از همین طریق به خانواده رشیدی به همسر وی و دخترش تسلیت می گویم. 

Image result for ‫درگذشت داوود رشیدی‬‎

عزت‌الله انتظامی: سالها با داوود رشیدی زندگی کردم

عزت الله انتظامی از سال هایی که با داود رشیدی دوستی کرده و همکاری داشته و اینکه این هنرمند به همه کمک میکرده است، گفت.

به گزارش “چهارده ستاره“، عزت الله انتظامی بازیگر سینما و تئاتر درباره فوت داوود رشیدی گفت: من ارادت زیادی به او داشتم. او یکی از بهترین همکاران من بود که همکاری نزدیک با او داشتم، متاسفانه زود ما را ترک کرد.

وی افزود: داود رشیدی اطلاعات بسیاری داشت. زبان فرانسه را هم به خوبی بلد بود، شخصیتی داشت که با همه کنار می آمد و درصدد رفع مشکلات دیگران برمی آمد. برای خانواده و دختر او آرزوی صبر دارم.

انتظامی ادامه داد: او یکی از عزیزترین همکاران من بود، وقتی خبر فوت او را شنیدم بسیار غمگین شدم، او یکی از افرادی بود که من با او زندگی کردم و دوستی زیادی با او داشتم.

وی خاطر نشان کرد: ما ناگهان او را از دست دادیم، پیدا کردن چنین دوستی در این زمانه دیگر ممکن نیست امیدوارم غم آخر همه دوستان و هنردوستان این کشور باشد.

Image result for ‫درگذشت داوود رشیدی‬‎

علی نصیریان: بدن سینما و تئاتر ایران از ما جدا شد

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون گفت: رشیدی یکی از پیش گامان تئاتر نوین ایران بود و تنها کلمه ای که میتوانم بگویم این است که بدن و پاره ای از تن سینما و تئاتر از ما جدا شد.

علی نصیریان بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر، در خصوص درگذشت “داوود رشیدی” گفت: از شنیدن خبر درگذشت داوود رشیدی بسیار متاثر هستم و البته در کمال ناباوری هیچ سخنی به زبانم نمی آید.

وی ادامه داد: داوود رشیدی از حدود نیم قرن گذشته وارد عرصه تئاتر ایران شد و یکی از تاثیر گذارترین و بنیان گذاران تئاتر نوین در ایران بود و میتوان او را یکی از پیشگامان عرصه تئاتر ایران دانست.

وی خاطر نشان کرد: نمیدانم دقیقاً به خانواده وی چه بگویم اما از این طریق به همسر، دختر و پسر او از صمیم قلب تسلیت می گویم و دیگر هیچ…

Image result for ‫درگذشت داوود رشیدی‬‎

حضور محمد علی کشاورز در منزل مرحوم رشیدی

داود رشیدی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان، صبح امروز ۵ شهریور ماه ۹۵ در سن ۸۳ سالگی درگذشت.

محمدعلی کشاورز در منزل مرحوم داوود رشیدی برای تسلیت گفتن به خانواده وی حاضر شد.

عکس/ حضور محمد علی کشاورز در منزل مرحوم رشیدی+عکس

رئیس رسانه ملی درگذشت «داوود رشیدی» را تسلیت گفت

رئیس سازمان صدا و سیما در پیامی، درگذشت داوود رشیدی را به جامعه هنری کشور و خانواده آن هنرمند فقید تسلیت گفت.

به گزارش “چهارده ستاره” به نقل از فارس، علی‌ عسکری در این پیام از ایفای نقش های ماندگار مرحوم رشیدی در مجموعه های تلویزیونی تجلیل و فقدان او را باعث تاثر در جامعه هنری و فرهنگی کشور ارزیابی کرده است

متن پیام رییس صدا و سیما پس از فوت استاد داوود رشید به این شرح است :

کل نفس ذائقه الموت

خبر درگذشت هنرمند و بازیگر پیشکسوت عرصه تئاتر ،تلویزیون و سینما ، مرحوم داوود رشیدی باعث تاثر عمیق جامعه فرهنگی و هنری کشور شد.

مرحوم رشیدی عمری را در راه خدمت به هنر این مرز و بوم صرف کرد و حاصل این تلاش ها به خصوص در عرصه تلویزیون، نقش آفرینی های ارزشمند و ماندگار در مجموعه هایی مانند “ولایت عشق” و ” هزاردستان ” و…. شده است.

درگذشت این بازیگر توانا را به جامعه هنری و فرهنگی کشور و خانواده محترم ایشان تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای بازماندگان ، صبر و برای آن مرحوم علو درجات را مسئلت دارم.

علی عسکری / رئیس سازمان صدا و سیما

Image result for ‫درگذشت داوود رشیدی‬‎

davood rashidi - درگذشت داوود رشیدی- داوود رشیدی- سوابق بازیگری داوود رشیدی- آثار تلوزیونی داود رشیدی- آثار نمایشی و تئاتر داوود رشیدی- آثار سینمایی داوود رشیدی- 14 ستاره- پیام محمدعلی کشاورز پس از فوت داوود رشیدی- پیام علی نصیریان پس از فوت داوود رشیدی- پیام عزت الله انتظامی پس از فوت داوود رشیدی- پیام جمشید مشایخی پس از فوت داوود رشیدی- 14setare.com- علی عسکری رییس رسانه ملی- پیام علی عسکری پس از فوت داوود رشیدی- علی نصیریان- محمدعلی کشاورز- جمشید مشایخی- عزت الله انتظامی- صدا و سیما

منبع : چهارده ستاره

———————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “داوود رشیدی بازیگر سینما و تلوزیون درگذشت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط