پربازدید های پزشکی و تندرستیداروهای گیاهی

داروهای گیاهی کاهش دهنده قندخون

Sugar-cubeقند خون-X چای سبز X قند خون X گلوکز خون X کاهش قند خون X افزایش قند خون X هندوانه X خیار تلخ X شنبلیله X پیاز X سیر X گیاه گزنه X خواص گیاهان X خاصیت گیاهان دارویی X کاهش دهنده قندخون X 14setare.com X 14 ستاره

قبل از کشف انسولین و داروهای کاهش ‌دهنده قندخون، بیماران دیابتی با گیاهان دارویی و درمان ‌های سنتی معالجه می ‌شدند. تاکنون تاثیر مثبت بیش از هزار و ۲۰۰ ‌گیاه دارویی در کاهش میزان قند خون یا کاهش عوارض ناشی از آن شناخته شده است.

به گزارش “۱۴ ستاره“، این مطلب اشاره‌ ای دارد به برخی از مهمترین گیاهان دارویی با خواص کاهش‌ دهندگی قند خون که گزارش ‌های بالینی و آزمایشگاهی معتبر مبنی ‌بر موثر بودن آنها موجود است.

پیاز و سیر

سیر از سبزی ‌هایی است که تاریخی بسیار کهن دارد. انسان خواص درمانی این گیاه را ۵ ‌قرن پیش از میلاد مسیح (ع) شناخته بود. سیر هزاران سال برای اهداف پزشکی استفاده میشد. این گیاه دست‌کم ۳‌هزار سال در طب چین کاربرد داشته است.

پیاز نیز، از قدیمی ‌ترین گیاهان زراعی است که از هزاران سال قبل به عنوان طعم‌ دهنده غذاها و همچنین دارو از آن استفاده میشود.

ترکیبات فعال گوگردی مانند آلیل پروپیل دی ‌سولفید موجود در پیاز و اکسید آلیل دی ‌سولفید موجود در سیر نقش اصلی را در کاهش قندخون دارند. پیاز و سیر باعث افزایش میزان انسولین در خون میشوند. هر چقدر مصرف این مواد بیشتر باشد، قند خون بیشتر کاهش می‌یابد.

مصرف قرص ‌های سیر به میزان ۲ هزار و ۴۰۰ ‌میلی ‌گرم در روز به مدت ۳‌ماه، قند خون را مختصرأ کاهش میدهد.

خیار تلخ

این میوه شبیه کدوی زگیل ‌دار است و در نواحی گرمسیر مانند آمازون، آفریقای شرقی و آسیا رشد میکند و در آمریکای جنوبی به عنوان غذا و دارو کشت میشود.

میوه تازه آن به رنگ سبز است که با رسیدن به رنگ نارنجی زرد تبدیل میشود. تمام قسمتهای این میوه بسیار تلخ است. میوه خیار تلخ، حاوی ماده ‌ای شبیه انسولین است و مصرف روزانه حدود ۶۰‌گرم شیره این گیاه به کاهش مختصر قندخون منجر میشود.

شنبلیله

گیاهی از تیره پروانه ‌داران است و به همین دلیل توانایی همزیستی با باکتری ‌های تثبیت‌کننده ازت داشته و می‌ تواند بخش زیادی از نیتروژن مورد استفاده خود را تولید کند.

این گیاه بومی ایران است و در بیشتر نواحی ایران از جمله آذربایجان، اصفهان، فارس، خراسان، سمنان و دامغان می ‌روید و به عنوان سبزی خوراکی کاشته شده و مصرف میشود.

تجویز ۱۵ تا ۵۰ ‌گرم پودر دانه شنبلیله خیسانده در آب موجب کاهش قندخون ناشتا و بعد از غذا میشود. پودر دانه شنبلیله علاوه بر کاهش مختصر قندخون باعث کاهش چربی ‌های خون نیز میشود.

هندوانه ابوجهل

هندوانه ابوجهل یا خربزه روباه، یکی از گیاهان دارویی متعلق به خانواده خیارها و کدوهاست. این گیاه بومی ایران بوده و در نواحی جنوبی کشور و مناطقی مانند جنوب استان خراسان یافت میشود.

میوه این گیاه دارای گلوکوزید تبلورپذیری با طعم بسیار تلخ به نام کولوسنتین است. این گلوکوزید به حالت متبلور و خالص به رنگ زرد است، در آب به نسبت ۲۰ ‌درصد حل می‌ شود و اگر هیدرولیز شود، گلوکز و ماده‌ ای به نام کولوسنتین می ‌دهد.

در طب سنتی بسیاری از کشورها از جمله ایران تجویز میوه این گیاه برای کاهش قند خون متداول است. میوه این گیاه بسیار سمی است و مصرف مقدار زیاد آن باعث اسهال خونی و در نهایت مرگ می‌ شود.

تجویز مقدار ۱۰۰ ‌میلی گرم ۳‌بار در روز ماده موثر هندوانه ابوجهل به مدت ۲‌ماه در بیماران دیابتی نوع دوم، موجب کاهش مختصر میزان هموگلوبین ای ‌وان‌ سی و قندخون ناشتا میشود. تجویز این مقدار به مدت ۲‌ماه در این بیماران بدون هیچگونه عوارض جانبی گوارشی، کبدی و کلیوی است.

چای سبز

چای سبز و سیاه در اصل یکی هستند اما فرآیند تولید چای سیاه به گونه ای دیگر است. برگ ‌های چای سیاه در روش خاصی تخمیر و سپس خشک می ‌شوند اما برگ‌ های چای سبز پس از چیدن خشک می ‌شوند.

تخمیر‌ نشدن موجب میشود که تقریبأ بیشتر مواد طبیعی به همان مقدار در برگهای چای باقی بمانند.

مردم چین از دیرباز چای سبز را به عنوان یک نوشیدنی دارویی مصرف می‌ کردند و به دلیل اهمیت ویژه این گیاه، اصول خاصی نیز برای تهیه آن دارند. در سالهای اخیر چای سبز در بسیاری از کشورهای جهان طرفداران فراوانی یافته است.

دلیل اصلی این استقبال، آشنایی مردم دیگر کشورها با خواص درمانی این نوع نوشیدنی است. بسیاری از خواص چای سبز مربوط به ماده ‌ای به نام کاتچین است که فعالیت آنتی ‌اکسیدانی آن بسیار زیاد است. مصرف روزانه ۵/۱ ‌گرم پودر چای سبز خشک موجب کاهش مختصر قند خون در بیماران دیابتی میشود.

دم‌ کرده گزنه

ساقه این گیاه را پرزها و تارهای مخروطی ‌شکل پوشانده است که در صورت لمس کردن ساقه به دست می ‌چسبد و پوست را می‌گزد و تولید خارش و سوزش میکند و شاید به همین دلیل آنرا گزنه نامیده‌ اند. تخم آن نرم، ریز و تیره رنگ و مانند تخم کتان است. قسمت مورد استفاده این گیاه برگ ‌های تازه، ریشه، شیره و دانه آن است. گزنه در طب سنتی ایران به عنوان یک داروی کاهنده گلوکز خون معرفی شده است. عصاره برگ گزنه می ‌تواند یک نقشی حفاظتی در برابر افزایش میزان قندخون و تخریب سلولهای پانکراس داشته باشد.

کلپوره همدانی، مریم نخودی همدانی

استفاده از این گیاه به ‌طوری‌که در کتب دارویی قدیمی آمده است به زمانهای دور نسبت داده میشود.

عصاره این گیاه محتوی مواد موثره زیره است. مصرف عصاره این گیاه به مقدار ۱۲۵‌ میلی ‌گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن به مدت ۶‌ هفته قندخون را مختصرأ کاهش می‌ دهد.

منبع : روزنامه شهرآرا

—————————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “داروهای گیاهی کاهش دهنده قندخون”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط