پربازدید های پزشکی و تندرستیطب پیشگیری

توصیه های جالب برای خوردن سحری

X در سحری چه بخوریم X در سحری چه چیزی نخوریم X چه غذایی بخوریم که تشنه نشویم ؟ X مایعاتی برای تشنه نشدن X در ماه رمضان چه غذایی نخوریم X خوراکی هایی که در روزه داری نباید بخوریم X 14 ستاره X 14setare.com X مواد غذایی فصل تابستان X مواد غذایی فصل گرما X وعده سحری X سحر X سحرهای ماه رمضان X ماه رمضان

متخصص تغذیه گفت: مصرف غذاهای آبکی مثل سوپ، آش یا آبگوشت، همچنین نوشیدن آب زیاد در حین غذاخوردن باعث اختلال در عملکرد آنزیم‌ های گوارشی و دردهای معده میشوند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، یک سحری مناسب باید متعادل و متنوع بوده و از تمام گروه های مهم غذایی که شامل نان و غلات، شیر، گوشت و حبوبات، میوه ها و سبزیجات باشد.

وی ادامه داد :

از طرفی باید غذاهایی مصرف شود که تند و پر ادویه نباشند چون مصرف ادویه فراوان علاوه بر ناراحتی ‌های گوارشی تشنگی را هم بیشتر میکند.

این متخصص تغذیه گفت :

مصرف کربوهیدرات در وعده سحری بسیار مناسب است که روزه داران میتوانند آنرا با مصرف یک فنجان برنج یا ماکارونی، دو تکه نان یا یک کاسه از غلات سبوس دار تأمین کنند.

درویش تصریح کرد :

مصرف غذاهای سرخ کردنی مثل انواع کوکوها، کتلت، چلوکباب، جوجه کباب و ماهی نیز تشنگی و عطش را افزایش میدهند و بهتر است در وعده سحری خورده نشوند.

وی گفت :

میزان مورد نیاز پروتئین نیز برابر ۴ تکه پنیر، ۶۰ گرم گوشت، دو عدد تخم مرغ و یک فنجان حبوبات است که باید در وعده سحر مصرف شوند.

این متخصص تغذیه ادامه داد :

مصرف سس‌ ها، خامه، سوسیس و کالباس در سحر نامناسب است و باعث بروز دردهای معده میشود.

درویش با تأکید بر مصرف بیشتر سبزیجات در سحر گفت :

خوردن سبزیجات، میوه های تازه، یک لیوان شیر یا ماست بسیار توصیه میشوند.

وی افزود :

مصرف غذاهای آبکی مثل سوپ، آش یا آبگوشت یا نوشیدن آب زیاد در حین غذاخوردن باعث اختلال در عملکرد آنزیم ‌های گوارشی شده و دردهای معده و نارسایی دستگاه گوارش را ایجاد میکند.

این متخصص تغذیه گفت :

بهتر است در وعده سحر غذا به مقدار کم خورده شود و روزه داران از پرخوری یا نوشیدن نوشابه های گازدار به همراه غذا خودداری کنند و در پایان سحری یک تا ۲ عدد خرما، یک عدد میوه و آب کافی فراموش نشود.

منبع: فارس

——————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

2 دیدگاه برای : “توصیه های جالب برای خوردن سحری”

  1. نگین گفت:

    توصیه های خیلی خوبی بود.متشکرمممم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط