پربازدید های اخبار بین المللمحور مقاومت

احتمال حمله به سوریه توسط ائتلاف عربستان

گزاف---گویی-عربستان-در-حمله-ی-زمینی-به-سوریه-X داعش X عربستان سعودی X آل سعود X تروریست X سوریه X عراق X 14setare.com X 14 ستاره X ائتلاف ضد یمن X یمن X جنایات عربستان سعودی X حمله عربستان سعودی به سوریه X حمله ائتلاف ضد داعش به سوریه X احتمال حمله نظامی عربستان به سوریه

یک مسئول نظامی بلند پایه رژیم سعودی از آمادگی عربستان برای اعزام نیروی زمینی به سوریه به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش خبر داد.

به گزارش “۱۴ستاره” به نقل از خبرگزاری دولتی عربستان سعودی، سرتیپ « احمد بن حسن عسیری» سخنگوی فرماندهی به اصطلاح ائتلاف ضد داعش گفت در صورتیکه « ائتلاف بین المللی » تصمیم بگیرد عربستان سعودی آماده است برای مقابله با گروه تروریستی داعش نیروی زمینی به سوریه اعزام کند.

وی با اشاره به سفر وزیر دفاع عربستان به بلژیک افزود حضور محمد بن سلمان جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی در بروکسل در چارچوب نشست برنامه ریزی شده وزرای دفاع کشورهای عضو ائتلاف ‌صورت گرفته است.

سرتیپ «احمد بن حسن عسیری» خاطر نشان کرد در نشست بروکسل قرار است تصمیمات اجرا شده در یک سال گذشته درخصوص مبارزه با گروه تروریستی داعش مورد بازبینی و ارزیابی قرار گیرد و همچنین طرح آمریکا برای فرماندهی ائتلاف در مرحله آینده ارائه شود. براین اساس عربستان سعودی نیز موضع و دیدگاه خود را در خصوص تمامی طرح ها و برنامه های ارائه شده و نیز نظر خود را درباره آینده این اقدامات که در رسانه های گروهی درباره آن اطلاع رسانی شده ارائه خواهد داد.

وی تاکید کرد هر زمان فرماندهی ائتلاف موافقت کند،‌ عربستان سعودی نیروهای زمینی خود را در این اقدامات شرکت خواهد داد و در نشست بروکسل هم قرار است درباره نوع نیروهایی که قرار است در این عملیات شرکت کنند بحث و بررسی شود. به هر حال نیروهایی که ممکن است اعزام شوند،‌ نیروهای ویژه ای هستند که تعداد آنها کم خواهد بود و هدف از اعزام آنها دستیابی به نتایج مثبت در میدان جنگ برای ائتلاف ضد داعش است.

عسیری با تأکید بر اهمیت دستیابی به توافق در بعد راهبردی بین کشورهای عضو ائتلاف پیش از اعلام نوع نیروهایی که باید برای جنگ با داعش اعزام شوند گفت :در خصوص مشارکت در این ائتلاف، عربستان سعودی بخشی از ائتلاف با ۶۲ کشور است و این کشورها هر کدام دیدگاه خود را در سطح وزیران دفاع مطرح خواهند کرد و در مرحله اول ، بعد راهبردی همکاریها بررسی میشود. عربستان سعودی نیز در این زمینه دیدگاه خود را دارد و اعلام کرده که در چارچوب ائتلاف در کنار کشورهای شرکت کننده در این ائتلاف و در رأس آنها آمریکا،‌ مشارکت خواهد کرد.

وی گفت عربستان سعودی کشوری پیشرو در تشکیل ائتلاف هاست و در این زمینه نیز تجاربی دارد که از جمله میتوان به ائتلاف (متجاوز) سعودی در یمن اشاره کرد. وی ادعا کرد که کشورهای اسلامی و عربی تمایل دارند بر سر پیشنهاداتی که در این زمینه مطرح میشود با عربستان سعودی به توافق برسند.

منبع: تسنیم

««« آخرین اخبار داعش را از اینجا بخوانید »»»

——————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “احتمال حمله به سوریه توسط ائتلاف عربستان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط