پربازدید های اخبار مذهبیگوناگون های خبری

جمعیت شیعیان جهان و کشورها به تفکیک

کربلا و بین الحرمین و حرم امام حسین و حضرت عباس در شب- X جمعیت شیعه در جهان چقدر است ؟ X آخرالزمان شیعه X شیعه X راهپیمایی اربعین X عکس هوایی کربلا X عکس هوایی راهپیمایی اربعین X عکس هوایی از کربلا در شب هنگام X جمعیت شیعیان جهان X جمعیت شیعیان کشمیر چقدر است؟ X جمعیت شیعیان ترکیه X جمعیت شیعیان نیجریه X جمعیت شیعیان پاکستان X جمعیت شیعیان عراق X جمعیت شیعیان آذربایجان X جمعیت شیعیان یمن X نیجریه X ترکیه X ایران X عراق X یمن X لبنان X پاکستان X افغانستان X 14setare.com X 14 ستاره X Shi'ite population of the world X Shiite population in the world X Shiites march in the fortieth anniversary of Imam Hussein X The largest human gathering X Karbala

جمعیت شیعه در جهان چقدر است ؟

به گزارش “۱۴ ستاره” به نقل از شیعه آنلاین، مؤسسه “لیوفورم” که در زمینه مسائل دینی و عمومی در سراسر جهان فعالیت میکند و بیش از ۲۲۲ دفتر در نقاط مختلف جهان دارد، در جدید ترین گزارش خود اعلام کرد که جمعیت شیعه در جهان از ۴۰۰ میلیون نفر گذشت.

این مؤسسه که مقر اصلی آن در منطقه “ویستمنستر” در مرکز لندن قرار دارد، در ادامه این گزارش نوشت :

در حال حاضر در مجموع یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون مسلمان در سراسر جهان زندگی می کنند که ۴۰۰ میلیون آنرا شیعیان تشکیل می دهند.

در این گزارش آمده: در ایران نزدیک به ۸۰ میلیون شیعه (شیعیان ایرانی جهان)، در هند ۷۴ میلیون، در کشمیر و پاکستان ۴۶ میلیون، در ترکیه ۳۳ میلیون، در عراق ۲۶ میلیون، در نیجریه ۲۵ میلیون نفر، در یمن ۱۲ میلیون، در افغانستان ۱۰ میلیون، در آذربایجان باکو ۱۰ میلیون، در عربستان ۵ میلیون، در مصر ۳ میلیون، در کشورهای شمال آفریقا مثل لیبی و تونس و الجزایر ۲ میلیون و در غرب آفریقا مثل مراکش و ساعل عاج و … ۲ میلیون شیعه زندگی می کنند. اما مابقی آنان در ۱۹۸ کشور دیگر جهان هستند.

گفتنی است این گزارش که نزدیک به ۱۰ سال بر روی آن کار شده، توسط ۱۰۰ پژوهشگر تهیه و تألیف شده است.

در بخشی از این گزارش، پرفسور “جیمس کریهام” که از سرشناس ترین پژوهش گران مؤسسه “لیوفورم” به شمار می رود، نوشته :

اگر ماجرای سقیفه رخ نمیداد، اکنون یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون مسلمان جهان همگی شیعه بودند.

143667_884

منبع : نما نیوز

——————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “جمعیت شیعیان جهان و کشورها به تفکیک”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط