پربازدید های اخبار فرهنگی

برنامه کمیته امداد امام برای ایجاد ۲۰۰هزار شغل

آرم کمیته امداد امام خمینی - X کمیته امداد امام خمینی X بیکاری در ایران X کارآفرینی X کارآفرین X پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی X 14setare.com X 14 ستاره X اشتغال زایی X کمک به محرومان

رییس کمیته امداد امام خمینی از برنامه این نهاد برای ایجاد ۲۰۰ هزار شغل خبر داد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، رییس کمیته امداد اام خمینی از برنامه این نهاد برای ایجاد ۲۰۰ هزار شغل خبر داد.

پرویز فتاح در حاشیه بازدید از طرح داوطلبانه تعدادی از پزشکان متخصص برای ارائه خدمات درمانی در حوزه دندانپزشکی و چشم ‌پزشکی به محرومان و نیازمندان و افراد تحت پوشش کمیته امداد با تقدیر از این حرکت خیرخواهانه اظهار داشت :

خوشبختانه در کشورمان تعداد زیادی از پزشکان متخصص وجود دارند که به عنوان زکات تخصص‌ شان اقدام به ارائه خدمات درمانی به محرومان و نیازمندان میکنند که این عمل اقدامی انسانی، ارزشی و انقلابی است که بدون هیچگونه چشمداشتی انجام میشود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی افزود :

این پزشکان متخصص با هزینه خودشان و به صورت داوطلبانه اقدام به خرید خودرو، کانکس و تجهیزات چشم ‌پزشکی و دندانپزشکی کردند و خدمات درمانی خود را در قالب کلینیک ‌های سیار به نیازمندان و افراد محروم جامعه ارائه می ‌دهند.

وی با بیان اینکه کلینیک‌ های سیار در قالب طرح نورآوران سلامت تاکنون ۲۵ ماموریت درمانی در نقاط مختلف محروم کشور انجام داده‌ اند و در قبال این خدمات هیچگونه هزینه ‌ای دریافت نمیکنند و این اقدام میتواند به عنوان نمونه قابل تقدیر مورد توجه قرار گیرد.

فتاح با تاکید بر اینکه راه‌ اندازی کلینیک ‌های سیار تخصصی باید مورد حمایت کمیته امداد امام خمینی قرار بگیرد، گفت :

یکی از مشکلات همیشگی ما در مناطق محروم و دورافتاده کشور، ارائه خدمات درمانی تخصصی است چرا که پزشکان متخصص نمی ‌توانند به صورت مستمر در این مناطق مستقر شوند و در حال حاضر نیز تعداد قابل توجهی مرکز درمانی احداث شده ولی به واسطه عدم استقرار پزشکان متخصص بلااستفاده ماندند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی اضافه کرد :

استفاده از این کلینک‌ های سیار می ‌تواند علاوه بر کاهش هزینه ‌ها، خدمات درمانی تخصصی را در تمام نقاط محروم کشور ارائه دهد چرا که پزشکانی حضور دارند که حاضرند یک تا ۳ ماه در این مناطق به صورت داوطلبانه و رایگان زکات تخصص خودشان را به مناطق محروم و مردم فرودست ارائه دهند.

وی با بیان اینکه هر واحد سیار تخصصی در حوزه دندانپزشکی و چشم‌ پزشکی حدود ۲۵۰ میلیون توان و هر کانتینر بزرگ این کلینک‌ ها یک میلیارد تومان هزینه دارد، از حمایت کمیته امداد از طرح ‌های اینچنینی خبر داد.

فتاح در ادامه در پاسخ به این سوال که کمیته امداد در سال گذشته تا چه اندازه در حوزه اشتغال موفق بوده ‌اند گفت :

در سال ۹۴ بیش از هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان وام اشتغال ‌زایی به ۱۲۰ هزار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی داده شد و هر ساله نیز شاهدیم که به طور متوسط ۱۰۰ هزار خانواده که تسهیلاتی معادل ۵ تا ۱۵ میلیون تومان برای اشتغال ‌زایی دریافت کرده ‌اند با خودکفا شدن، از پوشش کمیته امداد خارج می ‌شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کشور با رکود و عدم رونق کسب و کار مواجه است ابراز امیدواری کرد که با تلاش دولت برای خروج از رکود اقتصادی طرح‌ های اشتغال ‌زایی در کمیته امداد بیش از پیش موفق باشد.

رئیس کمیته امداد در پایان خاطرنشان کرد :

با توجه به اینکه علی‌ رغم حمایت بانک ‌ها، با محدودیت منابع قرض ‌الحسنه مواجه هستیم و دولت و مجلس قول مساعد برای افزایش این منابع را دادند، پیش ‌بینی میشود در صورت اختصاص ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع قرض الحسنه به موضوع اشتغال مددجویان کمیته امداد، بیش از ۲۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد شود.

منبع : تسنیم

——————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “برنامه کمیته امداد امام برای ایجاد ۲۰۰هزار شغل”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط