پربازدید های پزشکی و تندرستیداروهای گیاهی

خواص زردچوبه و اثرات مفید روی پوست و بدن

cancer-a-X 14 ستاره X 14setare.com X آب آناناس X آب لیمو X آرد X بهبود بیماری قلبی X بیماری آلزایمر X پوست X تأثیر زردچوبه بر زیبایی و پوست X خواص زردچوبه X زردچوبه X سرطان X طب سنتی X قلب X کاهو X گردش خون سالم X گوجه فرنگی-زردچوبه و خاصیت زردچوبه-طب اسلامی

زردچوبه از جمله مواد غذایی است که درآشپزخانه و به ویژه در نزد هندی ها جایگاه ویژه ای دارد، چینی ها از آن برای درمان بسیاری از درد ها و بیماری ها حتی سرطان استفاده میکنند و همین مسئله باعث شده است که این نوع ادویه، برای مبارزه با پیری و ضد عفونت ها مورد استفاده قرار گیرد و خاصیت ضد التهاب و عفونت داشته باشد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، زردچوبه به علت دارا بودن برخی از ویتامین ها، فلزها، کلسیم، فواید بسیاری دارد و هیچ سمی ندارد و مصرف آن هیچ ضرر و عوارضی ندارد؛ ازاین رو، استفاده از آن هیچ مشکلی ایجاد نمیکند.

زردچوبه دارای فواید زیر است :

۱ – بهبود خلق و خوی انسان : طب مکمل و جایگزین از زردچوبه برای بهبود وضعیت خواب و رهایی از افسردگی استفاده میکند.

۲ – کنترل قند : زردچوبه میزان قند خون را تنظیم میکند و مقاومت در برابر انسولین را کاهش می دهد و به عنوان یک داروی مقاوم ضد دیابت نوع ۲ عمل میکند و وقتی با ادویه های دیگر مخلوط میشود میزان قند خون را کاهش می دهد.

۳ – زردچوبه موجب تنظیم گردش خون میشود و پاک کننده طبیعی برای کبد به شمار می رود.

۴ – زردچوبه از قدرت هضم بالایی برخوردار است و سوخت و ساز را زیاد میکند و مانع از نفخ در معده میشود، اما در صورتی که فردی به بیماری التهاب کیسه صفرا مبتلاست، نباید از آن به عنوان یک مکمل غذایی استفاده کند زیرا وضعیت این بیماری را وخیم تر میکند.

۵ – زردچوبه مانع از بیماری آلزایمر میشود.

۶ – سلامت قلب : این ادویه، مانع از سکته و تصلب شرایین میشود و از میزان کلسترول خون می کاهد و در نتیجه به سلامت قلب کمک میکند.

۷ – تسکین دهنده زخم ها : زردچوبه خاصیت پاک کننده و ضد التهاب و عفونت دارد و در درمان سوختگی های سطحی و کوفتگی ها و بریدگی ها مفید است و می تواند مانع از التهاب های پوستی شود.

۸ – یکی دیگر از خاصیت های زردچوبه، جلوگیری از درد مفاصل و کشنده دردها است.

۹ – زردچوبه مانع از سرطان میشود و به حفظ سلول های سالم کمک میکند و از ترشح آنزیم هایی که به رشد سلول های سرطانی کمک میکند، جلوگیری می نماید.

۱۰ – کمک به داشتن پوست بهتر : مصرف زردچوبه باعث میشود که پوستی شفاف تر و شاداب تر داشته باشید.

درصورتی که مقداری زردچوبه را با مقداری آب لیمو و یک قاشق آب گوجه فرنگی و مقداری آرد مخلوط کنید، همه این خواص را دارا میشود. این مخلوط را به مدت ده دقیقه بر روی گودی های اطراف و زیر چشم قرار دهید، در سریع ترین زمان ممکن ، گودی ها را برطرف میکند.

قرار دادن مخلوط زردچوبه با آب آناناس بر روی پوست به مدت ده دقیقه نیز برای داشتن پوست شفاف معجزه میکند.

منبع : العالم

——————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

یک دیدگاه برای : “خواص زردچوبه و اثرات مفید روی پوست و بدن”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط