پربازدید های محور مقاومت

روایتی از غربت شهدای تیپ زینبیون پاکستان

حضرت زینب و حضرت رقیه در سوریه- پوستر مدافعان حرم حضرت زینب- عکس مدافعین حرم- تیپ زینبیون پاکستان- لشگر دلاور زینبیون- حقوق و مزایای مدافعان حرم- مدافعان حرم حضرت زینب (س)- 14setare.com- مدافعین حرم حضرت رقیه (س) در دمشق- 14 ستاره- مدافعان حرم- فرزندان روح الله- شهدای مدافع حرم- محور مقاومت- محور مقاومت در برابر داعش و اسرائیل- حرم حضرت زینب (س)- مرقد حضرت زینب کبری (س) در دمشق

بسیاری از رزمندگان شیعه پاکستانی در قالب تیپ زینبیون پاکستان طلبه هایی هستند که در حوزه های علمیه ایران مشغول به تحصیل هستند، با این وجود بعد از در خطر قرار گرفتن حرم های اهل بیت و هتک حرمت به مقدسات شیعیان برای دفاع از مقدسات خود به سوریه رفتند.

به گزارش “چهارده ستاره“، روزی که امام خمینی (ره) در بحبوحه انقلاب اسلامی ایران و جنگی که از سوی همه‌ی دنیا به ما تحمیل شده بود حرف از نهضت جهانی اسلام و فراگیر شدن قیام مستضعفین و پیروزی آنان صحبت میکرد رزمندگانی که در صف اول نبرد علیه باطل بودند با این سخن امام دل‌ هایشان آرام‌ تر و پایشان به مسیری که می ‌رفتند قرص ‌تر شد.

با روشنگری‌ های امام و قلب مسلمینی که حالا با به ثمر نشستن انقلاب اسلامی یکرنگ‌ تر و متحدتر شده بود آرمان فلسطین و نابودی شکل گرفت. همه مسلمانان جهان آرزوی آزادی قدس را در قلب‌ های خود پروراندند و خود را برای روز موعود آماده کردند. سالهای جنگ عراق علیه ایران و بعد از آن همزمان شد با اتفاقات بسیاری در جهان اسلامی، از طرفی جنگ در بوسنی شکل گرفت. اسرائیل به لبنان حمله کرد و افغانستان در حال دست و پنجه نرم کردن با جنگهای داخلی بود.

سالهای بعد آمریکا به بهانه‌ های بی پایه و اساس به دو کشور افغانستان و عراق حمله کرد که جنگ و کشتار تنها ثمره نبردهای خونینی شد که به بهانه‌ برقراری حقوق بشر و با پشتوانه غربی شکل گرفت. بعد از این دو جنگ و افکار عمومی منفی جهانی نسبت به جنایات آمریکا و هم‌ پیمانانش در عراق کم کم این فکر در ذهن سیاستمداران و جنگ افروزان غرب پدیدار شد تا جنگی نیابتی با پیدایش اسلامی دروغین از افراطیون را به وجود آورند و به این صورت دامان آلوده خود به خون هزاران نفر در جنگ‌ هایی که به راه انداخته‌ اند را پاک کنند. از این رو با حمایت‌ های غرب و تجهیز گروه‌ های تکفیری جنگی نیابتی در سوریه شکل گرفت. این جنگ پیش از این که جنگی داخلی باشد ابعاد بزرگتری از خود را به نمایش گذاشت.

حضور تروریست هایی از ملیت های مختلف و حمایت و همدستی کشورهای مرتجع منطقه‌ ای به همراه غرب برای ضربه زدن به جبهه مقاومت که سالها در برابر رژیم غاصب صهیونیستی ایستاده بود جنگ خانمان سوزی را در این کشور رقم زد.

همدلی شیعیان در دفاع از حرم اهل بیت (ع)

با حمله تکفیریها به اماکن متبرکه و مقدس شیعیان در کشور سوریه و عراق شیعیان بسیاری از کشورهای مسلمان به این اقدام واکنش نشان دادند. بعد از اهانت تروریستهای تکفیری به حرم حضرت سکینه و تخریب آن و نیز حمله به مرقد مطهر حضرت زینب (س) تعدادی از شیعیان عراقی، ایرانی و افغانستانی برای دفاع از حرم راهی سوریه شدند. حضور مدافعان حرم شیعه در سوریه باعث شد تا شیعیان کشورهای دیگر نیز به هر طریق ممکن خود را به سوریه برسانند. در این بین شیعیان پاکستانی در قالب تیپ زینبیون پاکستان از جمله کسانی بودند با مدافعان حرم در راه مبارزه با تکفیری ها همراه شدند.

در سالهای اخیر میلیون‌ های شیعه پاکستانی در سرزمین خود با محجوریت و مظلومیت و در سایه اقدامات تروریستی گروهک‌ های تروریستی و تندرو زندگی میکنند. محدودیت‌ های دولت پاکستان و اقدامات تروریستی گروه‌ های تکفیری و تبلیغات گسترده وهابیت به سرکردگی عربستان سعودی در این کشور باعث شد که اقدامات علیه شیعیان به بیشترین حد ممکن برسد. با این وجود دلهای آگاه و مؤمن شیعیان پاکستانی همواره در مسیر همراهی اهل بیت بوده است.

بسیاری از شیعیان پاکستانی که امروز در سوریه برای دفاع از حرم ‌ها آماده نبرد هستند به دلیل محدودیت دولت این کشور مجبور به پنهان کردن نام و نشان خود شده‌ اند تا خانواده‌ های این مدافعان در پاکستان مورد اذیت و آزاد گروهک‌ های تندرو قرار نگیرند.

پاراچنار و وضعیت شیعیان پاکستانی

وقایع رخ داده در منطقه پاراچنار پاکستان و کشتار بی‌ رحمانه بسیاری از شیعیان پاکستانی گواه کینه توزی گروهک‌ های تروریستی تکفیری در این کشور از ایمان و اعتقادات مردم این منطقه به خصوص شیعیان است. شیعیانی که سالها با وجود کمبود امکانات و فقر و تنگدستی زندگی کردند اما هیچگاه از باورهای دینی خود دست نکشیدند.

دلیرمردان مدافع حرم زینبیون در قالب تیپ زینبیون پاکستان

بسیاری از رزمندگان مقاومت در توصیف مدافعان پاکستانی حرم حضرت زینب آنان را سلحشورانی میدانند که در سخت ترین شرایط و در شدیدترین عملیات‌ ها حاضر به جانفشانی در راه دفاع از حرم می‌ شوند. شیرمردانی که بدون هیچ مزد و درخواستی تنها برای دفاع از حرم‌ های مقدسه به دور از خانواده و در غربت به کشوری دیگر رفته‌ اند.

بسیاری از این رزمندگان طلبه‌ هایی هستند که در حوزه‌ های علمیه ایران مشغول به تحصیل‌ اند با این وجود بعد از در خطر قرار گرفتن حرم‌ های اهل بیت و هتک حرمت به مقدسات شیعیان برای دفاع از دین خود به سوریه رفتند.

گلزار شهدای قم محل دفن بسیاری از این شهدای گمنام و ماست که به همراه شهدای افغانستانی مدافعان حرم معروف به لشکر فاطمیون به خاک سپرده شده‌ اند.

Image result for ‫زینبیون پاکستان‬‎

آرم گروه مقاومت فرزندان خمینی در پاکستان به نام “زینبیون”

نماد گروه مقاومت تیپ زینبیون پاکستان

پاسداشت شهدای تیپ زینبیون پاکستانی در ایران

یکی از فعالین پاکستانی و از دانشجویان جامعه المصطفی قم در رابطه با گمنامی این شهدا توضیح می‌ دهد که به دلیل سخت گیری‌ های دولت پاکستان در رابطه با شیعیان به خصوص مدافعان حرم امکان بازتاب رسانه‌ ای شهادت و تشییع این شهدا نیست.

در ماه‌ های اخیر مراسم‌ هایی در تجلیل و گرامیداشت شهدای مدافع حرم پاکستانی معروف به تیپ زینبیون در تهران و سایر شهرها برگزار شده است. از جمله بزرگترین این برنامه‌ ها اجتماع مدافعان حرم در میدان امام حسین (ع) و دعوت از خانواده شهدا بود. این مراسم ۷ تیرماه امسال با حضور جمع کثیری از مردم و مداحان اهل بیت برگزار شد. همچنین در مراسمی دیگر با حضور همسر شهید سیاح طاهری از خانواده‌ های شهدای مدافع حرم فاطمیون و زینبیون تجلیل شد.

همچنین در آخرین شب از شبهای ماه مبارک رمضان نیز در مهدیه امام حسن مجتبی (هیئت رزمندگان غرب تهران) نکوداشت شهدای پاکستانی مدافع حرم برگزار شد. در شهرهای مختلف از جمله مشهد و قم که میزبان مهاجران بیشتری از کشور پاکستان است مراسم‌ های بزرگداشت شهدا برگزار شده است.

تصاویر تعدادی از شهدای تیپ زینبیون پاکستان

منبع : دفاع پرس

———————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “روایتی از غربت شهدای تیپ زینبیون پاکستان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.