پربازدید های اخبار فرهنگیپزشکی و تندرستی

تولید قرص جوانی ظرف ۲ سال آینده !!

دارو--قرص- X قرص جوانی X راز جوانی X جوان ماندن X چگونه جوان تر شویم ؟ X چگونه جوان تر به نظر بیاییم؟ X چگونه زیباتر به نظر بیاییم ؟ X راز زیبایی و جوانی X داروی جوانی X مکمل جوانی X 14 ستاره X 14setare.com X درمان بیماری های پیری X درمان پارکینسون X مکمل ضد پیری

دانشمندان دریافته اند رژیم غذایی غنی از پروتئین و ویتامین میتواند به مقابله با بیماری آلزایمر و پارکینسون کمک کند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، به گفته محققان دانشگاه مک مستر کانادا، مکمل غذایی مورد مطالعه حاوی ترکیبی از ۳۰ ویتامین و مواد معدنی دارای پتانسیل کاهش روند پیشرفت بیماریهای عصب شناختی نظیر آلزایمر و پارکینسون است.

طبق این مطالعات، مشخص شده است که این مکمل دارای ویژگی های قابل توجه ضدپیری است که میتواند از نابودی سلول های مغز پیشگیری کرده و حتی این روند را برگرداند.

جنیفر لمون، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید :

«یافته های ما بسیار قابل توجه است. امیدواریم این مکمل بتواند موجب تعدیل برخی بیماری های بسیار جدی و نهایتاً بهبود کیفیت زندگی در دوران سالمندی شود.»

فرمول این مکمل ضدپیری شامل مواد متداولی نظیر ویتامین های B، C و D، اسیدفولیک، عصاره چای سبز، روغن کبد ماهی کاد، و سایر مواد مغذی دارویی است.

موش های مورد استفاده در این مطالعه، بیش از نیمی از سلول های مغزشان را از دست داده بودند، به طوری که چندین منطقه از مغزشان تا سن یک سالگی به شدت تحت تاثیر قرار گرفته بود که دقیقا شبیه به بیماری شدید آلزایمر در انسان بود.

به این موش ها در طول مدت چند ماه، هر روز قطعات کوچک نان شیرینی حاوی مکمل مذکور داده شد. به مرور زمان محققان دریافتند نابودی شدید سلول های مغز کاملا برطرف شد و روند زوال شناختی متوقف شد.

به گفته این محققان، مرحله بعدی تحقیق آزمایش این مکمل غذایی بر روی انسان هاست که احتمالا تا دو سال آینده محقق میشود.

محققان که این مکمل را «قرص جوانی» می نامند معتقدند که آسیب ناشی از زوال عقل و سایر بیماریهای مرتبط با سن با این مکمل غذایی قابل بازگشت است.

منبع : مهر

—————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “تولید قرص جوانی ظرف ۲ سال آینده !!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط