پربازدید های اخبار بین الملل

داعش در آستانه فروپاشی کامل در عراق

نقشه موقعیت موصل و بغداد و فرار داعش از موصل - داعش X آخرین اخبار داعش X موصل عراق X عراق X عملیات آزادسازی موصل عراق X 14setare.com X 14 ستاره X نقشه عراق X نقشه عراق پس از آزادی فلوجه X نقشه عراق در حضور داعش X چند درصد از خاک عراق در دست داعش است ؟

با فرار سرکرده های رده بالای داعش از موصل، این گروه تروریستی برای ترکِ آخرین سنگرشان در عراق آماده میشوند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، در پی آزاد شدن “القیاره” که یکی از بزرگترین پایگاه های راهبردی داعش به شمار می رفت، زمینه برای آغاز عملیات آزادسازی کامل موصل فراهم شد.

ارتش عراق - حشدالشعبی- زرهی عراق- X هلاکت 600 تروریست داعش در شمال الرمادی X الرمادی عراق X رمادی X الانبار عراق X 14 ستاره X 14setare.com X داعش X آخرین اخبار داعش X عراق X آخرین اخبار عراق X ارتش عراق X ISIS X ISIL or ISIS are a group of Wahhabis X Russia and Iran and Hezbollah and Ansar Allah are fighting ISIS X Saudi Arabia is the center of Wahhabism

در پی آزاد شدن “القیاره” که یکی از بزرگترین پایگاه های راهبردی داعش به شمار می رفت، زمینه برای آغاز عملیات آزادسازی کامل موصل فراهم شد. به همین سبب عناصر داعش، خود را برای ترک این شهر و گریختن به سمت صحرا و مرزهای سوریه آماده می کنند.

منابع آگاه به وبگاه “عربی ۲۱” خبر دادند پلیس دینی داعش که عناصر آن “محتسب” خوانده می شوند، کنترل خود را بر اوضاع از دست داده اند و از اذیت و آزار مردم موصل دست کشیده اند. این در حالی است که محتسب ها، پیش از این، سیگاری ها، زنانِ بدون روبنده و خانواده های دارای دیش ماهواره را دستگیر می کردند.

به گفته این منابع، سرکرده های رده بالای داعش از موصل خارج شده و به همراه خانواده هایشان به سوریه و لیبی رفته اند. اداره موصل در حال حاضر در دست مسئولان رده پایین داعش است.

منابع آگاه، “پزشک ابوبکر بغدادی” را یکی از فراریان از موصل نام بردند و یکی از نشانه های خارج شدنِ امور از کنترل داعش را حمله ی مردم خشمگین به منزل پزشکِ ابوبکر بغدادی و آتش زدن آن دانستند.

یکی دیگر از نشانه های آماده شدن داعشی ها برای خروج از موصل، تهدیدهای بی سابقه ی مسئولان این گروه تروریستی است که تاکید می کنند “اگر از موصل برویم، برای کشتن کسانی که با نیروهای عراقی همکاری می کنند، برمی گردیم و عملیات ترور را همچون گذشته از سر می گیریم”.

منابع آگاه، گفته های عناصر داعش درباره ی مرحله پس از خروج از موصل را نشانه ای آشکار از آماده شدن آنها برای ترک این شهر دانستند.

به این ترتیب، خلافت ابوبکر بغدادی که تحت عنوان “دولت اسلامی در عراق و شام” نامگذاری شده بود، از نظر جغرافیایی آماده سقوط خواهد شد و داعش در عراق، هیچ شهری نخواهد داشت.

نقشه عراق پس از آزادی فلوجه و در آستانه آزادی شرقاط-عراق X آخرین اخبار عراق X ارتش عراق X داعش X آخرین اخبار داعش X موصل عراق X شرقاط X آزادسازی فلوجه از دست داعش X فلوجه عراق X الفلوجه X 14 ستاره X 14setare.com X حشدالشعبی X الحشدالشعبی X نقشه عراق پس از آزادی فلوجه X ISIS X ISIL or ISIS are a group of Wahhabis

منبع : العالم

———————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “داعش در آستانه فروپاشی کامل در عراق”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.