پربازدید های اخبار بین الملل

خنجر از پشت آمریکا به کردهای سوریه و ترکیه

اوباما و جوبایدن - اوباما و اردوغان - اردوغان و اوباما - %d8%a2%d8%b4%d8%aa%db%8c-%d9%88-%d8%aa%d9%88%d8%a7%d9%81%d9%82-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7-%d9%88-%d8%aa%d8%b1%da%a9%db%8c%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ad%d9%85%d9%84%d9%87-%d8%a8%d9%87 - شمال استان حلب - جنگ ترکیه و کردهای تجزیه طلب سوریه و داعش با حمایت آمریکا- نقشه شمال سوریه و موقعیت شهرهای الباب، منبج، الراعی و جرابلس - - ترکیه- آمریکا- آخرین اخبار از کودتای ترکیه- رجب طیب اردوغان- 14 ستاره- کردستان سوریه- تروریستهای مورد حمایت آمریکا و ترکیه شامل ارتش آزاد، فیلق الشام، احرارالشام - کردستان ترکیه- کردستان عراق- رابطه آمریکا و کردهای سوریه- آمریکا و ترکیه- 14setare.com- تجزیه سوریهX منبج سوریه- آخرین تحولات میدانی حلب- تحولات میدانی شمال سوریه- ارتش ترکیه- جنگ ارتش ترکیه با ارتش کردهای دموکرات سوریه- تحلیل اوضاع جنگ سوریه- سوریه- آخرین اخبار سوریه- جنگ کردها و داعش- جنگ کردها و ترکیه- جنگ ترکیه و داعش- جنگ ارتش سوریه با داعش و النصره و جیش الفتح- ارتش آزاد سوریه- شهر جرابلس سوریه- الباب سوریه- آخرین اخبار ترکیه - آخرین نقشه سوریه 21شهریور95 - آخرین نقشه شمال سوریه و شمال استان حلب (11 سپتامبر2016 برابر 21 شهریور 95) - آخرین وضعیت تصرفات کردهای سوریه - آخرین وضعیت تصرفات گروه های وابسته به ترکیه و متحدانش ارتش آزاد و فیلق الشام - آخرین وضعیت تصرفات داعش در شمال سوریه

جو بایدن، معاون رئیس جمهوری امریکا در سفر اخیر خود به ترکیه حمایت واشنگتن را از نیروهای تدافعی ترکیه در سوریه بیان داشت و گفت که از تسلط نیروهای ترکیه ای بر شهر جرابلس که یکی از مهمترین نقاط برای عبور امدادات و مواد اولیه و نیرو برای داعش در سراسر سوریه و عراق است، حمایت میکند. رفتار امریکا در قبال کردهای سوریه بیشتر شبیه عذرخواهی و ابراز تاسف به ترکیه بود. بیشتر شبیه خنجر از پشت است.

به گزارش “چهارده ستاره“، جو بایدن، معاون رئیس جمهوری آمریکا در سفر اخیر خود به ترکیه حمایت واشنگتن را از نیروهای تدافعی ترکیه در سوریه بیان داشت و گفت که از تسلط نیروهای ترکیه ای بر شهر جرابلس که یکی از مهمترین نقاط برای عبور امدادات و مواد اولیه و نیرو برای داعش در سراسر سوریه و عراق است، حمایت میکند.

مکرم محمد احمد تحلیگر سیاسی نوشت :

رفتار امریکا در قبال کردها بیشتر شبیه عذرخواهی و ابراز تاسف به ترکیه بود. بیشتر شبیه خنجر از پشت است؛

واشنگتن از زبان جو بایدن، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده نسبت به خطر کردها در سوریه هشدار می دهد، همان کسانی که تا دیروز مهمترین متحد امریکا در مبارزه با داعش محسوب می شدند اکنون به دلیل اینکه به دنبال خودمختاری هستند یا صرفا به دنبال برجسته کردن وجهه سیاسی با هویت کردی خود در شمال سوریه هستند، از سوی امریکا مورد تهدید قرار می گیرند !!

در حالی که ایالات متحده خود از نیروهای مسلح کرد خواست که وارد شهر منبج سوریه که در مسیر رقه، پایتخت داعش واقع شده است، بشوند و وعده داده بود که خود از آنها حمایت هوایی خواهد کرد.

آمریکا از کردهای سوریه خواسته بود به محض اینکه نیروهای داعش از شهر منبج خارج شدند فورأ وارد شهر شوند و شهر را به تصرف خود در آورند. اما وقتی که نیروهای کردی وارد شهر منبج شدند آمریکایی ها هیچگونه کمکی به آنها نکردند، کردها هم مجبور شدند نیروهای خود را از شهر منبج خارج کنند و تسلیم هشدارهای امریکا شوند.

رفتار آمریکا در قبال کردهای سوریه بیشتر شبیه عذرخواهی و ابراز تاسف به ترکیه بود. جو بایدن، معاون رئیس جمهوری امریکا در سفر اخیر خود به ترکیه حمایت واشنگتن را از نیروهای تدافعی ترکیه در سوریه بیان داشت و گفت که از تسلط نیروهای ترکیه ای بر شهر جرابلس که یکی از مهمترین نقاط برای عبور امدادات و مواد اولیه و نیرو برای داعش در سراسر سوریه و عراق است، حمایت میکند.

طبیعتا تهدیدهای آمریکا به مثابه خاک پاشیدن در چشم کردهای سوریه بود که فکر می کردند می توانند همانند کردستان عراق در شمال سوریه نیز پناهگاه امنی برای خود ایجاد کنند. به همان شیوه ای که صدام حسین و ملا بارزانی در قدیم توافق کردند اگر چه اکنون به تمایلات جدایی طلبانه از عراق رسیده است.

مسئله کردها همیشه باعث نگرانی سه کشور سوریه و ترکیه و عراق که جمعیت بزرگی از کردها را در خود جای داده اند، بوده است. کردها در هر سه این کشورها یک هدف را دنبال می کنند.

در صورتی که منبج و جرابلس سقوط میکرد راه برای بازپس گیری رقه که داعش آنرا پایتخت رسمی خلافت ابوبکر البغدادی اعلام کرده است، باز میشد.

روشن است که هدف نخست بایدن، معاون رئیس جمهوری امریکا از سفر به ترکیه تاکید بر اهمیت پیمان امریکایی – ترکی است و تسلیم واشنگتن در برابر آنکارا است که سه سال است بر ایجاد منطقه حائل در شمال سوریه اصرار دارد. باید اعتراف کند که آمریکا از ترکیه به عنوان عضوی بارز از پیمان ناتو که می تواند مخاطراتی برای این پیمان ایجاد کند، می ترسد.

بارزترین تهدید می تواند تلاش اردوغان برای تغییر پیمان خود با ناتو و واشنگتن و بهبود روابطش با مسکو باشد! اما حتی اگر ترکیه با وجود مخاطرات بسیار بخواهد چنین تغییری در سیاست خارجی خود ایجاد کند، نمی تواند اعتراف نکند که در سیاستی که در قبال سوریه پیش گرفت، اشتباه کرد.

دلیل روشن این ادعا، تصحیح تلاش های ترکیه در قبال سوریه است که معاون نخست وزیری ترکیه به صراحت گفت که آنکارا با بقای اسد در قدرت در مرحله انتقالی تا زمانی که انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی جدید سوریه برگزار شود، مخالفتی نمیکند.

%d9%87%d8%ac%d9%88%d9%85-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%b4-%d8%aa%d8%b1%da%a9%db%8c%d9%87-%d9%88-%d8%aa%d8%b5%d8%b1%d9%81%d8%a7%d8%aa-%d8%b1%da%a9%db%8c%d9%87-%d9%88-%d8%aa%d8%b1%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%b3%d8%aa - %d8%a2%d8%b4%d8%aa%db%8c-%d9%88-%d8%aa%d9%88%d8%a7%d9%81%d9%82-%d8%a2%d9%85%d8%b1%db%8c%da%a9%d8%a7-%d9%88-%d8%aa%d8%b1%da%a9%db%8c%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ad%d9%85%d9%84%d9%87-%d8%a8%d9%87 - شمال استان حلب - جنگ ترکیه و کردهای تجزیه طلب سوریه و داعش با حمایت آمریکا- نقشه شمال سوریه و موقعیت شهرهای الباب، منبج، الراعی و جرابلس - - ترکیه- آمریکا- آخرین اخبار از کودتای ترکیه- رجب طیب اردوغان- 14 ستاره- کردستان سوریه- تروریستهای مورد حمایت آمریکا و ترکیه شامل ارتش آزاد، فیلق الشام، احرارالشام - کردستان ترکیه- کردستان عراق- رابطه آمریکا و کردهای سوریه- آمریکا و ترکیه- 14setare.com- تجزیه سوریهX منبج سوریه- آخرین تحولات میدانی حلب- تحولات میدانی شمال سوریه- ارتش ترکیه- جنگ ارتش ترکیه با ارتش کردهای دموکرات سوریه- تحلیل اوضاع جنگ سوریه- سوریه- آخرین اخبار سوریه- جنگ کردها و داعش- جنگ کردها و ترکیه- جنگ ترکیه و داعش- جنگ ارتش سوریه با داعش و النصره و جیش الفتح- ارتش آزاد سوریه- شهر جرابلس سوریه- الباب سوریه- آخرین اخبار ترکیه - آخرین نقشه سوریه 21شهریور95 - آخرین نقشه شمال سوریه و شمال استان حلب (11 سپتامبر2016 برابر 21 شهریور 95) - آخرین وضعیت تصرفات کردهای سوریه - آخرین وضعیت تصرفات گروه های وابسته به ترکیه و متحدانش ارتش آزاد و فیلق الشام - آخرین وضعیت تصرفات داعش در شمال سوریه

آخرین نقشه شمال سوریه و شمال استان حلب (۱۱ سپتامبر۲۰۱۶ برابر ۲۱ شهریور ۹۵)

آخرین وضعیت تصرفات کردهای سوریه

آخرین وضعیت تصرفات گروه های وابسته به ترکیه و متحدانش ارتش آزاد و فیلق الشام

آخرین وضعیت تصرفات داعش در شمال سوریه

منبع : دیپلماسی ایرانی

———————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “خنجر از پشت آمریکا به کردهای سوریه و ترکیه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.