پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

معرفی حریفان ایران در راه المپیک / ژاپن

X تیم ملی والیبال ایران X ایران ژاپن X تیم والیبال ژاپن X 14 ستاره X 14setare.com X بازی والیبال ایران ژاپن X نتیجه بازی ایران ژاپن X نتیجه بازی والیبال ژاپن ایران X تعداد تیمهای صعود کننده به المپیک X تعداد صعود کننده ها به المپیک ریو X المپیک ریو دوژانیرو X مسابقات انتخابی والیبال المپیک 2016 X نتایج مسابقات انتخابی المپیک والیبال

ژاپنی ها چهارمین حریف ایران در راه رسیدن به ریو هستند. چشم بادامی ها در تلاش هستند تا بتوانند نهمین حضور خود را در المپیک تجربه کنند.

به گزارش “۱۴ستاره“، تیم ملی والیبال ایران در راه رسیدن به ریو و شکستن طلسم ۵۲ ساله با ۷ تیم لهستان، فرانسه، ژاپن، چین، استرالیا، ونزوئلا و کانادا رقابت سخت و نفس گیری دارد و می بایست بر اساس برنامه اعلام شده از هشتم تا شانزدهم خرداد ماه، هفت دیدار سنگین برگزار نماید.

والیبالیست های ایران در سه دیدار ابتدایی خود به ترتیب تیم های استرالیا و کانادا را با نتایج ۳ بر صفر و ۳ بر ۲ شکست دادند و به فرنسه ۳-۰ باختند. ژاپن نیز در نخستین دیدار خود ۳ بر ۱ از سد ونزوئلا گذشت و در ۲ دیدار بعدی با نتیجه سنگین ۳ بر صفر بازی را به چین و لهستان واگذار کرد.

برنامه، نتایج کامل و جدول رده ‌بندی مسابقات والیبال انتخابی المپیک ۲۰۱۶

در پایان این مسابقات ۳ تیم برتر و بهترین تیم آسیایی جواز حضور در المپیک ریو را خواهند گرفت. در صورت حضور یک تیم اسیایی در جمع ۳ تیم اول، تیم چهارم از هر قاره ای که باشد به المپیک خواهد رفت.

به همین بهانه و برای آشنایی بیشتر علاقه مندان والیبال، در گزارش های جداگانه ای به معرفی حریفان ایران به ترتیب رویارویی خواهیم پرداخت :

 

۴- ژاپن

رنکینگ جهانی : ۲۱

تاریخ بازی با ایران : چهارشنبه ۱۲ خرداد ساعت ۱۴:۴۵ به وقت تهران

ژاپنی ها درحالی سفر خود را برای ریو آغاز کرده اند که پس از قهرمانی در المپیک سال ۱۹۷۲ دیگر نتوانستند این افتخار را در المپیک تکرار کنند.

تیم ملی والیبال ژاپن به عنوان میزبان دائمی مسابقات جام جهانی از سال ۱۹۹۱، در همه ادوار حاضر بوده است. ژاپنی‌ ها که در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۵ موفق شدند با شکست ایران مدال طلای قهرمانی مردان آسیا را به دست آوردند، حالا باید در کشور خودشان و پیش چشم هواداران والیبال دوست خود این بار به نبرد با بزرگترین تیمهای جهان بروند.

ژاپنی ‌ها در چند سال اخیر در گرفتن نتایج لازم چندان موفق عمل نکردند. آنها در سال ۲۰۱۱ دهم جهان شدند و در ۲۰۰۷ و ۲۰۰۳ در رده نهم جهان ایستادند. عناوینی که از ضعیف شدن والیبال ژاپن در یک دهه اخیر خبر می‌دهد. در جام جهانی ۲۰۱۵ هم با توجه به امتیاز میزبانی جایگاهی بهتر از ششمی نصیب چشم بادامی ها نشد.

دیدارهای رودرروی ژاپنی ها با ایران

تیمهای ژاپن و ایران از سال ۲۰۱۰ به بعد تاکنون ۱۱ بار در مسابقات رسمی به مصاف هم رفته اند که سهم ژاپن ۲ برد بوده و ایران در ۹ بازی موفق به شکست تیم ژاپن شده است.

* ایران ۳ – ژاپن ۱ —–> قهرمانی جهان ۲۰۱۰

* ایران ۳ – ژاپن ۱ —–> جام جهانی ۲۰۱۱

* ایران ۳ – ژاپن ۰ —–> انتخابی المپیک ۲۰۱۲

* ایران ۳ – ژاپن ۰ —–> انتخابی لیگ جهانی ۲۰۱۳

* ایران ۳ – ژاپن ۰ —–> انتخابی لیگ جهانی ۲۰۱۳

* ایران ۳ – ژاپن ۰ —–> قهرمانی آسیا ۲۰۱۳

* ایران ۳ – ژاپن ۰—–> جام جایزه بزرگ ۲۰۱۳

* ایران ۳ – ژاپن ۰ —–> جام کنفدراسیون آسیا ۲۰۱۴

* ایران ۱ – ژاپن ۳ —–> قهرمانی آسیا ۲۰۱۵

* ایران ۰ – ژاپن ۳ —–> جام واگنر ۲۰۱۵

* ایران ۳- ژاپن ۲ ——-> جام جهانی ۲۰۱۵

آمار حضور ژاپنی ها در رویدادهای مهم بین المللی

المپیک

تعداد حضور: ۸ دوره

اولین حضور : ۱۹۶۴

بهترین نتیجه : قهرمانی ۱۹۷۲

قهرمانی جهان

تعداد حضور : ۱۳ دوره

اولین حضور : ۱۹۶۰

بهترین نتیجه : سومی ۱۹۷۰ و ۱۹۷۴

جام جهانی

تعداد حضور : ۱۳ دوره

اولین حضور : ۱۹۶۵

بهترین نتیجه : دومی ۱۹۶۹ و ۱۹۷۷

لیگ جهانی

تعداد حضور : ۲۲ دوره

اولین حضور : ۱۹۹۰

بهترین نتیجه : ششمی ۱۹۹۰ و ۱۹۹۳

اسامی بازیکنان ژاپن

ماساشی نامبو سرمربی تیم ملی ژاپن در رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۵ خواهد بود. این مربی از فوریه ۲۰۱۴ هدایت ژاپن را بر عهده گرفت و موفق شد با این تیم به قهرمانی آسیا دست پیدا کند. کیوچیرو شیمبو و کیوچیرو کانو این مربی را در امر هدایت تیم ملی ژاپن یاری خواهند کرد.

کونیهیرو شیمیزو، دایسوکه ساکای، کنتارو تاکاهاشی، تکشی ناگانو، تاتسیا فوکوزاوا، ماساشیرو یاناگیدا، ماساشی کوریاما، یوکی ایشیکاوا، تاکاکی تومی ماتسو، آکی هیرو یاماشی تا، هیده اومی فوکاتسا، ماساشیرو یاناگی دا، تاکاشی دکی تا، یوتا یونیما، شینجی تاکاهاشی، شونسوکه واتانابه، تایشی اندرا، دایسوکه یاکو، یوتا دندا و هیدتوموحسینو یاران تیم ملی ژاپن در نبرد جهانی ۲۰۱۵ خواهند بود.

برنامه کامل دیدارهای تیم ملی ژاپن در انتخابی المپیک ۲۰۱۶ :

هشتم خرداد ماه :

ساعت ۱۹:۱۰ : ژاپن – ونزوئلا

نهم خرداد ماه :

ساعت ۱۹:۰۵ : ژاپن – چین

یازدهم خرداد ماه :

ساعت ۱۹:۱۰ : لهستان – ژاپن

دوازدهم خرداد ماه :

ساعت ۱۹:۰۵ : ژاپن – ایران

سیزدهم خرداد ماه :

ساعت ۱۹:۱۰ : استرالیا – ژاپن

پانزدهم خرداد ماه :

ساعت ۱۹:۰۵ : ژاپن – کانادا

شانزدهم خرداد ماه :

ساعت ۱۹:۱۰ : فرانسه – ژاپن

photo_2016-05-31_20-35-39

منبع : مشرق نیوز

———————————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “معرفی حریفان ایران در راه المپیک / ژاپن”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط