پربازدید های اخبار بین الملل

حمله شدید دمشق به آنکارا و ریاض و دوحه

سوریه با ترکیه و عربستان و قطر- نقشه سوریه و دشمنان سوریه- X سوریه X قطر X عربستان سعودی X ترکیه X اتحاد ترکیه و عربستان و قطر علیه سوریه X دشمنان سوریه X انفجار حسکه X انفجارهای سوریه X حسکه سوریه X حلب سوریه X دمشق سوریه X آخرین اخبار سوریه X ریاض عربستان X آنکارا ترکیه X دوحه قطر X آمریکا و عربستان سعودی

وزارت امور خارجه و مهاجران سوریه تأکید کرد؛ انفجار اخیر حسکه در راستای اجرای سیاست حامیان کینه توز و تندرو ریاض، آنکارا و دوحه است.

به گزارش “۱۴ ستاره“، این وزارتخانه در دو پیام جداگانه به دبیرکل سازمان ملل متحد و رئیس شورای امنیت، گفت: “کشورهای غربی شناخته شده با هدف طولانی کردن مدت بحران سوریه و افزایش دردهای مردم این کشور، مسئول اصلی وقوع این قبیل انفجارها هستند.

حمله وزارت خارجه سوریه به ترکیه و عربستان و قطر

وزارت امور خارجه و مهاجران سوریه تأکید کرد؛ انفجار اخیر حسکه در راستای اجرای سیاست حامیان کینه توز و تندرو ریاض، آنکارا و دوحه است.

به نوشته خبرگزاری سانا؛ این وزارتخانه افزود :

انفجار حسکه، در واقع اجرای سیاست های کینه توزانه و تندروی دولت های حاکم بر ریاض، آنکارا، دوحه و کشورهای شناخته شده غربی است که هدف آن طولانی کردن مدت بحران سوریه و افزایش مشکلات و رنجهای مردم این کشور است.

گفتنی است یک انتحاری روز سه شنبه ۱۵ تیر ماه، خود را در برابر یک نانوایی در منطقه الصالحیه در حسکه منفجر کرد که به کشته شدن ۱۶ غیرنظامی منجر شد. داعش بعدأ مسئولیت این عملیات تروریستی را پذیرفت.

مردم سوریه بیش از ۵ سال است که از پیامدهای تروریسم و جنایتهای غیرانسانی گروه های تروریستی مسلح رنج می برند و گروه های تروریستی که از برخی کشورهای منطقه و محافل بین المللی اعم از عربستان، قطر، ترکیه، انگلستان، فرانسه و آمریکا دستور می گیرند، زندگی مردم سوریه را تیره و تار کرده اند.

وزارت خارجه و امور مهاجرین سوریه در پیام های خود به این دو مقام سازمان ملل آورده است :

“از شورای امنیت می خواهیم تا در حق دولت های حامی تروریسم به ویژه ریاض، دوحه و آنکارا تدابیر بازدارنده و مجازات های فوری در نظر بگیرد”.

http://www.mtrd.ir/sites/default/files/news-images/P95-0305-01.jpg

منبع : العالم

————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “حمله شدید دمشق به آنکارا و ریاض و دوحه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.