پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال ایران

تیم ملی فوتبال ایران موفق تر از برزیل و فرانسه

%d8%b9%da%a9%d8%b3-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a2%d8%b1%da%98%d8%a7%d9%86%d8%aa%db%8c%d9%86-2014-%d8%aa%db%8c%d9%85-%d9%85%d9%84%db%8c-%d9%81%d9%88%d8%aa%d8%a8%d8%a7 - X انتخابی جام جهانی 2018 روسیه- مقدماتی جام جهانی 2018- 14 ستاره- 14setare.com- تیم ملی فوتبال ایران- تیم ملی فوتبال برزیل- تیم ملی فوتبال فرانسه- تیم ملی فوتبال کره جنوبی- تیم ملی فوتبال مکزیک - بهترین تیمهای 2016 جهان - بهترین تیم ملی فوتبال سال 2016 - بهترین تیم های ملی فوتبال دنیا در سال 2016 - ایران بهترین تیم ملی در سال2016

بررسی عملکرد شش تیم موفق جهان در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که شاگردان کارلوس کی‌روش در تیم ملی فوتبال ایران در قیاس با رقبای سرشناس خود چگونه بدون باخت در صدر جدول موفق ترین تیمهای جهان قرار گرفته اند.

به گزارش چهارده ستاره، تیم ملی فوتبال ایران در سال جاری میلادی دیگر بازی نخواهد کرد و با کسب نزدیک به ۸۸ درصد امتیازات ممکن در سال ۲۰۱۶ توانست بدون باخت عنوان موفق ترین تیم ملی سال جاری میلادی را به خود اختصاص دهد.

بررسی عملکرد شش تیم موفق جهان در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که شاگردان کارلوس کی‌روش در قیاس با رقبای سرشناس خود چگونه در صدر جدول موفق ترین تیم های جهان قرار گرفته اند. جدولی که در آن پس از ایران تیم های فرانسه، مکزیک، کرواسی، کره جنوبی و برزیل قرار گرفته اند.

تیم ملی فوتبال ایران بدون شکست با مرد پرتغالی

تیم ملی فوتبال ایران در سال ۲۰۱۶ یازده بازی انجام داد که حاصل کسب ۹ پیروزی و قبول دو تساوی برابر چین و سوریه بود. تساوی‌هایی که حداقل آخرین آنها چندان هم منصفانه به ثبت نرسید و می شد منجر به ثبت دهمین پیروزی سال ایران شود.

تیم ملی ایران برای رسیدن به این رکورد و به دست آوردن ۸۷.۹ درصد امتیازاتش، بر تیم هایی چون قطر، کره جنوبی و ازبکستان غلبه کرد که هر سه آنها در راه رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از جمله رقبای جدی ما به شمار می روند.

از قدرت کره جنوبی نوشتن آسان است. تیمی که در سال جاری میلادی کانادا را بی دردسر ۲-۰ مغلوب خود کرد و هم اکنون در گروه A رقابتهای انتخابی جام جهانی پس از ایران روی پله دوم جدول ایستاده است. کره برای اینکه نشان دهد حریفی قابل احترام در دنیای امروز فوتبال است موفق شد ۲-۱ جمهوری چک را نیز با تمام ستارگانش وادار به تحمل شکست نماید.

ازبکستان نیز تا پیش از رویارویی با ایران عملکرد فوق العاده ای در سال ۲۰۱۶ از خود بر جای گذاشته بود و از ۱۳ دیدار قبلی خود ۱۲ برد و تنها یک شکست مقابل کانادا را در کارنامه اش به ثبت رسانده بود و این ارزش برد سربازان کی‌روش را دوچندان میکند.

اما قطر با قبول شکست ۲-۰ برابر مردان کی روش در ایستگاه نخست رقابت‌های انتخابی کمرش شکست. این قطر همان تیمی است که ۱۳ روز قبل موفق شد تحت نظر فوساتی آرژانتینی روسیه نامدار را ۲-۱ شکست دهد.

پس شکست دادن قطر و کره جنوبی در سال ۲۰۱۶ کار کوچکی نبود که توسط سربازان مرد پرتغالی به انجام رسید.

فرانسه و یک شکست

به گزارش چهارده ستاره پس از ایران فرانسه میزبان یورو ۲۰۱۶ قرار گرفته است که با کسب ۱۳ پیروزی و ۳ تساوی در ۱۷ دیدار ۸۲.۳ امتیازات ممکن را بدست آورد.

نایب قهرمان اروپا دو بار هلند را در رقابت های انتخابی جام جهانی مغلوب خود ساخت و در دیدارهای دوستانه از سد تیم هایی چون کامرون (۲-۳) و اسکاتلند (۳-۰) گذشت.

مردان دشان در یورو ۲۰۱۶ هم اگر چه در گام نخست برابر رومانی با خوش شانسی به پیروزی ۱-۲ دست پیدا کردند اما در نهایت تا فینال رقابتها پیش رفتند و آنجا بود که پرتغال بدون رونالدو ترمز میزبان قدرتمند را در آخرین دقایق وقت های تلف شده کشید.

شکست خجالت آور مکزیک

مکزیک سومین تیم موفق جهان در سال ۲۰۱۶ بود. تیمی که توانست طی ۱۵ دیدار خود صاحب ۱۱ پیروزی شود و سه مرتبه با تساوی بازیهایش را به پایان برساند.

با این حال تنها شکست سال جاری مکزیک به گونه ای دردناک بود که نمیتوان آسان از کنارش گذشت.

مکزیکی موفق در تقابل با تیم هایی مانند سنگال، کانادا، جاماییکا و السالوادور وقتی در کوپا آمریکا به صخره شیلی برخورد کرد با شکست عجیب ۰-۷ زمین را ترک کرد. این قابل باور نبود.

مکزیکی که به گواه آمار سومین تیم موفق سال ۲۰۱۶ بوده است در تقابل با شیلی مغلوب وارگاس روخاسی شد که یک تنه ۴ گل به ثمر رساند. جالب اینکه روخاس در فصل جاری فوتبال آلمان، بوندس لیگا یک گل هم برای تیمش هافنهایم نزده است.

برزیل مغلوب پرو شد

اما برزیل سرشناس و صاحب سبک، در سال ۲۰۱۶، توانست طی ۱۲ دیدار با کسب ۸ پیروزی و قبول ۳ تساوی و یک شکست بعد از ایران، فرانسه، مکزیک، کرواسی و کره جنوبی تیم ششم جهان از حیث کسب موفقیت لقب بگیرد.

پیروزی بزرگ برزیل که با آمدن «تیته» مقتدرانه پیش می رود با ثبت نتیجه ۳-۰ برابر آرژانتین برای رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به ثبت رسید. آنها البته در زمان دونگا در دیدار برابر اروگوئه، پاراگوئه و اکوادور به تساوی رضایت دادند اما نقطه تاریک عملکردشان در سال جاری قبول شکست یک بر صفر مقابل پرو بود. پرویی که هیچ وقت نتوانسته یک مدعی جدی در دنیای امروز فوتبال باشد.

به هر تقدیر مقایسه عملکرد تیم های موفق جهان در سال ۲۰۱۶ نشان می دهد که کارنامه ایران با کارلوس کی روش نمره قبولی گرفته و شاید پیروزی چندباره برابر کره جنوبی همیشه مدعی که با حاشیه هایی هم همراه بود در این کارنامه بیشتر به چشم بیاید.

۱۲ کشور برتر فوتبال جهان در سال ۲۰۱۶ به ترتیب زیر است :

۱- ایران – ۱۱ بازی، ۹ برد، ۲ تساوی، بدون باخت

۲- فرانسه – ۱۷ بازی، ۱۳ برد، ۳ تساوی، یک باخت

۳- مکزیک – ۱۵ بازی، ۱۱ برد، ۳ تساوی، یک باخت

۴- کرواسی – ۱۳ بازی، ۹ برد، ۳ تساوی، یک باخت

۵- کره جنوبی – ۱۱ بازی، ۸ برد، یک تساوی، دو باخت

۶- برزیل – ۱۲ بازی، ۸ برد، سه تساوی، یک باخت

۷- ازبکستان – ۱۲ بازی، ۹ برد، بدون تساوی، سه باخت

۸- ژاپن – ۱۰ بازی، ۷ برد، یک تساوی، دو باخت

۹- آرژانتین – ۱۵ بازی، ۱۰ برد، سه تساوی، دو باخت

۱۰- کاستاریکا – ۱۲ بازی، ۸ برد، دو تساوی،‌ دو باخت

۱۱- آلمان – ۱۶ بازی، ۱۰ برد، ۳ تساوی، ۳ باخت

۱۲- پرتغال – ۱۷ بازی، ۱۰ برد، ۴ تساوی، ۳ باخت

———————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “تیم ملی فوتبال ایران موفق تر از برزیل و فرانسه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط