پربازدید های پزشکی و تندرستی

تأثیرات ناشی از اعتیاد به شیرینی

شیرینی جات-X اثرات شیرینی بر روی بدن X اثرات مضر شیرینی X تاثیر شیرینی X 14 ستاره X 14setare.com X دندان درد X کورک X جوش X مسواک زدن X تأثیر مسواک بر بوی بد دهان X اثر شیرینی روی پوست X تاثیر شیرینی بر چاقی X تاثیر شیرینی بر بیماری قلبی X بیماری قلبی عروقی X بیماری قلبی

یکی از موارد اعتیاد در مواد غذایی، اعتیاد به شیرینی هاست. این عادت غذایی میتواند منجر به آسیب هایی در سلامت بدن شده و شرایط فرد را به خطر بیاندازد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، مضرات پزشکی مواد قندی و شکر بر همگان روشن بوده و مصرف بیش از حد این مواد موجب چاقی، اضافه وزن و فراهم شدن زمینه برای ابتلا به بیماریهای مختلفی از قبیل دیابت و امراض قلبی و عروقی خواهد شد. به گفته محققان علائم و تاثیرات اعتیاد به مواد غذائی شیرین به شرح زیر است :

سردرد :

در صورتی که بدن شما به مصرف زیاد مواد قندی و شکر عادت کرده باشد، هنگام مصرف کم روزانه قند و مواد شیرین، شما دچار سردرد خواهید شد.

احساس ضعف و سستی :

اگر شما از میزان بیش از حد مواد قندی به طور روزانه استفاده می کنید؛ در صورت تغییر در این برنامه، احساس ضعف و سستی خواهید کرد.

نیاز به مسواک زدن بیش از حد :

افراد دارای اعتیاد به مواد قندی یا باید آمادگی پوسیدگی دندان های خود را داشته باشند یا به صورت دائم در حال مسواک زدن باشند که هر دو حالت تاثیرات نامطلوبی در دهان و دندان ها خواهد داشت.

دندان درد :

دندان درد یکی از رایج ترین مشکلات در بین علاقه مندان به مواد قندی و افراد دارای اعتیاد به شیرینی جات است. این موضوع سبب میشود که برخی افراد علیرغم مسواک زدن دائمی پس از مصرف شیرینیجات، باز هم به دلیل حساس شدن دندان ها دندان درد را تجربه کنند.

ظاهر شدن جوش و کورک در پوست :

نخستین نشانه های مصرف بیش از حد مواد قندی و شیرینی جات در پوست و به ویژه صورت افراد ظاهر میشود. صورت افراد دارای اعتیاد به مواد قندی عمدتأ پوشیده از جوش و کورک است.

منبع: مهر

————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “تأثیرات ناشی از اعتیاد به شیرینی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.