پربازدید های طب پیشگیری

خالهایی که ممکن است سرطانی شوند کدامند؟

خال زیبا روی صورت دختر زیبا-X خال روی صورت X خال سرطانی X نشانه سرطانی شدن خال X خالهای سرطانی چگونه اند؟ X خالهایی که ممکن است سرطانی شوند X علائم سرطانی شدن خال X 14setare.com X 14 ستاره X زیبایی و پوست

متخصص آنکلوژی و سرطان گفت: خالهای غیرعادی می‌ توانند در نواحی از بدن که با آفتاب در تماسند بروز کنند که معمولأ بزرگتر از خالهای عادی هستند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، متخصص آنکلوژی و سرطان گفت: خالهای غیرعادی می‌ توانند در نواحی از بدن که با آفتاب در تماسند بروز کنند که معمولأ بزرگتر از خالهای عادی هستند.

مهران کیایی گفت: پوست دارای دو لایه اصلی سطحی و درونی است. ملانوسیت ها نیز رنگدانه ‌هایی هستند که باعث می ‌شوند پوست رنگ طبیعی خود را داشته باشد. وقتی که پوست در معرض خورشید قرار می ‌گیرد، ملانوسیت ‌ها تولید رنگدانه ‌های بیشتری می‌ کنند که باعث تیره ‌تر شدن پوست میشود.

وی ادامه داد: گاهی خوشه ‌هایی از ملانوسیت ‌ها جمع شده و به صورت غیر سرطانی خال می شوند که اکثر مردم بین ۱۰ تا ۴۰ خال دارند.

کیایی گفت : خال ها به رنگهای صورتی، قهوه ‌ای مایل به زرد، قهوه ‌ای یا رنگی که بسیار نزدیک به رنگ طبیعی پوست فرد است، ظاهر می ‌شوند.

این متخصص آنکلوژی افزود: خالهای غیر معمولی با گذشت زمان می‌ توانند به نوعی سرطان پوست به نام ملانوما تبدیل شوند. خالهای معمولی ممکن است صاف یا برجسته باشند. خال های معمولی گرد یا بیضی شکل هستند و اندازه کوچکی دارند.

وی ادامه داد: اما خال غیر معمولی گاهی سرطانی نیستند اما می ‌توانند تبدیل به سرطان شوند. این خالها می‌ توانند در نواحی از بدن که با آفتاب در تماسند بروز کنند که معمولا بزرگتر از خالهای عادی هستند.

کیایی گفت: گاهی نیز خال های خطرناک ممکن است صاف یا برجسته باشند و سطح آنها نیز ممکن است ناصاف یا صاف باشد. رنگ این خالها ممکن است یکدست نباشد و مخلوطی از چند رنگ مثلا صورتی، قرمز، برنزه یا قهوه ای باشد.

وی افزود: اگر خال ها نامتقارن بود یا حاشیه ای قرمز رنگ و ملتهب داشت یا اینکه تغییر رنگ و اندازه در مدت زمان مشخصی داشت حتما فرد باید به پزشک مراجعه کند.

منبع : فارس

————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “خالهایی که ممکن است سرطانی شوند کدامند؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.