پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال ایران

ترکیب عجیب استقلال در لیگ شانزدهم

X استقلال تهران X سایت هواداران استقلال تهران X نقل و انتقالات استقلال X لیست خرید استقلال X 14setare.com X 14 ستاره X سرمربی استقلال تهران X علیرضا منصوریان X لیست نفرات استقلال در لیگ شانزدهم X شانزدهمین دوره لیگ برتر X لیگ شانزدهم X لیگ برتر فوتبال ایران-تمرینات پیش فصل استقلال در لیگ شانزدهم-افشین-بختیار رحمانی-منصوریان-کاوه رضایی-

استقلال در مجموع تا امروز ۱۰ بازیکن با خصوصیاتی تقریبأ یکسان را در ترکیب خود قرار داده است.

به گزارش “۱۴ ستاره“، سرمربی استقلال برای طول فصل کار سختی برای ایجاد توازن در بازی دادن به ۱۰ بازیکن هجومی‌ اش خواهد داشت.

به این اسامی توجه کنید : «سجاد شهباززاده، کاوه رضایی، جابر انصاری، علی قربانی، آرش افشین» به این اسامی هم توجه کنید : «بهنام برزای، یعقوب کریمی، محسن کریمی، بختیار رحمانی و خسروحیدری.»

گروه اول جزو بازیکنانی محسوب می ‌شوند که اصولأ باید در پیکان خط حمله قرار بگیرند. یعنی نقطه ‌ای که توپ‌ ها به آنجا ختم می ‌شود. گروه دوم نیز معمولا پشت سر این بازیکنان مستقر می ‌شوند. هافبک-مهاجمانی که خود شم بالایی در گلزنی دارند.

استقلال در مجموع تا امروز ۱۰ بازیکن با خصوصیاتی تقریبأ یکسان را در ترکیب خود قرار داده است. بی ‌شک بخشی از بازیکنان گروه اول باید در ترکیب اصلی قرار بگیرند و بخشی از بازیکنان گروه دوم نیز پشت سر آنها به ترکیب ورود کنند اما چگونه؟ آیا علیرضا منصوریان برنامه‌ ریزی مطلوبی برای بازی گرفتن از این حجم انبوه بازیکنان هجومی کرده است؟

منصوریان در نفت تهران که بود غالبأ سیستم بازی تیمش را بر اساس دفاع ضد حمله استوار میکرد. در حقیقت او بنای کار را به بستن منفذهای دفاعی روی حریف و سپس حمله به دروازه را در دستورکار قرار میداد. موید این ادعا روشی بود که او در بازی با پرسپولیس به کار گرفت و در نهایت به موفقیت هم رسید و توانست پرسپولیس را از سد راه بردارد.

با توجه به پیشینه تاکتیکی منصوریان که گرایش بسیاری به بازی دفاع و بعد حمله دارد و خود بارها نیز در حرف ‌هایش به بازی اتلتیکویی اشاره کرده این پرسش مطرح است که سرمربی استقلال آیا می ‌تواند توازن را در بازی دادن به ۱۰ بازیکن هجومی ‌اش برقرار کند؟

آنچه می‌بینیم استقلال بیش از آنکه به پست ‌های دیگر تکیه داشته باشد، بیشتر تمام هوش و حواس خود را معطوف به خط حمله کرده است. در واقع استقلال در پست ‌هایی همچون دروازه‌ بانی، دفاع وسط، دفاع راست و حتی دفاع چپ گزینه‌ های آنچنانی در اختیار ندارد اما در پست ‌های هجومی سرشار از بازیکنانی است که هریک برای بازی در ترکیب استقلال مدعی ‌اند.

سلیقه منصوریان البته از دو جهت قابل تامل است. اینکه اگر بخواهیم مثبت به ماجرا نگاه کنیم در لیگ شانزدهم رقابت شدید میان مردان هجومی استقلال منجر به افزایش آمارگلزنی آبی پوشان و احتمالأ کسب نتیجه خواهد شد.

رویکرد منفی ماجرا هم از این منظر قابل بررسی است که این بازیکنان نتوانند رقابت مسالمت ‌آمیزی در کنار هم داشته باشند و هر یک به دلیل انتظاری که برای ورود به ترکیب اصلی دارد، سرمربی استقلال را در تنگنای تصمیم‌ گیری قرار دهد.

تجربه ثابت کرده که تعدد بازیکنان در یک پست به طور قطع مسئله ‌ساز خواهد شد و این موضوع را حتی در تیمهای بزرگ و دارای مدیریت قوی نیز شاهد بودیم. درباره استقلال نیز همین نگرانی ‌ها وجود دارد و شاید اگر قدری در جذب بازیکنان هجومی تعادل به خرج داده میشد شاید این نگرانی‌ های پیش از فصل نیز از بین می ‌رفت.

به هر شکل نباید از تجربه منصوریان نیز غافل بود. او دیگر مربی خام و نابلد پاس همدان نیست. منصوریان رشد کرده و در سالهای اخیر به یک مربی صاحب سبک و قابل اعتماد در فوتبال ایران بدل شده است.

گرچه علی منصور سابقه مربیگری در تیمهای پرهواداری همچون استقلال را در کارنامه ندارد اما در حال حاضر میتوان به آینده او مثبت نگریست.

منبع : روزنامه ایران ورزشی

——————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “ترکیب عجیب استقلال در لیگ شانزدهم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط