پربازدید های احادیث و روایاتمهدویت و آخرالزمان

بسته شدن راه حج و وقوع علامت ظهور ؟

X کعبهX حجX إغلاق الحجاج الإيرانيين من قبل السعوديةX بستن راه حجاج ایرانی توسط آل سعودX بستن راه حجاج سوری توسط آل سعودX بستن راه حجاج یمنی توسط آل سعودX کشتار حجاج در مکهX مکهX فاجعه مناX حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرامX 14setare.comX 14 ستارهX امام مهدی (عج)X امام زمان (عج)X ظهورX مهدویتX شیعهX آخرالزمان شیعهX منجی-حج-ظهور-بستن مسیر حج-تصویر هوایی مراسم حج-اجتماع مردم درکعبه و مسجدالحرام

زمان بسته شدن راه حج بر مسلمانان (علی الخصوص شیعیان) نزدیک به ظهور عنوان شده است و چون در روایات وضعیت سیاسی عربستان در نزدیکی های ظهور آشفته و پریشان گزارش شده است، لذا بعید نیست با بالا گرفتن اختلاف های داخلی در حجاز این کشور برای سامان دادن به اوضاع داخلی کشورش راه حج را بر تمام مسلمانان ببندد.

بسته شدن راه حج از علائم ظهور ؟

حج تمتع تعطیل شد.

چندی قبل خبری اعلام شد که حاشیه های فراوانی ایجاد کرد :

سازمان حج در بیانیه ای اعلام کرد به دلیل استمرار کارشکنی ‌های دولت سعودی زائرین عزیز جمهوری اسلامی ایران از حضور در مراسم حج تمتع سال‌ جاری محروم می‌ شوند که مسئولیت آن بر عهده دولت عربستان سعودی است.

پیش از این به بسته شدن راه حج به عنوان یکی دیگر از علائم ظهور امام عصر (عج) اشاره کردیم و بنابر روایات دریافتیم که ایرانیها و شامی ها جزو اولین گروه از مسلمانانی خواهند بود که راه حج بر آنها بسته خواهد شد.

(رجوع شود به الزام الناصب، ج ۲، ص ۱۶۱ – الأمالی، ص ۶۵ – بحار الأنوار، ج ۵۲، ص ۶- ۴۵، ب ۱۸،ح۳۲).

چندی پیش و در پی فاجعه های مداوم در حج یک سال گذشته از قبیل تعرض در فرودگاه جده و حادثه ساختگی سقوط جرثقیل در صحن بیت الله الحرام و کشتار بزرگ منا، حج عمره تعلیق شده بود و حجاج ایرانی به حج عمره اعزام نمیشدند که امسال همزمان شاهد بسته شدن راه حج تمتع نیز هستیم که البته به همراه ایران کشورهای سوریه و یمن نیز از حج محروم شده اند.

پایان :

زمان بسته شدن راه حج بر مسلمانان (علی الخصوص شیعیان) نزدیک به ظهور عنوان شده است و چون در روایات وضعیت سیاسی عربستان در نزدیکی های ظهور آشفته و پریشان گزارش شده است، لذا بعید نیست با بالا گرفتن اختلاف های داخلی در حجاز این کشور برای سامان دادن به اوضاع داخلی کشورش راه حج را بر تمام مسلمانان ببندد.

️ به نظر برخی محققین مهدویت، بسته شدن راه حج به عنوان نشانه ای برای ظهور سالها قبل محقق شده (پس از کشتار حجاج ایرانی در سال ۶۶) و معتقدند این نشانه الزامأ در سال ظهور و یا خیلی نزدیک به ظهور نیست. برخی دیگر از محققین نظر متفاوتی دارند و معتقدند در سال ظهور به دلیل فراوانی جنگ ها و ناامنی مسیرها حج بر روی تمام مسلمین بسته خواهد شد.

️ هر چه هست بسته شدن راه حج یکی از نشانه های ظهور است؛

آنچنان که علّامه مجلسی در بحارالانوار به نقل از حضرت مهدی (عج) این چنین روایت نموده :

اِذَا حِیلَ بَیْنَکُمْ وَ بَیْنَ سَبیِلِ الْکَعْبَۀِ یعنی وقتی که میان شما و راه کعبه مانع شوند من ظهور میکنم.

و همچنین علی بن مهزیار از امام زمان (عج) سوال فرمودند :

یا سیّدی، متى یکونُ هذا الأمرُ ؟، آقای من، این امر (ظهور) کى خواهد بود؟

إذا حِیلَ بینَکُم و بینَ سبیلِ الکعبهِ، امام مهدى علیه ‏السلام در پاسخ فرمودند : هرگاه راه کعبه بر شما بسته شود.

{منبع : نور الثقلین: ۵/۴۶۱/۴}

منبع : فارس نیوز

—————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “بسته شدن راه حج و وقوع علامت ظهور ؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط