پربازدید های سایر ورزش ها

حد واقعی مدال آوری ایران در المپیک چقدر است؟

حد واقعی مدال آوری ایران در المپیک ها چقدره ؟ - رشته های المپیکی پر مدال- عکس کاروان ایران در المپیک ریو 2016- رژه کاروان ایران در ریو - دومیدانی- شنا- تیراندازی- 14 ستاره- المپیک ریو- المپیک ریو 2016- المپیک 2020- رشته های پرمدال المپیک- کشتی آزاد- کشتی فرنگی- 14setare.com- تکواندو- بوکس- وزارت ورزش و جوانان- کمیته ملی المپیک ایران- رتبه نهایی ایران در رده بندی مدالی المپیک ریو 2016- جمع مدال های ایران در المپیک ریو 2016 و رده نهایی ایران- دکتر صادق گودرزی- حد و جایگاه و توان واقعی مدال آوری ایران در المپیک

حد واقعی مدال آوری ایران در المپیک چقدر است؟ حد ما را چه کسی تعیین میکند؟ حد ما را چه چیزی تعیین میکند؟… حالا زمان آن است که وزیر ورزش به این دو سئوال پاسخ دهد، نه وزیر ورزش که همه کسانی قرار است در ۴ سال آینده برنامه ریزی کنند تا کاروان دیگری در المپیک توکیو به نام ایران، در مراسم افتتاحیه شرکت کند.

چهارده ستاره” – حد ما را چه کسی تعیین میکند؟ حد ما را چه چیزی تعیین میکند؟… حالا زمان آن است که وزیر ورزش به این دو سئوال پاسخ دهد، نه وزیر ورزش که همه کسانی قرار است در ۴ سال آینده برنامه ریزی کنند تا کاروان دیگری در المپیک توکیو به نام ایران، در مراسم افتتاحیه شرکت کند.

برای اینکه بدانیم حد ما کجاست باید الان سیاهه ای از سئوال ها تهیه کنیم، براساس این سئوال هاست که می توانیم ارزیابی درستی از حدمان داشته باشیم، راستش ورزش در دسته علوم ریاضی نیست که مثل آقای وزیر ورزش بیاییم تعداد مدال بر تعداد سال تقسیم کنیم و سقف و کف تعیین کنیم، ورزش میدان عمل است، این دوره هیچ ارتباطی به دوره قبل و دوره بعد ندارد، فقط و فقط یک بازه ۴ ساله کار است مستقیم و یک برنامه ریزی بلند مدت است که میتواند حد کاروان ها را تعیین کند …

بیاییم تا دیر نشده از خودمان چند سوال بپرسیم !

بیاییم تا دیر نشده از خودمان بپرسیم، مثلا بپرسیم که رشته ای به نام شنا وجود دارد که دین مبین اسلام هم روی آن تاکید دارد، این رشته به تنهایی میتواند مایکل فلپسی را بسازد که ۲۳ مدال، یعنی چند برابر حد ما از نگاه وزیر ورزش مدال بیاورد، حالا به فرض در چند المپیک، آیا حد ما این است که در این رشته یک ورزشکار هدیه ای داشته باشیم؟ آیا سخت است که روی این ورزش برنامه ریزی بلند مدت کرد، پیشرفت این رشته چه می خواهد جز استخر و مربی خوب، چرا روی شنا سرمایه گذاری نمی کنیم؟

این سئوال را در مورد خیلی از رشته های دیگر هم باید پرسید؛ مثل دومیدانی.

بیاییم تا دیر نشده از خودمان بپرسیم، چرا فدراسیون هایی باید عقب گرد داشته باشد، به عنوان مثال تکواندو، چرا این فدراسیون ها این قدر راحت سرمایه های ملی را به کشورهای همسایه بفرستند تا بعد مجبور شوند با ناسزا از آنها استقبال کنند؟ آیا سال ها مخفی شدن پشت یک قهرمان مثل ساعی بس نیست که می خواهید پشت برنز حقیقتا ارزشمند کیمیا مخفی شوید؟

بیاییم تا دیر نشده از خودمان بپرسیم، چرا هیچ نهاد نظارتی بالای سر ورزش های المپیکی نیست تا سطح و میزان آمادگی ورزشکاران را مشخص کند تا مثلا به محمد بنا تذکر دهد که این که همان تیم ۴ سال قبل را با کشتی گیرانی ۴ سال پیرتر به المپیک می فرستی، ممکن است همه از نظر بدنی کم بیاورند …

بیاییم تا دیر نشده از خودمان بپرسیم، چرا ورزشکارانی مثل احسان حدادی و احسان روزبهانی نسبت به ۴ سال قبل شرایط بدتری داشتند و نتوانستند در شرایطی که اکنون باید در اوج بودند، حتی خودشان را تکرار کنند، ما با سرمایه های خود چه می کنیم؟

بیاییم تا دیر نشده از خودمان بپرسیم !

بیاییم تا دیر نشده از خودمان بپرسیم، خیلی چیزها را باید بپرسیم، باید بپرسیم آن زمان که تیراندازهای ما بدون فشنگ و دومیدانی کاران ما بدون اردو بودند، چرا کسی صدایشان را نشنید، برنامه ریزی برای المپیک، تعیین جایزه برای قهرمانی نیست بلکه ساختن بستری مهیا برای مدال آوردن است، خودشما چند دقیقه اگر فکر کنید، مجموعه ای از این سئوال ها را می توانید طرح کنید که تا دیر نشده باید بپرسید، حد ما را این سئوال ها تعیین میکند … حد ما در گروی این جواب هاست . . .

دیگران از همین الان برای المپیک بعدی، المپیک ۲۰۲۰ توکیو استارت زده اند، خیلی زودتر از آن که فکر می کنید، دیر می شود.

منبع : الف

—————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “حد واقعی مدال آوری ایران در المپیک چقدر است؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط