پربازدید های اخبار ورزشیکشتی و وزنه برداری

حسن یزدانی سومین طلایی ایران در ریو ۲۰۱۶

حسن یزدانی با پرچم ایران در المپیک ریو۲۰۱۶- راه قهرمانی حسن یزدانی در المپیک- مسیر قهرمانی حسن یزدانی- نتایج جردن باروفس- حسن یزدانی و جردن باروفس- جردن باروس- حسن یزدانی- وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد المپیک- ترکیب تیم ملی کشتی آزاد ایران در المپیک 2016- تیم ملی کشتی آزاد ایران- 14 ستاره- تیم ملی کشتی آزاد روسیه- 14setare.com- المپیک ریو 2016- المپیک ریو- المپیک برزیل- مدال طلای حسن یزدانی در ریو2016- انور گودیف کشتی گیر روسیه- جردن باروفس کشتی گیر آمریکا- رکوردهای حسن یزدانی در المپیکX نتایج جردن باروفس آمریکایی در المپیک ریو 2016

حسن یزدانی ستاره جوان ایران در کشتی آزاد وزن ۷۴کیلوگرم المپیک۲۰۱۶ با پیروزی مقابل حریف روس، به مدال طلا رسید.

به گزارش “۱۴ ستاره“، حسن یزدانی آزادکار ۷۴ کیلویی تیم ملی کشتی ایران به مدال طلای المپیک دست یافت.

این هفتمین مدال و سومین طلا برای ایران در المپیک ریو بود که با نمایشی درخشان به دست آمد.

یزدانی که ۶ امتیاز ار حریف خود عقب بود با زیرگیری های بی نقص در وقت دوم ، انور گودیوف قدرتمند را زمین گیر کرد و با نتیجه ۶-۶ مسابقه را برد و طلای المپیک را به شایستگی گرفت.

حریف یزدانی که در ابتدای مسابقه مصدوم شده بود بارها کشتی را قطع کرد که این مسئله با اعتراض شدید کادر فنی توام شد اما با وجود همه مشکلات، انور گودیف روس در تشک باقی ماند و در حالیکه فکر میکرد قهرمان میشود، مغلوب یزدانی شد که در ثانیه های آخر او را خاک کرد و با فریادی قهرمانی اش را به همه اعلام کرد.

یزدانی که کشتی های ماقبل فینال را با تسلط برده بود در این کشتی کار سخت تری داشت اما مقابل اراده و تکنیک او هیچ مانع بلندی وجود نداشت. این یک کشتی کلاسیک و تاریخی برای ماست، به خصوص که برتری ۶-۴ حریف روس و مقاومتش تا ۳ ثانیه به اتمام کشتی، التهاب را به اوج رسانده بود.

شرح نبرد فینال ۷۴ کیلوی کشتی آزاد و مدال طلای حسن یزدانی :

در ۳۰ ثانیه نخست کشتی گودیف با یک زیرگیری تکنیکی ۲ امتیاز پیش افتاد و بعد از آن کشتی به دلیل مصدومیت نماینده روس، قطع شد که در ادامه این حریف روسی دو امتیاز دیگر به جمع اندوخته های خود افزود و یکبار دیگر کشتی به دلیل خونریزی پیشانی وی به مدت ۵ دقیقه قطع شد.

در فاصله یک دقیقه و ۴۸ ثانیه به پایان وقت نخست کشتی دوباره آغاز شد و حسن یزدانی در حالی که پر تحرک نشان می داد یک مرتبه دیگر در فاصله ۴۰ ثانیه به پایان کشتی، این مبارزه به دلیل مصدومیت قبلی گودیف قطع شد و بعد از آغاز مجدد کشتی یزدانی یکبار دیگر در خاک قرار گرفت و در نهایت وقت نخست با نتیجه ۶ بر صفر به پایان رسید.

آزاد کار جوان جویباری تیم ملی در وقت دوم، یزدانی با یک زیرگیری بی نقص دو امتیاز گرفت که کشتی یکبار دیگر به دلیل خونریزی پیشانی گودیف قطع شد که بابک شادگان رئیس کمیته پزشکی به رئیس تشک وضعیت آزادکار روسی و نامناسب بودن شرایط وی را برای ادامه کشتی گزارش داد که این موضوع پذیرفته نمی شود.

در فاصله یک دقیقه و ۳۰ ثانیه به پایان کشتی یزدانی با یک زیرگیری چهارمین امتیاز خود را کسب کرد.

یزدانی در لحظات پایانی کشتی با دستان پرکار و و یورش های مثبت خود یکبار دیگر از این روس کشتی بلد دو امتیاز دیگر گرفت و کشتی با نتیجه ۶ بر ۶ به پایان رسید و به دلیل کسب امتیاز آخر دستان یزدانی به عنوان برنده بالا می رود و صاحب مدال طلای المپیک ریو شد.

گفتنی است انور گودیف روس نایب قهرمان المپیک ریو ۲۰۱۶ در وزن ۷۴ کیلوی کشتی آزاد پیش از فینال و در مرحله یک چهارم نهایی ۳-۲ جردن باروفس نابغه آمریکایی را شکست داده و در مرحله نیمه نهایی در حالی که ۴-۰ از جبرئیل حسنف آذربایجانی عقب بود در پایان ۵-۴ بر حریف قدرتمند آذربایجانی غلبه کرده و به فینال رسیده بود.

همچنین گفتنی است جردن باروفس آمریکایی نابغه این وزن در حالی که بیش از سه سال از آخرین شکستش برابر دنیس چارگوش روس (در نیمه نهایی جهانی ۲۰۱۳ شکست خورد و به برنز رسید) می گذشت بعد از شکست برابر انور گودیف روس در دیدار ماقبل رده بندی برابر بکزاد عبدالرحمانف ازبک با نتیجه عجیب ۱۱-۱ شکست خورد و حتی نتوانست به دیدار رده بندی برسد. در حالی که خود عبدالرحمانف برابر جبرئیل حسنف آذربایجانی مغلوب شد و دستش از مدال کوتاه ماند.

دیگر مدال برنز این وزن را سونر دمیرتاش ترک به دست آورد. این قهرمان ترکیه ای در مرحله یک چهارم با نتیجه ۷-۰ مغلوب حسن یزدانی شده بود و توانست در دیدار رده بندی حریف قزاق را شکست داده و به مدال برنز مشترک دست یابد.

از دیگر نکات این مسابقات این بود که حسن یزدانی پیش از فینال توانسته بود مجموع سه کشتی خود برابر حریفان قزاق و ترک و اهل هاییتی خود را بدون حتی از دست دادن یک امتیاز و در مجموع ۸ دقیقه و ۴۸ ثانیه را پشت سر بگذارد که از این حیث، این یک رکورد در المپیک محسوب می گردد.

تصاویر حسن یزدانی قهرمان ایرانی المپیک ریو۲۰۱۶

عکس های قهرمانی حسن یزدانی در المپیک ریودوژانیرو برزیل

تصاویر قهرمانی و سکوی قهرمانی حسن یزدانی قهرمان ایرانی المپیک

منبع : ورزش سه

————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “حسن یزدانی سومین طلایی ایران در ریو ۲۰۱۶”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط