پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

بسکتبال ایران قهرمان مقتدر غرب آسیا

X تیم ملی بسکتبال ایران X تیم ملی بسکتبال X جام ملتهای غرب آسیا X قهرمانی غرب آسیا X مسابقات قهرمانی غرب آسیا X بسکتبال غرب آسیا X ایران X سوریه X لبنان X اردن X عراق X 14setare.com X 14 ستاره-تیم ملی بسکتبال ایران در آخرین دیدار خود در رقابتهای قهرمانی غرب آسیا پیروز شد و جام قهرمانی را بالای سر برد.

تیم ملی بسکتبال ایران در آخرین دیدار خود در رقابتهای قهرمانی غرب آسیا پیروز شد و جام قهرمانی را بالای سر برد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، تیم ملی بسکتبال ایران در آخرین دیدار خود در رقابتهای قهرمانی غرب آسیا پیروز شد و جام قهرمانی را بالای سر برد.

بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی، اوشین ساهاکیان و اصغر کاردوست ۵ بازیکن اصلی ایران در این مسابقه بودند.

تیم ایران بازی را خوب آغاز کرد. سه ریباند حمله تیم ایران در دو دقیقه و دو پرتاب سه امتیازی موفق جمشیدی تیم ایران را ۶ – صفر پیش انداخت. جو بسیار سنگین سالن تمرکز تیم ایران را در دقایق ابتدایی تحت تاثیر قرار داده بود. دو تخلف ۲۴ ثانیه ایران در ۴ دقیقه ابتدایی به خوبی نشان میداد تیم ایران تمرکز ندارد.

تیم ایران ۵ دقیقه ابتدایی کوارتر نخست برتر بود. ۶ ریباند حمله تیم ایران، اختلاف دو تیم را بالا نگه داشت. سوئیچ‌ های متوالی ارسلان کاظمی با اوشین ساهاکیان کار اردن در دفاع را سخت کرد اما این تیم در حمله عملکردی بهتر از دفاع داشت.

در سه دقیقه پایانی این کوارتر سجاد مشایخی برای افزایش سرعت تیمی ایران و جلوگیری از برش‌ های بازیکنان حریف وارد زمین شد. دو ترن اوور متوالی در یک دقیقه پایانی باعث شد تیم ایران اختلاف امتیازش را از دست بدهد.

کوارتر اول بازی در نهایت با نتیجه ۲۰-۱۵ به سود ایران به پایان رسید.

در کوارتر دوم فرید اصلانی به جای بهنام یخچالی وارد زمین شد. درک بائرمن برای اولین بار در این رقابت‌ها قبل از کوارتر سوم از روش بازی با دو گارد استفاده کرد. حضور همزمان مشایخی و اصلانی دفاع ایران را مقابل برش‌های زیاد حریف بهتر کرد. تیم ایران در دقایق ابتدایی کوارتر دوم در حمله نامنظم بود. همین مسئله باعث شد درک بائرمن قبل از پایان ۵ دقیقه اول این کوارتر برای اولین بار درخواست وقت استراحت کند. سرمربی ایران در این زمان استراحت یک بار دیگر استراتژی‌های موردنظرش را به بازیکنان یادآوری کرد. تیم ایران در بازگشت از این تایم استراحت با شوت بهنام یخچالی ۳ امتیاز کسب کرد.

در آغاز ۵ دقیقه دوم این کوارتر امیر صدیقی به جای ارسلان کاظمی و برای اولین بار به میدان رفت. بائرمن در این مقطع بازی محمد حسن‌ زاده را هم در پست ۵ به کار گرفت. حضور این بازیکن سرعت اجرای نقشه “پیک و رول” را در تیم ایران افزایش داد.

عملکرد ایران در ۵ دقیقه دوم کوارتر دوم خوب نبود. خطاهای زیاد بازیکنان ایران، به اردن اجازه داد کم کم فاصله را کم کنند. تیم ایران در حمله هم نامنظم بود.

تیم ایران به سختی موفق شد پیروز به رختکن برود.

نیمه اول این بازی ۳۶-۳۵ به سود ایران به پایان رسید.

تیم ایران نیمه دوم این مسابقه را با همان ترکیب ابتدایی و مثل نیمه اول با یک پرتاب سه امتیازی موفق (ساهاکیان) آغاز کرد. تیم ایران سه دقیقه ابتدای این نیمه را خوب شروع کرد. سه حمله منجر به امتیاز و جلوگیری از امتیازگیری حریف در سه حمله متوالی، عملکرد ایران در این سه دقیقه بود. بعد از این عملکرد خوب تیم اردن با چند تعویض شرایط مسابقه را عوض کرد. دو ترن اوور تیم ایران د دو دقیقه به اردن این فرصت را داد تا فاصله را جبران کند.

داور لبنانی این مسابقه دوبار درخواست تایم استراحت درک بائرمن را ندید و عصبانیت سرمربی ایران در این دو صحنه باعث شد او دوبار تکنیکال بگیرد. نکته عجیب اینکه میز منشی تکنیکال اول سرمربی ایران را ثبت نکرده بود و او کنار زمین ماند !

۵ دقیقه دوم این کوارتر با بهم خوردن نظم هر دو تیم آغاز شد. تیم ایران باتجربه بیشتر، از موقعیت‌ هایش بهتر استفاده کرد. نقشه “پیک دوگانه” راه حل بائرمن برای خروج از این بحران بود. در دفاع تیم ایران خوب ریباند نمیکرد. سه ریباند حمله اردن در یکی از موقعیت‌های حمله این تیم، دستاوردهای دفاع ایران را از بین برد.

در یک دقیقه و نیم پایانی این کوارتر تیم ایران عملکرد بسیار بهتری داشت. ۶ ریباند (۴ ریباند حمله)، ۱۰ امتیاز و ۲ توپ ربایی عملکرد تیم ایران در این ۹۰ ثانیه بود.

تیم ایران در پایان کوارتر سوم ۶۴-۵۴ از حریف پیش افتاد.

بائرمن در کوارتر آخر تیمش را بدون بهنام یهچالی و با حضور فرید اصلانی در پست یک به زمین فرستاد. دوندگی بیشتر اصلانی در این کوارتر ترجیح داده شد. اوشین ساهاکیان ۴ فوله و ارسلان کاظمی ۳ فوله بیشتر زمان میانی بازی را از روی نیمکت تماشا کردند. بائرمن از بین این دو مهره اصلی‌اش زیر حلقه اوشین را باوجود تعداد بیشتر خطاهایش در ابتدای کوارتر ۴ به زمین فرستاد. حضور ساهاکیان در زمین از نظر روانی قدرت تیم ایران را افزایش داد.

در ۶ دقیقه پایانی بازی بازگشت بهنام یخچالی به ترکیب، قدرت ایران در حمله را بیشتر کرد. یخچالی در این مقطع از بازی در پست دو بازی کرد و ترکیب او با اصلانی دست ایران را برای اجرای نقشه “زون” در دفاع باز کرد.

بائرمن با استفاده از حسن‌ زاده در پست ۵ تلاش کرد فعالیت تیم ایران در زیر حلقه را بیشتر کند. سم داگلاس سرمربی اردن در ۵ دقیقه پایانی بازی استراتژی “بازی پشت به حلقه” را برای تیمش درنظر گرفت. این استراتژی علیه “زون” ایران زده شد. بائرمن برای مقابله با این استراتژی اصغر کاردوست را به جای حسن‌ زاده به زمین فرستاد.

بائرمن در ابتدای ۴ دقیقه پایانی استراتژی “بازی نشسته” را برای حمله درنظر گرفت. تیم ایران در آغاز این زمان ۱۳ امتیاز از حریف پیش بود. بازی باحوصله ایران در این استراتژی خطاهای اردن را زیاد کرد.

در آغاز سه دقیقه پایانی بازی تیم ایران روش “یارگیری نفر مقابل نفر” را آغاز کرد. ریباندهای زیاد تیم اردن به خصوص در فاز حمله عملکرد خوب ایران در اجرای این روش را بی اثر کرد. فرید اصلانی در این بازی بیشتر از بازیهای قبل بازی کرد. عملکرد خوب این بازیکن در دفاع دلیل حضور او بود.

بائرمن در آغاز دو دقیقه پایانی بازی تیمش را بسیار کوتاه‌ قد به زمین فرستاد : اصلانی در پست یک، یخچالی در پست دو، جمشیدی در پست سه، ساهاکیان در پست چهار و حسن‌زاده در پست پنج.

اردن در آغاز این دو دقیقه تلاش کرد با اجرای نقشه “پرس تمام زمین” توپ را از ایران بگیرد اما برتری محسوس بازیکنان ایران از نظر تکنیک فردی این نفشه را خیلی زود خنثی کرد.

این بازی در نهایت با نتیجه ۸۵ – ۷۵ به سود ایران به پایان رسید.

تیم ایران با این پیروزی با ۴ برد از ۴ مسابقه با اقتدار قهرمان غرب آسیا شد.

منبع : نود

—————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “بسکتبال ایران قهرمان مقتدر غرب آسیا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط