پربازدید های موفقیت

خصوصیات و کارهای مشترک افراد موفق در زندگی

اعمال مشترک موفق ها در زندگی- تلاش و پشتکار در زندگی- افراد موفق- راز موفقیت- رمز و راز موفقیت- مسیر موفقیت- موفقیت- موفقیت در زندگی- 14 ستاره- عکسنوشته موفقیت- 14setare.com- آدم های موفق- کارهایی که انسانهای موفق انجام می دهند- برنامه ریزی در زندگی- تلاش و پشتکار

افراد موفق در مهمترین موقعیت ها تاثیرگذار هستند. موفقیت، الهام بخش و جالب است. واقعیت این است که هر فرد موفق مانند شما از گوشت و پوست و خون ساخته شده است اما او بهتر از شما در مسیر موفقیت قدم میزند. در ادامه خصوصیات و کارهای مشترک افراد موفق را با هم مرور میکنیم.

چهارده ستاره” – معمولا افراد موفق همیشه یکسری خصوصیات مشترک با یکدیگر دارند که اگر از این خصوصیات و عادات آگاه شویم شاید بتوانیم در این مسیر گام برداریم. در این مطلب کارهایی که افراد موفق در شب آخرین روز هفته انجام میدهند را با هم مرور کنیم.

متخصصان می‌گویند کارهای مشخصی وجود دارد که افراد موفق همیشه در آخرین روز هفته انجام می ‌دهند تا با ناراحتی و حس بد ناشی از عصر آخرین روز هفته مقابله کرده و خود را برای هفته‌ پیش رو آماده‌ تر کنند. در ادامه می ‌خواهیم این کارها را مرور کنیم.

*  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *  *

کارهای مشترک افراد موفق در زندگی روزمره

با افرادی که دوستشان دارند، وقت می گذرانند.

افراد موفق میدانند که در طول هفته بسیار فعال خواهند بود و همین باعث میشود چندان در دسترس نباشند. بنابراین در شب آخر هفته مدتی را با افرادی که به آنها علاقمند هستند و نیز خانواده خود می‌گذرانند زیرا همانطور که گفته شد معمولا در زندگی کاری در طول هفته فرصت چندانی برای گذراندن وقت با دیگران وجود ندارد.

برنامه‌ ریزی برای یک تفریح دارند.

افراد عادی صرفأ رویاپردازی میکنند در حالی که افراد موفق از هیچ تلاشی برای خلق آن آینده رویایی دریغ نمی کنند.

این کار باعث میشود از فکر کردن در مورد اولین صبح کاری هفته آینده راحت شوید. مثلا تماشای یک فیلم که به آن علاقه دارید یا انجام یک بازی ساده فیزیکی میتواند گزینه مناسبی باشد.

برای شروع هفته برنامه ریزی دارند.

برخی از افراد موفق علاقه دارند تا تقویم خود را در شب آخر هفته مشاهده کنند تا بتوانند اهداف و برنامه‌ریزی‌ های خود را برای هفته‌ ای که پیش رو دارند مرور کنند. نکته‌ای که باید موقع انجام این کار در نظر داشته باشید، این است که بررسی تقویم را با خونسردی و بدون استرس انجام دهید.

ورزش می کنند.

تنیس بازی کنید، پیاده روی کنید، یا در کلاس ژیمناستیک ثبت نام کنید. استفاده از ورزش یوگا برای رفع خستگی‌ های هفته و تمرکز برای هفته آینده بسیار مفید است.

غذای سالم می خورند.

پر کردن لیوان از نوشیدنی مورد علاقه‌ تان قطعا میتواند باعث ایجاد یک حس خوب شود، اما به یاد داشته‌ باشید که خوردن نوشیدنی‌ هایی که الکل دارند باعث میشود تا حس کنید انرژی کمتری دارید و پیشنهاد این است که یک نوشیدنی سالم مثل شیر را در شب آخر هفته نوش جان کنید.

مطالعه می کنند.

بیشتر افراد موفق هر شب پیش از خواب مطالعه میکنند. بنابراین مطالعه در شب آخر هفته نیز بخشی از امور روتین این افراد محسوب میشود. با توجه به اینکه میزان مطالعه در این روزها کاهش چشمگیری داشته، اما افراد موفق همیشه سعی دارند تا زمان مطالعه خود را افزایش دهند.

پاسخ دادن به تماس‌ ها، پیام‌ ها، ایمیل‌ ها و …

شب آخر هر هفته معمولا مقداری زمان برای پاسخ به تماس‌ هایی که از دوستان و خانواده در طول هفته داشته‌ ایم به ما می‌دهد. شب آخر هر هفته زمان مناسبی برای پاسخ به تماس‌ ها، پیامها و ایمیل‌ هایی که در طول هفته فرصت پاسخگویی به آنها را نداشته‌ اند، است.

به میزان کافی می خوابند.

پس از اینکه پاسخ تماس‌ ها و پیام‌ ها را دادید، به میزان کافی بخوابید. افرادی که واقعا موفق باشند هر کاری را میتوانند انجام دهند، به عنوان مثال میتوانند ساعات زیادی را به طور مدام کار کنند. اما در شب آخر هفته بهتر است به کار فکر نکرده و زمانی را به استراحت اختصاص دهید و به مسائل مرتبط با کار فکر نکنید.

فکرشان را آخر هفته آزاد می گذارند.

عصر آخرین روز هفته زمان مناسبی برای دراز کشیدن و به پشتی نرم تکیه دادن است. شما باید برای مدت زمانی جسم و ذهن خود را آزاد و رها کنید تا انرژی لازم را مجددأ دریافت کنید. وقتی از این موضوع آگاه هستید که در هفته آینده کاملا مشغول کار خواهید بود، پس بهتر است از زمانی که در آخر هفته در دسترس دارید استفاده کرده و به اندازه کافی فکر و جسم خود را استراحت دهید.

داوطلبانه کمک می کنند.

هیچ چیز مثل کمک کردن به دیگران و نیز افراد ناتوان، به دور کردن استرس و فشارهای روحی از بدن به ما کمک نمیکند. در آخرین روز هفته بهتر است به کسی که فکر میکنید به کمک شما نیاز دارد یاری برسانید.

آدمهای موفق چه فرقی با دیگران دارند؟

افراد موفق، موفق به دنیا نیامده اند، اما تفاوتهای کوچکی در این میان وجود دارند که افراد موفق را برجسته و متفاوت می سازد؛ واقعا جنبه های کلیدی که آنها را از دیگران متمایز می سازد، چیست؟

افراد عادی تعیین هدف می کنند.

افراد موفق میدانند که در طول هفته بسیار فعال خواهند بود بنابراین در شب آخر هفته مدتی را با افرادی که به آنها علاقمند هستند و نیز خانواده خود می‌گذرانند.

افراد موفق هم اهداف خود را تعیین میکنند، با این حال مهمتر این است که آنها مجموعه ای مفصل از اقداماتی را تعیین می کنند که برای دستیابی به هدف نهایی خود باید انجام دهند. در حالی که افراد عادی تنها هدف تعیین می کنند، افراد موفق فعالیت ها و عادات روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه خود را تعیین میکنند که در واقع منتج به دریافت نتیجه از دیدگاه در مورد آنها میشود.

افراد عادی از زندگی شکایت دارند.

چندین بار شاهد گلایه افراد درباره مشکلات، به جای مسئولیت پذیری و کنار آمدن آنها با زندگی شان بوده اید؟ شاید افرادی را ببینید که بهتر از شما زندگی می کنند و شانس بهتری داشته و درها منتظر گشایش برای آنها هستند. چگونگی رفتار با این حقیقت تعیین کننده، فقط این است که آیا شما یک فرد عادی هستید یا یک فرد موفق؟

افراد عادی در رویای آینده ای بهتر هستند.

همه می خواهیم زندگی بهتری داشته باشیم؛ شادی بیشتر، آزادی بیشتر، سلامت بهتر و استقلال مالی بیشتر، مطلوب ترین خواسته ها هستند. همه تا حدی برای رسیدن به این اهداف در تلاش هستند. افراد عادی صرفأ رویاپردازی می کنند در حالی که افراد موفق از هیچ تلاشی برای خلق آن آینده رویایی دریغ نمی کنند.

افراد عادی همیشه نیمه خالی لیوان را می بینند.

بدون شک نگرش شما روی رفتارتان اثر خواهدگذاشت. دیدن بخش منفی هر چیز، حتما عادتی نادرست و نامناسب است، اما این رفتار، رویکرد بسیاری از مردم در زندگی است. بسیاری افراد شکایت دارند که آنها یک عامل تعیین کننده برای بهتر کردن زندگی شان را کم دارند. ساده تر اینکه آنها معتقدند که لیوان آنها یک نیمه خالی دارد؛ اما افراد موفق، از هر آنچه دارند نهایت استفاده را می کنند.

افراد عادی درباره مردم قضاوت می کنند.

افراد عادی اهل غیبت و پشت هم اندازی هستند. آنها به دیگران کمکی نمی کنند بلکه با رگه هایی از حسادت درباره مردم صحبت می کنند؛

قضاوت درباره مردم یکی از بدترین عاداتی است که بعضی ها به آن دچار هستند. همانطور که میتوان حدس زد، این کار مختص افراد عادی است. آنها زمان خود را برای قضاوت درباره مردم به جای کمک و مشارکت در ایجاد ارزش در جهان پیرامون خود تلف می کنند. این حقیقت دارد که انسان های موفق نیز قضاوت می کنند؛ بله آنها هم قضاوت می کنند، اما تنها خود را مورد قضاوت قرار می دهند.

اینفوگرافی - آنچه به موفقیت می انجامد.X اینفوگرافی X اینفوگرافیک X موفقیت X رمز و راز موفقیت X اینفوگرافی موفقیت X موفقیت در زندگی X 14setare.com X 14 ستاره X مسیر موفقیت X پیشرفت X تمرکز X خلاقیت X ایده پردازی X پشتکار و کوشش

منبع : اروندکالا

——————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “خصوصیات و کارهای مشترک افراد موفق در زندگی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.