پربازدید های پزشکی و تندرستی

خطر مرگ با نوشیدن آب سرد در اول افطار

آب- شیر آب- مصرف آب- تشنگی-کبود آب-X خطرات روزه داری X روزه داری X ماه رمضان X تشنگی روزه داری X توصیه به روزه داران X 14 ستاره X 14setare.com X روزه X افطار X خطرات نوشیدن آب زیاد در افطاری X وعده افطاری X در افطار چه بخوریم ؟ X افطاری و بهترین نوع افطاری؟ X چه چیزی در افطاری بخوریم ؟ X چه چیزی در افطاری نخوریم ؟

کارشناسان تغذیه هشدار میدهند که نوشیدن آب سرد در اول افطار خطر مرگ را به همراه دارد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، میلیون ها مسلمان در سراسر جهان در ماه مبارک رمضان امسال به علت گرمی هوا شاید در اول افطار برای برطرف کردن تشنگی خود ابتدا آب سرد بنوشند ولی احتمال مرگِ ناشی از نوشیدن آب سرد در اول افطار وجود دارد و جدی است.

نوشیدن آب سرد در اول افطار خطرات بسیاری برای بدن دارد و به معده آسیب میزند و شاید منجر به مرگ شود لذا توصیه میشود که روزه دار در اول افطار خرما بخورد و پس از ده دقیقه آب و دیگر نوشیدنی ها را مصرف کند.

مهمترین خطرات نوشیدن آب سرد در اول افطار :

نوشیدن آب سرد در اول افطار و پیش از هر نوشیدنی و غذای دیگری باعث آسیب دیدن جدی معده و بزرگی آن میشود.

نوشیدن آب سرد شاید خطر مرگ را نیز در پی داشته باشد؛ زیرا یکی عصب از معده به قلب کشیده شده است که این عصب با مصرف آب سرد زمینه مرگ نوشندۀ آب سرد را فراهم میکند و به همین دلیل فرماندهان ارتش در زمان جنگ سربازان بسیار تشنۀ خود را از نوشیدن آب زیاد منع میکنند؛ زیرا تجربه نشان داده است که برخی از سربازان با نوشیدن آب فراوان جان خود را از دست داده اند.

کارشناسان تغذیه می گویند که نوشیدن آب فراوان پیش از خوردن غذا باعث کاهش اشتها میشود و به همین دلیل کسانی را که درپی کاهش وزن خود هستند، توصیه به نوشیدن آب نیم ساعت پیش از خوردن غذا میکنند.

منبع: العالم

——————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “خطر مرگ با نوشیدن آب سرد در اول افطار”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.