پربازدید های اخبار مذهبیاهل بیت

وحدت شیعه و اهل سنت در اربعین حسینی

%d8%b9%d9%84%d9%85%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%87%d9%84-%d8%b3%d9%86%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b9%db%8c%d9%86 - X اهل سنتX شیعهX وحدتX اتحاد شیعه و سنی در اربعین 95X اربعینX اربعین 95X تصاویر راهپیمایی اربعین95X راهپیمایی اربعینX عکس های پیاده روی اربعین سال 1395X عکس هوایی راهپیمایی اربعین- 14setare.com- 14 ستاره- سنی وشیعه در اربعین95- shia muslim- Fortieth of Imam Hussein in the Shiite MuslimX Imam Hussein- کربلا- امام حسین (ع)- حرم امام حسین (ع)

امروز و در جریان حضور زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه، کاروانی از علمای اهل‌سنت عازم زیارت کربلای معلی شدند و بار دیگر با حضور و اتحاد خود دشمنان را انگشت به دهان کردند.

به گزارش چهارده ستاره، حماسه و جانفشانی‌های امام حسین (ع) به یک نقطه اتصالی میان تمام آزادگان جهان به ویژه مسلمانان تبدیل شده است و همه حول محور حسینی گرد هم می‌آیند.

این روزها مسیر رفت و برگشت کربلای معلی مملو از ازدحام و جمعیت شده است، گویا تمام عالم قصد شش گوشه ارباب را کرده است.

در میان زائران، افراد متفاوت و مختلفی از نژاد، پوست، کشور و دین خاصی مشاهده می‌شود اما فقط نام حسین‌بن‌علی آنها را به هم متصل و برابر کرده است.

یکی از صحنه‌های جالب در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی، حضور خیل خیره کننده اهل‌سنت است که واقعا به شدت روشن و نمایان است، خیلی‌ها در قالب زائر اربعین حسینی در این مسیر شرکت می‌کنند و عده‌ای نیز مشغول خدمت‌رسانی هستند.

امروز و در جریان حضور زائران اربعین حسینی در مرز شلمچه، کاروانی از علما اهل‌سنت عازم زیارت کربلای معلی شدند و بار دیگر با حضور و اتحاد خود دشمنان را انگشت به دهان کردند.

تفرقه و اختلاف میان مذاهب از برنامه‌های در حال اجرا دشمنان اسلام است که سخت به دنبال تحقق آن هستند اما این اتحاد و همدلی که به یمن وجود مبارک امام حسین (ع) ایجاد شده است، دشمنان سنگ دل را ناامید و مایوس کرده است.

علما واقعی و با بصیرت شیعیان و اهل‌سنت بارها از برنامه‌های دشمنان در زمینه ایجاد اختلاف سخن به عمل آوردند و مردم و پیروان خود را به اتحاد، همدلی و برادری سفارش کردند.

امید است که اتحاد و برادری دینی میان این دو مذهب اسلام و توجه به دشمن مشترک بیش از پیش در میان آنها تحقق یابد.

منبع: فارس

—————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “وحدت شیعه و اهل سنت در اربعین حسینی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط