پربازدید های اخبار بین الملل

تدابیر شدید نظامی – امنیتی اردن در مرز سوریه

ارتش اردن تجهیزات نظامی زیادی را با هدف (بهانه) حمایت از مرزهای این کشور با سوریه به مرزها فرستاد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، ارتش اردن تجهیزات نظامی زیادی را با هدف حمایت از مرزهای این کشور با سوریه به مرزها فرستاد.

به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، این تدابیر امنیتی از سوی ارتش اردن پس از آن صورت می‌ گیرد که اخیرأ افراد مسلح به یک پادگان ارتش در منطقه الرکبان در مرز با سوریه حمله کردند که به کشته و زخمی شدن تعدادی از نظامیان اردنی منجر شد.

به گفته منابع اردنی ارتش تجهیزاتی شامل تانک، نفربر و مهمات را با هدف حمایت از مرزهای این کشور با سوریه به مرزهای شرقی در منطقه الرکبان و شمالی در الرمثا و اربد فرستاده است.

مسئولان اردنی به ویژه پس از حملات اخیر، نگران خطر واقعی هستند که از جانب سوریه آنها را تهدید میکند.

به گفته منابع اردنی این تدابیر در راتای مطمئن کردن تمامی اردنی‌ ها به تلاش نیروهای امنیتی و گارد مرزی برای حفظ جان آنهاست.

پیشتر به دنبال حمله ‌ای که به منطقه الرکبان شد، مقامات اردنی مرزهای این کشور را با سوریه بستند. این حمله در نزدیکی اردوگاه آوارگان سوری رخ داد.

اردن از مهمترین کشورهایی است که میزبان تعداد زیادی از آوارگان سوری است. گفتنی استت اردن از جمله کشورهای حامی تروریستهای تکفیری حاضر در سوریه است که از آغاز بحران در سوریه با بازکردن مرزهای خود با سوری ها به روی تروریستهای چندملیتی و آموزش و تجهیز تسلیحاتی آنان نقش گسترده ای در کشتار ردم مظلوم سوریه ایفا کرد.

همچنین گفتنی است که اردنی ها در کنار رژیم صهیونیستی از حامیان گروه های فعال تروریستی جبهه جنوبی سوریه شامل داعش، النصره، جیش الفتح، ارتش آزاد و احرارالشام است که خون ملت سوریه از دستان ناپاک آنان می چکد.

نقشه اردن و عراق و سوریه-نقشه خاورمیانه- امان پایتخت اردن

منبع : مهر

————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “تدابیر شدید نظامی – امنیتی اردن در مرز سوریه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.