پربازدید های پزشکی و تندرستیداروهای گیاهی

۸ عادت غذایی مناسب در رشد موها

X ریزش مو X رشد مو X موی سر X موهای انسان X تأثیر ویتامین بر مو X اثر ویتامین ها بر موهای انسان X 14 ستاره X 14setare.com X رابطه ویتامین ها و رشد مو

کمبود ویتامین C باعث کدر و شکننده شدن موها میشود. در ضمن ویتامین C نه تنها در جذب آهن نقش دارد، بلکه پیش نیاز تولید کلاژن در بدن است و کلاژن در رشد موها نقش دارد. بدن ما خود توانایی تولید این ویتامین را ندارد و باید با مصرف میوه و سبزیجات سالم و تازه میزان نیاز بدن را برطرف کنیم.

به گزارش “۱۴ستاره“، شاید فکر کنید تغذیه تاثیری بر سرعت رشد موها ندارد اما واقعیت این است که موها برای رشد به مواد مغذی و ویتامین هایی نیاز دارند که کمبود آنها باعث کندی رشد یا حتی توقف و ریزش مو می شود و رسیدن کافی این نوع مواد به بدن میتواند در سلامت و زیبایی موها تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

در ادامه برخی مواد مورد نیاز رشد مو را با هم مرور میکنیم :

١) موها از پروتئین تشکیل شده اند و برای رشد به این ماده نیاز دارند. مصرف پروتئین هایی مانند گوشت قرمز کم چرب یا گوشت مرغ و تخم مرغ و حتی محصولاتی بر پایه سویا یا نخودسبز میتواند به رشد سریع تر موها کمک کند. این محصولات به تولید کراتین که ساختمان اصلی مو را تشکیل داده کمک میکنند.

۲) چربی های مفید در جذب بهتر برخی ویتامین ها از جمله A، D، E و K نقش دارند. در عین مصرف به اندازه چربی های مفید مثل امگا۳، باید مراقب مصرف چربی های اشباع و اسیدهای چرب ترانس و روغن های هیدروژنه باشید.

۳) آهن وظیفه اکسیژن رسانی به سلول ها را بر عهده دارد. بهترین منابع آهن، گوشت قرمز و ماهی است. غلات، حبوبات و محصولاتی بر پایه سویا هم حاوی آهن گیاهی هستند.

۴) روی یا زینک ماده دیگری است که به ترمیم بافت ها کمک میکند و در کارکرد بهتر غدد اطراف فولیکول مو تاثیرگذار است. تخم مرغ، جوانه گندم و کاکائو سیاه حاوی زینک هستند.

۵) کمبود ویتامین C باعث کدر و شکننده شدن موها میشود. در ضمن ویتامین C نه تنها در جذب آهن نقش دارد، بلکه پیش نیاز تولید کلاژن در بدن است و کلاژن در رشد موها نقش دارد. بدن ما خود توانایی تولید این ویتامین را ندارد و باید با مصرف میوه و سبزیجات سالم و تازه میزان نیاز بدن را برطرف کنیم. کودکان ۹ تا ۱۳ سال به ۴۵ میلی گرم ویتامین C و نوجوانان ۱۴ تا ۱۸ سال به ۷۰ میلی گرم و افراد بزرگسال به ۷۵ تا ۹۰ میلی گرم ویتامین C نیاز دارند.

۶) ویتامین A در سلامت پوست سر نقش دارد و در نتیجه میتواند فضای مناسبی برای رشد سریع تر موها فراهم کند. این ویتامین در هویج، اسفناج، انبه، طالبی و توت سیاه و سفید موجود است.

۷) ویتامین D در کنترل میزان ترشح سبوم نقش دارد و با این کار می تواند به سلامت و رشد سریع مو کمک کند.

۸) ویتامین های گروه B و بیوتین در سلامت موها و پیشگیری از ریزش و رشد متناسب آنها دخیل اند. میتوانید از مکمل این ویتامین ها که در داروخانه ها به فروش میرسد هم استفاده کنید.

منبع: آکاایران

————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “۸ عادت غذایی مناسب در رشد موها”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط