پربازدید های پزشکی و تندرستیداروهای گیاهی

خواص معجزه آمیز آب زنجبیل را بشناسید.

آب زنجبیل-زنجبیل-زنجفیل!-X زنجبیل X خواص زنجبیل X 14setare.com X 14 ستاره X عسل X لیمو X گیاهان دارویی X خاصیت گیاهان دارویی X کاهش کلسترول خون X دیابت X سرطان روده X سرطان معده X سوءهاضمه

زنجبیل نه تنها به عنوان ادویه در غذاها استفاده میشود، بلکه خواص متعددی هم برای افراد مبتلا به سرماخوردگی، سوء هاضمه، تهوع دوره بارداری و گلو درد دارد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، اگر جویدن این گیاه تند را دوست ندارید، می توانید یک لیوان آب آنرا بنوشید و از خواص متعدد آن بهره مند شوید.

اگر جویدن این گیاه تند را دوست ندارید، می توانید یک لیوان آب آنرا بنوشید و از خواص متعدد آن بهره مند شوید.

در ادامه به فهرستی از خواص این گیاه اعجازانگیز اشاره میشود.

کمک به کنترل دیابت :

زنجبیل دارای ویژگی های ضددیابت است و مطالعات متعددی نشان داده اند که این گیاه به کاهش سطح گلوکز خون افراد دیابتی و حتی افراد غیردیابتی کمک میکند. نوشیدن یک لیوان آب زنجبیل به کنترل سطح قندخون به هنگام ناشتا نیز کمک میکند.

تأخیر روند پیری فکر و ذهن :

به دلیل وجود ترکیبات فنول و فلاونوئید در زنجبیل، این گیاه دارای خواص محافظ نورون ها هم هست. آب زنجبیل بخصوص به افزایش سطح پروتئین مغز کمک کرده و در نتیجه سلامت مغز را حفظ میکند. کاهش سطح پروتئین مخصوصأ در میانسالی منجر به بروز مشکلاتی نظیر آلزایمر و سایر اختلالات روانی میشود.

مبارزه با سرطان :

زنجبیل دارای چندین فنولیک بیواکتیو و ترکیبات تند ادویه ای فرّار نظیر شوگائول و پارادول است. طبق مطالعات، عصاره زنجبیل دارای خواص ضدسرطان است که به کنترل سرطان پروستات کمک میکند.

حفاظت در مقابل سرطان معده-روده :

زنجبیل یکی از پرکاربردترین گیاهان دارویی برای درمان حالت تهوع، اسهال، سوزش معده، نفخ شکم، از دست دادن اشتها، عفونت، سرفه، و برونشیت است. مطالعات تجربی نشان داده اند که زنجبیل و عناصر فعال آن از جمله ۶-جینجرول و ۶-شوگائول دارای فعالیت های ضدسرطانی در مقابله با سرطان روده-معده هستند.

کاهش کلسترول :

از آنجایی که این گیاه به کنترل سطح گلوکز کمک میکند، آب آن هم بر کاهش کلسترول تاثیرگذار است.

تسکین درد ورم مفاصل :

عصاره زنجبیل دارای خواص تسکین دهنده درد هم هست و بسیار برای افرادی که از درد مزمن زانو رنج می برند مفید است.

نحوه تهیه آب زنجبیل :

ابتدا زنجبیل ها را خوب شسته و پوست آنرا بگیرید. سپس آنها را ورقه ورقه کرده و همراه کمی آب درون میکسر بریزید و کاملأ مخلوط کنید. مخلوط آماده شده را درون لیوان ریخته و آب نصف لیمو را در آن بچکانید. در صورت تمایل کمی عسل هم به آن اضافه کنید. آب زنجبیل شما آماده است.

منبع : مهر

—————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “خواص معجزه آمیز آب زنجبیل را بشناسید.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط