پربازدید های اخبار

۳ راهکار ساده برای کاهش بیماریهای قلبی

X افزایش کلسترول خون X کاهش کلسترول خون X بیماری قلبی X بیماریهای قلب و عروق X سکته قلبی X سکته مغزی X احتمال حمله قلبی X نوع ورزش برای بیماران قلبی X تأثیر سیگار روی بیماری قلبی X افسردگی و احتمال بیماری های قلبی X ارتباط با دیگران X توانایی ارتباط با دیگران X کاهش ترشح استروژن پس از یائسگی X دلایل حمله قلبی X دلایل بیماری قلبی X 14setare.com X 14 ستاره

پزشکان هشدار میدهند که زنان با بالا رفتن سن در معرض خطر بیماریهای قلبی قرار میگیرند.

به گزارش “۱۴ستاره“، بالا رفتن سن در زنان، آنها را با مشکلات جسمی مرتبط با جنسیت‌ شان نظیر پوکی استخوان و سرطان پستان مواجه میکند؛ اما بزرگترین خطری که زنان با افزایش سن با آن مواجه میشوند، مشکلی است که برخلاف تصور عمومی فقط مختصِ مردان نیست و آن بیماری قلبی است.

دکتر “کوین اونیل” متخصص آمریکایی در این مطالعه می‌ گوید: در ایالات متحده بیماری قلبی قاتل درجه یک زنان است.

در مطالعه‌ ای که در همین رابطه انجام گرفته، آشکار شده است که در این کشور ممکن است از هر ۲۵ زن یک نفر بر اثر سرطان پستان جان خود را از دست بدهد اما از هر دو زن، یک نفر قربانی بیماری قلبی یا سکته مغزی میشود.

مارش ‌فیلد نیوز شرالد نوشت :

متخصصان می‌ گویند که عواملی چون کاهش ترشح استروژن پس از یائسگی، بی ‌تحرکی و افزایش فشارخون از عوامل تشدیدکننده خطر ابتلا به بیماری قلبی در زنان مسن هستند.

علاوه بر این علائم بیماری قلبی در زنان متفاوت از مردان است به طوری که زنان مانند مردها ممکن است احساس درد در ناحیه قفسه سینه نداشته باشند اما در عوض دچار حالت‌هایی مثل تنگی نفس، حالت تهوع یا خستگی شدید شوند. به گفته کارشناسان مرکز تخصصی مایوکلینیک، در واقع زنان مبتلا به بیماری قلبی بیش از مردان مبتلا به این بیماری، علائمی چون سوءهاضمه، سوزش سر دل، تهوع و استفراغ، مشکلات تنفسی، سرگیجه یا خستگی شدید را تجربه میکنند.

پزشکان تاکید دارند که با سه راهکار ساده اما ضروری میتوان خطر بیماریهای قلبی را تا حد چشمگیری کاهش داد که عبارتند از :

– ترک سیگار :

سیگار کشیدن خطر بیماری قلبی و سکته را تا حد زیادی تشدید میکند و مزایای ترک آن بلافاصله پس از اقدام به این کار بروز میکند، حتی اگر سالهای زیاد سیگار کشیده باشید.

– تحرک داشتن :

حداقل نیم ساعت در روز ورزش کنید. پیاده‌ روی، تمرینات تعادلی، تای‌ چی، یوگا، آیروبیک و شنا، همه برای این منظور مفیدند و توصیه میکنیم ورزش جسمی و ذهنی را همزمان انجام دهید.

– ارتباط داشتن با دیگران :

افسردگی خطر بیماری قلبی را تشدید میکند. با دوستان، بستگان و آشنایان و حتی همسایه‌ های خود در تماس باشید تا با افسردگی مقابله کنید و سلامت مغزتان حفظ شود.

منبع: ایسنا

——————————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “۳ راهکار ساده برای کاهش بیماریهای قلبی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.