پربازدید های موفقیت

داستان پندآموز ۳ / ارزش انسان در بین دوستان

داستان پندآموز درباره مشکلات و سختی های زندگی - 14 ستاره- پند و حکمت- حکایت- داستان پند آموز- داستان کوتاه- داستان های انگیزشی- داستان های زیبا- 14setare.com- راه موفقیت- رمز و راز موفقیت- عکسنوشته- عکسنوشته موفقیت- مثبت اندیشی- موفقیت- موفقیت در زندگی- ارزش انسان- اصول بهتر زندگی کردن- بهبود زندگی- حل مشکلات زندگی- مهارت های زندگی - مرد افسرده و افسردگی - غروب -

گاهی در زندگی واقعی، ما در بسیاری موارد با تصمیمــاتی که می گیریم یا با مشکلاتی که روبرو می شویم، خم می شویم، مچالــه می شویم، خاک آلود می شویم و احساس می کنیم که دیگر پشیزی ارزش نداریم، ولی اینگونه نیست و صرف نظر از اینکه چه بلایی سرمان آمده است هرگز ارزش خود را از دست نمی دهیم و هنوز هم برای افرادی که دوستمان دارند، آدم با ارزشی هستیم.

داستان پند آموز ۳ / مشکلات زندگی ما را بزرگ میکند . . .

ارزش انسان در بین دوستان

یک استاد معروف در مجلسی که دویست نفر در آن حضور داشتند، یک پنجاه هزار تومانی را از جیبش بیرون آورد و پرسید چه کسی مایل است این اسکناس را داشته باشد ؟ دست همه حاضرین بالا رفت.

سخنران گفت : بسیار خوب، من این اسکناس را به یکی از شما خواهم داد ولی قبل از آن می خواهم کاری بکنم.

و سپس در برابر نگاه های متعجب، اسکناس را مچاله کرد و پرسید: چه کسی هنوز مایل است این اسکناس را داشته باشد؟ و باز هم دست های حاضرین بالا رفت.

این بار مرد، اسکناس مچاله شده را به زمین انداخت و چند بار آنرا لگد مال کرد و با کفش خود آنرا روی زمین کشید. بعد اسکناس را برداشت و پرسید: خب، حالا چه کسی حاضر است صاحب این اسکناس شود؟ و باز دست همه بالا رفت.

سخنران گفت: دوستان، با این بلاهایی که من سر اسکناس در آوردم، از ارزش اسکناس چیزی کم نشد و همه شما خواهان آن هستید و ادامه داد :

در زندگی واقعی هم همینطور است، ما در بسیاری موارد با تصمیمــاتی که می گیریم یا با مشکلاتی که روبرو می شویم، خم می شویم، مچالــه می شویم، خاک آلود می شویم و احساس می کنیم که دیگر پشیزی ارزش نداریم، ولی اینگونه نیست و صرف نظر از اینکه چه بلایی سرمان آمده است هرگز ارزش خود را از دست نمی دهیم و هنوز هم برای افرادی که دوستمان دارند، آدم با ارزشی هستیم.

———————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “داستان پندآموز ۳ / ارزش انسان در بین دوستان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.