پربازدید های داروهای گیاهی

اینفوگرافی خواص شوید در بین سبزیجات

fact-graphic-dill- اینفوگرافی شوید در سبزی خوردن - فواید و خاصیت های شیوید خوردن در سبزی خوردن- سوید خشک - شوید خوردن- فایده های شوید تازه - فایده آب شوید- آب شبت- فواید شوید خشک- مزایای شیوید تازه - 14 ستاره- اینفوگرافی- میوه و سبزیجات- سبزیجات و اثر روی وزن- شوید- فواید شوید- 14setare.com- اینفوگرافیک- اینفوگرافی طب سنتی- اجزای سبزی خوردن

اینفوگرافی خواص شوید در طب پزشکی و طب سنتی

»»» کیفیت بالاتر اینفوگرافی خواص شوید از منظر پزشکی و سلامت در اینجا «««

* * * * * * * * * * * * * *

شوید سبزی که شاید خیلی ها طعم و بوی آنرا دوست نداشته باشند، ولی اگر از خواص بسیار این سبزی آگاه شوند، میل به خوردن آن پیدا کنند. در این بخش قصد داریم تا شما را با خواص شوید آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

نحوه استفاده از شوید : گیاه آن در سبزیجات مصرف میشود و تخم آن خواص زیادی دارد که در زیر به آن اشاره خواهد شد :

خواص : شوید Dill

نام علمی Aniethum graveolens

گیاه شناسی

شوید گیاهی است یکساله یا دوساله که گاهی ارتفاع آن به یک متر نیز میرسد. ریشه آن راست و مخروطی شکل و سفید است. این گیاه در اکثر نقاط دنا منجمله قسمتهای جنوب اروپا، مصر، آمریکا و چین پرورش داده می شود.

میوه شوید بیضوی، مسطح وب طول ۴ میلیمتر و عرض ۳ میلیمتر است. رنگ آن قهوه ای روشن و در سطح آن برجستگی هایی برنگ زرد و در کناره های آن لبه بال مانندی به رنگ زرد روشن دیده میشود.

خواص شوید از نظر دارویی

تخم شوید اثرات درمانی زیادی دارد منجمله بعنوان ضد تشنج، ضد درد، نفخ شکم، ادرار آور و برای تقویت معده به کار میرود.

برای کسانی که اشتهای زیادی به غذا ندارند و لاغر هستند تخم شوید بهترین دارو است، زیرا اشتها را زیاد کرده معده را تقویت میکند و انرژی به بدن می دهد. تخم شوید را میتوان برای ناراحتی معده، بی خوابی و ضد گاز معده بکار برد. خانمهای شیر ده که شیر آنها کم است باید حتما روی چند بار دم کرده تخم شوید یا در تخم شوید بخورند و در غذای خود مصرف کنند، به طور معجزه آسائی شیر آنها زیاد خواهد شد.

طب گیاهی ایران خواص زیادی را برای شوید قائل است؛ مثلا در مورد درد شدید و ورم معده از دم کرده شوید استفاده می کردند که اثر تسکین فوری دارد.

از شوید برای دل درد در حیوانات نیز استفاده می شود ودام داران قدیم بخوبی به این موضوع واقف بودند. مثلا برای گوسفند و بز کافی است که مقدر ۳۰ گرم تخم شوید به آنها داد که نفخ و دل درد را ساکت کنند.

در مورد بیمارانی که مبتلا به استفراغ شدید هستند و هیچ غذایی حتی آب را نمی توانند در معده خود نگاهدارنده بهترین درمان شوید است. این نوع بیماران باید دم کرده شوید را آهسته آهسته بنوشند.

در چین حتی شوید را برای کمردردهایی که به علت انقباض عضلانی باشد به کار میبرند.

یک نسخه قدیمی چینی برای باد فتق نیز از تخم شوید استفاده می کنند.

همچنین افرادی که دارای بیماری چربی خون میباشند از علف شوید و تخم آن برای درمان بیماری استفاده نمایند که نحوا استفاده تخم شوید به صورت جوشانده میباشد که روزانه باید به مقدار دو استکان مصرف نمایند و عرق شوید یک استکان بعد از نهار و شام.

مصرف شوید تازه، برای تنگی‌ نفس، سکسکه، ضعف معده و کبد و طحال، سنگ کلیه و مثانه، کولیت، درد مفاصل، درد قاعدگی و بیماریهای تناسلی مفید است.

شوید یا شبت با طبیعت گرم و خشک، مفید حال بلغمی‌ ها و سردمزاج‌ ها است.

شبت، پزنده طعام، بازکننده باد و بول و حیض و شیر است و تخم آن در این خصوص قوی‌ تر از خود آن می‌ باشد.

شبت مسکن درد شکم و روده، بازکننده گیر و انسداد آنها و هاضم قوی می‌باشد.

خوردن شبت، یرقان (زردی پوست) و امراض بلغمی و سکسکه و ضعف معده و جگر و طحال را رفع میکند.

خوردن شبت سرفه و تنگی نفس را بهبود می‌ دهد.

خواص آب شوید

خوردن آب شبت با عسل باعث قی و آسودگی از آزار طعام خراب میشود.

خوردن آب پخته خود و تخم آن مسکن درد شکم و روده و رافع نفخ شکم ناشی از پرخوری به دنبال گرسنگی زیاد می‌ باشد.

خوردن آب پخته شبت رفع سکسکه و قی و غثیان غذای فاسد میکند.

نوشیدن آب پخته آن رفع درد پشت و کلیه و مثانه میکند.

چکاندن آب شبت در گوش رفع امراض گوش میکند.

نشستن در آب جوشانده شبت در بهبود امراض زخم بی‌مانند است، و ضماد پخته آنکه از جوشیدن و پختن سفت شده باشد با عسل بر مقعد باعث لینت طبع میشود.

از طرف دیگر، مصرف دم‌نوش شوید، باعث کاهش نفخ میشود. اگر بتوانید آب شوید را با عسل مصرف کنید، سموم بدن و اخلاط غلیظ از معده را از بین می‌برد و باعث تحریک استفراغ شده و انجام این کار در فصل بهار برای تصفیه دستگاه گوارش بسیار مفید است.

خواص شوید خشک

سائیده سوخته شبت خشک با عسل که بخورند و بر موضع گذارند رفع علت بواسیر میکند.

پاشیدن سائیده خشک شبت، زخم و جراحت چرک دار را به هم آورده خشک میکند و در جهت بهبود زخم آلت تناسلی بی‌ عدیل می‌ باشد.

تخم شوید

افزودن تخم آن در اطعمه و اغذیه و ترشی‌ ها اصلاح عوارض معدی آنها، و منع ترش کردن معده بعد از غذا میکند.

کاهش قند و چربی خون با شوید تازه

شوید تازه، از منظر طب سنتی، تحلیل برنده اخلاط بدن، بازکننده انسداد عروق، اشتهاآور، مدر و قاعده‌ آور است و میتواند با افزایش ترشح انسولین، سطح قند خون را در بیماران دیابتی کاهش دهد.

فراموش نکنیم که در مقاله‌ های طب نوین هم تأکید شده است که استفاده از شوید تازه باعث کاهش سطح تری‌ گلیسرید و کلسترول خون میشود.

گوشت را با شوید بپزید

پختن گوشت با شوید تازه باعث برطرف شدن بوی بد گوشت و پختن سریع‌ تر آن میشود. این روش پخت، هضم گوشت را برای افرادی که معده‌ های ضعیفی دارند، ساده‌ تر میکند. به همین دلیل پرورش شوید در منزل و مصرف مداوم آن، فواید بسیاری برای بدنتان دارد.

مضرات خوردن زیاد شوید

خوردن آب شوید یا آب شبت باعث قی و غثیان قوی، و مداومت در مصرف آن مسبب ضعف باصره و منی، و مضر گرم‌ مزاج‌ ها است. زیاده‌ روی در مصرف شوید یا دمنوش آن، مشکلاتی مانند ضعف مغز، چشم، معده، کلیه، مثانه و نیروی جنسی را هم به دنبال خواهد داشت.

Image result for ‫خواص شوید طب سنتی‬‎

منبع : چهارده ستاره

——————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “اینفوگرافی خواص شوید در بین سبزیجات”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.