پربازدید های اخبار بین المللجنگ های بزرگ تاریخمحور مقاومت

مقاومت سرخ در حلب / حمله به پایتخت داعش

arm_X اتوبان کاستیلو حلب X آخرین اخبار حلب X ارتش سوریه در حلب X الجيش السوري في حلب X جاده کاستلو حلب X جبهه حندرات حلب سوریه X شهرک حریتان سوریه X ارتش سوریه X محور مقاومت در برابر داعش و اسرائیل X محور مقاومت X گروه تروریستی حرکه نورالدین زنگی X جیش الحر X جیش الفتح X ارتش آزاد سوریه X مزارع الملاح X نقشه حلب سوریه X نقشه سوریه در تیر 95 X اهمیت سیطره ارتش سوریه بر جاده الکاستیلو حلب X معارضین میانه رو سوریه X 14setare.com X 14 ستاره X 14setare.com X Arabic Syrian army attacked the capital of the IsiS X In northern Syria X ISIS X Syrian Arabic Army X Syrian army operations in the Al Rigga capital of the Islamic State X Syrian Kurdish Democratic Forces attacked the city manbij X Turkish invasion of northern Syria X what's going on? X Сирийские операции армии в Аль-Ригга столице исламского государства X آخرین اخبار حلب X آخرین اخبار داعش X آخرین اخبار رقه X آخرین اخبار سوریه X ارتش آزاد سوریه X ارتش سوریه X الجیش السوری العربیه X الرقه X الرقه سوریه X الطبقه سوریه X النصره X جبهه مقاومت در برابر داعش و اسرائیل X جیش الحر X جیش الفتح X حلب سوریه X داعش X رقه سوریه X سوریه X عملیات للجیش السوری فی العاصمه الرقه فی الدوله الإسلامیه X فی شمال سوریا، ما الذی یحدث؟ X محور مقاومت X محور مقاومت در برابر داعش و اسرائیل X هجوم جیش الفتح على ریف حلب الجنوبیه

یک منبع نظامی تاکید کرد که ارتش سوریه و نیروهای هپیمان از آغاز عملیات نظامی به سمت الطبقه در حومه جنوب غربی الرقه، ۳۰ کیلومتر را از دست تروریست‌ ها آزاد کرده‌ اند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، ارتش سوریه با کمک نیروهای دفاع ملی، عملیات نظامی خود به سمت شهر الطبقه در حومه جنوب غربی الرقه را ادامه داد و بعد از درگیری با تروریستهای داعشی که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از آنها شد، تا عمق ۱۲ کیلومتری منطقه اثریا در حومه شرقی حماه پیشروی کرد.

یک منبع نظامی تاکید کرد که نیروهای سوریه از آغاز عملیات نظامی به سمت الطبقه در حومه جنوب غربی الرقه، ۳۰ کیلومتر را از دست تروریستها آزاد کرده‌ اند که این ۳۰ کیلومتر از اثریا آغاز و به چهارراه زکیه ختم میشود.

ارتش سوریه روز گذشته با پشتیبانی نیروهای همپیمان خود، عملیاتی نظامی با هدف رسیدن به شهر الطبقه واقع در نزدیکی سد الفرات در حومه رقه و پیشروی به سمت الرقه بزرگترین پایگاه گروه ترورریستی داعش در سوریه، آغاز کرد.

و خبر دیگر اینکه یگانهای ارتش سوریه در ادامه عملیات علیه گروههای تروریستی در حمص، به سمت چاه نفت آراک و نیروگاه سوم در شرق تدمر در حومه شرقی این استان پیشروی کردند و این در حالی است که درگیری های شدیدی بین نیروهای ارتش سوریه و تروریستهای داعشی به وقوع پیوسته است.

ارتش سوریه و نیروهای مقاومت همچنین وارد نبردهای شدیدی با گروه های تروریستی در جبهه خان طومان در حومه جنوبی حلب شده اند.

نیروهای ارتش سوریه حمله گسترده تروریستها را به حومه جنوبی حلب را بعد از وارد ساختن خسارتهای سنگین به آنها، دفع کردند.

یک منبع نظامی گفت: نیروهای ارتش سوریه تعدادی از مناطقی که تروریستها در اطراف خان طومان وارد آن شده بودند را بازپس گرفتند و نبردها هم اکنون برای بازپس گرفتن مناطق باقی مانده ادامه دارد.

و خبر دیگر اینکه “بلال الأطرش ابو یامن” سرکرده حمله به حمیره در حومه جنوبی حلب در درگیری با ارتش سوریه به هلاکت رسید. وی از سرکرده های گروه تروریستی فیلق الشام است.

جنگنده های ارتش سوریه مواضع گروه های تروریستی در محلات بستان القصر، الکلاسه، حلب القدیمه، بنی زید، جاده الکاستیلو، اردوگاه حندرات، کفرحمره، حریتان و خان طومان در شهر حلب و حومه آنرا هدف قرار دادند.

از سوی دیگر گروه تروریستی داعش از سه محور به مواضع شبه نظامیان ارتش آزاد در شهر مارع در حومه شمالی حلب حمله کرد و ارتش آزاد و گروه های همپیمان موفق شدند این حمله را دفع کرده و ۳۰ تروریستی را به هلاکت برسانند.

منابع کرد اعلام کردند که نیروهای دموکراتیک سوریه در ادامه عملیات آزادسازی رقه، کوه الحی واقع در غرب سد تشرین و در نزدیکی روستای خربه الروس در حومه شمال شرقی حلب را بعد از درگیری با تروریستهای داعشی به کنترل خود درآورد.

پادگانهای آموزشی داعش و انبارهای مهات در این کوه قرار داشت.

جزئیات عملیات ناگهانی ارتش سوریه به سمت الرقه

ارتش سوریه عملیات گسترده خود به سمت الرقه را با به کنترل در آوردن ۱۰ کیلومتر که از محور اثریا خناصر در حومه شرقی حماه آغاز میشود، آغاز کرده است.

یگانهای ارتش سوریه با کمک نیروهای مقاومت و برخورداری از پشتیبانی مستقیم جنگنده های روسی، عملیات نظامی در حومه شرقی حماه را آغاز کردند.

بر اساس این گزارش، یگان‌ های ارتش سوریه موفق شدند کوه های الزین و منطقه المسبح را بعد از وارد ساختن خسارتهای سنگین به داعشی ها و کشته و زخمی کردن شمار زیادی از آنها به کنترل خود در‌ آورند.

یک منبع میدانی گفت که ارتش سوریه عملیات خود را با به کنترل در آوردن ۱۰ کیلومتر که از محور اثریا خناصر در حومه شرقی حماه آغاز میشود، آغاز کرده است.

این منبع گفت که گروه تروریستی داعش تلاش میکند که در شهر الطبقه در حومه رقه مقاومت کند زیرا میداند که برقراری امنیت این منطقه، زمینه و مقدمات برای پیشروی های سریعتر ارتش سوریه به سمت رقه را فراهم میکند.

وی اظهار داشت که ارتش سوریه در آغاز دنبال به کنترل در آوردن شهرک زاکیه واقع در ۳۰ کیلومتری نقطه آغاز عملیات در اثریا بود که با موفقیت انجام شد. ارتش سوریه برای رسیدن به این هدف باید ۱۰۰ کیلومتر طی کند تا به شهر الطبقه در نزدیکی سد فرات برسد و از آنجاه راه خود را به سمت رقه ادامه بدهد. منابع خبری دقایقی پیش گزارش دادند که نیروهای ارتش سوریه در ادامه پیشروی خود توانست به دو راهی حماه-الرقه در ۲۵ کیلومتری فرودگاه الطبقه برسند.

این منبع دلیل تأخیر آغاز عملیات آزادسازی ارتش سوریه برای آزادی رقه، نبردهای ارتش سوریه در صحرای این کشور که منجر به آزادی تدمر و القریتین و نزدیک شدن به شهر السخنه شد دانست. همچنین عملیات آزادسازی رقه، نیازمند رصد همه راههای احتمالی امدادرسانی به داعش است.

وی افزود که نبردی که ارتش سوریه به سمت الرقه به صورت ناگهانی و بدون بیانیه نظامی از فرماندهی کل نیروهای مسلح آغاز شده است.

این منبع گفت که هدف ارتش سوریه فقط آزادسازی رقه نیست، بلکه ارتش می خواهد به مناطق دیگری برسد.

««« آخرین اخبار سوریه را از اینجا بخوانید. »»»

منبع : تسنیم

———————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “مقاومت سرخ در حلب / حمله به پایتخت داعش”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط