پربازدید های محور مقاومت

حضور مستشاران ایرانی در عملیات آزادی موصل

حضور سردار «سلیمانی» در عملیات آزادسازی موصل - _مستشاران ایرانی به خصوص قاسم سلیمانی در عراق- حضور در خط مقدم- در تکریت- حاج قاسم سلیمانی- 14 ستاره- 14setare.com- سردار سرلشگر قاسم سلیمانی- عراق- آخرین اخبار عراق- ارتش عراق- سوريا، العراق، روسيا وإيران وحزب الله وأنصار الله يقاتلون ISIS- عملیات آزادسازی موصل عراق- عملیات آزادی فلوجه- عملیات آزادسازی تکریت عراق- مستشاران نظامی ایران در عراق- الحشدالشعبی- حشد الشعبی

سخنگوی رسمی بسیج مردمی عراق، حشدالشعبی درباره نقش مستشاران ایرانی در عراق گفت: مستشاران ایرانی که طبق درخواست و موافقت دولت عراق در این کشور حضور دارند نقش بزرگی در بیشتر عملیات ‌هایی داشته ‌اند که بسیج مردمی در آن حضور داشت چون براساس تجربه و توان خود دیدگاه ‌های محکم و رایزنی‌ های مهمی در اختیار عراقی ‌ها قرار دادند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، «احمد الاسدی» سخنگوی رسمی نیروهای بسیج مردمی عراق حضور سردار «سلیمانی» در عملیات آزادسازی موصل را ضروری خواند و گفت: ژنرال سلیمانی بزرگترین مستشاری است که دولت عراق را در جنگ علیه داعش یاری کرده است.

الاسدی گفت: حاج قاسم سلیمانی در ردیف عالی ‌ترین مستشاران نظامی جمهوری اسلامی ایران است که طبق دعوت و موافقت دولت عراق در این کشور حضور دارد.

سخنگوی بسیج مردمی عراق با تاکید بر حضور سردار سلیمانی در عملیات موصل گفت :

حضور مستقیم سردار سلیمانی برای ارائه مشاوره‌های لازم در خصوص عملیات آزادسازی مرکز استان نینوا ضروری است و این اقدام طی هماهنگی با دولت عراق، بسیج مردمی و همه طرف ‌های ذیربط انجام میشود.

الاسدی تاکید کرد: سردار سلیمانی اگر بر اساس ارزیابی ‌های خود و فرمانده کل نیروهای مسلح از واقعیت تحولات میدانی، لازم ببیند برای ماموریت مستشاری حضور خواهد یافت.

وی درباره نقش مستشاران ایرانی در عراق گفت :

مستشاران ایرانی که طبق درخواست و موافقت دولت عراق در این کشور حضور دارند نقش بزرگی در بیشتر عملیات ‌هایی داشته ‌اند که بسیج مردمی در آن حضور داشت چون براساس تجربه و توان خود دیدگاه ‌های محکم و رایزنی ‌های مهمی در اختیار عراقی ‌ها قرار دادند.

الاسدی ضمن تایید حضور بسیج مردمی در نبرد آزادسازی موصل گفت :

بر اساس تصمیم نخست ‌وزیر عراق شرکت بسیج مردمی در آزادسازی نینوا قطعی است به خصوص که اخیراً هم دولت عراق بسیج مردمی را بخش اصلی از نهاد نظامی عراق معرفی کرد، بنابراین سخن گفتن از مشارکت یا عدم مشارکت بسیج مردمی در عملیات موصل بی‌ معناست چون بسیج مردمی دیگر یک تشکل اصلی نیروهای مسلح عراق است.

سخنگوی رسمی بسیج مردمی عراق گفت :

بسیج مردمی تجربه خوبی در نبرد آزادسازی مناطق متعددی از خاک عراق دارد که حضور آنرا در عملیات موصل ضروری میکند و معدود نظراتی که رنگ و بوی قومی و مذهبی به عملیات موصل داده و مخالف حضور بسیج مردمی در این عملیات است، ارزشی ندارد.

_مستشاران ایرانی به خصوص قاسم سلیمانی در عراق- حضور در خط مقدم- در تکریت-

منبع : فارس

——————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “حضور مستشاران ایرانی در عملیات آزادی موصل”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.