پربازدید های اخبار بین المللمحور مقاومت

تحولات یک ماه اخیر جنوب حلب (خان طومان)

نقشه شمال سوریه-حلب-سوریه-خان طومان-X النصره X جیش الحر X جیش الفتح X ارتش سوریه X ارتش آزاد سوریه X مستشاران نظامی ایران در سوریه X شهرک خان طومان سوریه X خان طومان سوریه X 14 ستاره X 14setare.com X جنوب حلب سوریه X حلب سوریه X تروریست X وهابیت X ترکیه X عربستان سعودی

آتش ‌بس موجب شد تا گروه ‌های تروریستی تجدید قوا کنند و حجم سنگینی از تجهیزات به روز را از مرز ترکیه دریافت کنند و سرانجام خان ‌طومان اشغال شد، اما خان‌ طومان چقدر مهم است ؟

به گزارش “۱۴ ستاره“، ارتش و نیروی دفاع وطنی سوریه، رزمندگان مقاومت حزب الله لبنان، نیروهای مقاومت عراق، با پشتیبانی مستشاران ایران و نیروی هوایی روسیه عملیاتی را در محرم سال گذشته برای آزادسازی حومه جنوبی استان حلب آغاز کردند.

نیروهای جبهه مقاومت پس از نبردی سنگین، ضربات سختی را به گروه‌ های تروریستی وارد کردند و موفق به پاکسازی حداقل ۲۰۰ کیلومتر مربع از حومه جنوبی استان حلب شدند.

در این عملیات منحصر به فرد بیش از ۵۴ شهرک و روستا در حومه جنوبی استان حلب به کنترل نیروهای سوری درآمد و عناصر تروریستی تا نزدیکی مسیر بین المللی حلب- دمشق مجبور به عقب ‌نشینی شدند.

روند پیروزی‌ های جبهه مقاومت در استان حلب فقط مختص به مناطق جنوبی این استان نشد و موفقیت ‌ها در جبهه شمالی با شکست چهار ساله حصر شهرک ‌های نبل و الزهرا تکمیل شد.

همزمان با برقراری آتش بس در مناطق مختلف سوریه، این فرصت برای حامیان منطقه ‌ای گروه ‌های تروریستی مهیا شد تا یک بار دیگر عناصر تروریستی را به پیشرفته ‌ترین سلاح‌های روز دنیا مجهر کنند.

در این مقطع زمانی، تجهیزات مدرن نظامی اهدایی سران مرتجع رژیم‌های منطقه با همکاری ترکیه وارد استان ادلب شد و تروریست‌ها برای حملات مجدد تجدید قوا کردند.

بیش از ۸ هزار تن از عناصر ائتلاف تروریستی جیش الفتح همراه با سلاح های پیشرفته به خطوط عملیاتی جنوب استان حلب منتقل شدند و در چندین مرحله تلاش کردند مناطق از دست رفته را مجدد اشغال کنند که با مقاومت نیروهای سوری این حملات سنگین دفع شد.

با تشکیل اتاق عملیاتی متشکل از افسران آمریکایی، اروپایی و صهیونیستی حملات عناصر تروریستی ادامه یافت و در نهایت شهرک العیس اشغال شد.

در حالی که ارتش سوریه و نیروهای مقاومت به حفظ آتش بس متعهد باقی ماندند، گروه‌های تروریستی یک بار دیگر حومه جنوبی استان حلب را هدف قرار دادند و شهرک خان طومان اشغال کردند.

حامیان گروه های تروریستی که در هشت ماه گذشته ضربات سختی متحمل شده بودند با ایجاد جنگ رسانه‌ ای اینگونه قلمداد کردند که سقوط خان طومان به مثابه اشغال کل استان حلب است در حالی که این شهرک فقط سه درصد از حومه جنوبی استان حلب شامل میشود.

در حملات عناصر تروریستی به حومه جنوبی استان حلب چندین تن از مستشاران نظامی کشورمان به شهادت رسیدند اما یک منبع میدانی گفت که «در عملیات آزادسازی خان طومان احساساتی عمل نمیکنیم و حامیان منطقه ‌ای تروریست ‌ها به این موضوع واقف هستند که پاکسازی حومه جنوب حلب فقط آغاز یک عملیات بزرگ است».

نقشه شمال سوریه-حلب-سوریه-خان طومان-X النصره X جیش الحر X جیش الفتح X ارتش سوریه X ارتش آزاد سوریه X مستشاران نظامی ایران در سوریه X شهرک خان طومان سوریه X خان طومان سوریه X 14 ستاره X 14setare.com X جنوب حلب سوریه X حلب سوریه X تروریست X وهابیت X ترکیه X عربستان سعودی

منبع : مشرق نیوز

—————————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “تحولات یک ماه اخیر جنوب حلب (خان طومان)”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط