پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

برنامه دیدارهای تیم ملی والیبال ایران

اولین طرح المپیک انتخابی-X 14 ستاره X 14setare.com X انتخابی المپیک ریو X ایران X ایران استرالیا X ایران چین X ایران ژاپن X ایران فرانسه X ایران کانادا X ایران لهستان X ایران ونزوئلا X تیم ملی والیبال ایران X تیم والیبال استرالیا X تیم والیبال چین X تیم والیبال ژاپن X تیم والیبال فرانسه X تیم والیبال کانادا X تیم والیبال لهستان X تیم والیبال ونزوئلا X نتیجه مسابقه والیبال ایران X والیبال

فرصت زیادی تا شروع رقابتهای گزینشی والیبال المپیک در ژاپن باقی نمانده است و ۱۲ مدعی صعود به ریو ۲۰۱۶ برزیل از اولین ساعات شنبه، هشتم خرداد در دو گروه جداگانه هشت و چهار تیمی برای مشخص شدن تکلیف پنج سهمیه باقیمانده به مصاف هم خواهند رفت.

فرصت زیادی تا شروع رقابتهای گزینشی والیبال المپیک در ژاپن باقی نمانده است و ۱۲ مدعی صعود به ریو ۲۰۱۶ برزیل از اولین ساعات شنبه، هشتم خرداد در دو گروه جداگانه هشت و چهار تیمی برای مشخص شدن تکلیف پنج سهمیه باقیمانده به مصاف هم خواهند رفت.

به گزارش “۱۴ ستاره“، تیم ایران در این مسابقات با استرالیا، کانادا، فرانسه، ژاپن، چین، لهستان و ونزوئلا دیدار میکند. بهترین تیم آسیایی حاضر در این رقابتها سهمیه حضور در المپیک ریو را کسب میکند.

تیم ملی والیبال ایران را قطعأ باید یکی از مدعیان گروه اصلی و هشت تیمی این رقابتها دانست که به همراه سه نماینده دیگر آسیا یعنی ژاپن، استرالیا و چین در کنار فرانسه، لهستان، کانادا و ونزوئلا برای اولین صعود تاریخی ‌اش به المپیک تلاش خواهد کرد.

این در حالی است که فدراسیون والیبال ایران بعد از جام‌جهانی ۲۰۱۵ دست به تغییر کادر فنی تیم زد و رائول لوزانو به‌عنوان جانشین اسلوبودان کواچ سکان هدایت ملی‌ پوشان والیبال ایران را به دست گرفت تا شاید بتواند طلسم عدم صعود به المپیک را بشکند. تیم ملی ایران حدود ۶۰ روز تمرینات سخت و فشرده را زیر نظر لوزانو و دستیارش سیچلو پشت‌ سر گذاشته است تا در کنار چهار بازی تدارکاتی، آماده نبرد با دیگر مدعیان صعود به ریو شود.

داستان صعود چگونه است؟

ملی‌ پوشان والیبال ایران در حالی از بامداد شنبه کار خود در مسابقات گزینشی المپیک را با دیدار برابر استرالیا آغاز خواهند کرد که پیش از این یک فرصت برای راهیابی به ریو را در مسابقات جام‌ جهانی ۲۰۱۵ ژاپن از دست داده ‌اند و حالا دوباره همین کشور میزبان آخرین رقابت برای مشخص شدن پنج تیم دیگر راه ‌یافته به المپیک است.

تاکنون تکلیف هفت تیم مشخص شده است؛ به این ترتیب که آمریکا و ایتالیا با کسب قهرمانی و نایب ‌قهرمانی جام‌ جهانی راهی المپیک شده‌اند، ضمن اینکه روسیه به ‌عنوان نماینده اروپا، آرژانتین به ‌عنوان نماینده آمریکای جنوبی، مصر به ‌عنوان نماینده آفریقا، کوبا به ‌عنوان نماینده آمریکای شمالی و مرکزی و برزیل به‌ عنوان میزبان المپیک حضورشان در مسابقات والیبال المپیک مسجل شده است و نکته اینجاست که به جز قاره آسیا و اقیانوسیه تمام قاره‌ ها دارای سهمیه ثابت برای حضور در المپیک هستند.

اما در کنار گروه هشت ‌تیمه‌ ای که ایران هم در آن حاضر است یک گروه چهارتیمی متشکل از تیم‌های مکزیک، شیلی، الجزایر و تونس هم قرار دارد که قهرمان این گروه هم راهی ریو خواهد شد. اما شرایط در گروه ایران کاملا متفاوت است؛ به این ترتیب که سه تیم اول این رقابتها به همراه بهترین تیم آسیا جواز حضور در المپیک را به دست خواهند آورد. حال اگر یک تیم آسیایی بین سه تیم اول قرار داشته باشد طبیعتا سهمیه آسیا افزایش پیدا خواهد کرد و به دو سهمیه خواهد رسید. بی‌ گمان تیمهای فرانسه و لهستان را باید مدعیان اصلی صعود دانست و در کنار این دو تیم شانس ایران، کانادا، استرالیا و ژاپن هم کم نخواهد بود. این رقابتها ۱۰ روز به طول خواهد انجامید و در پایان تیمهای راه‌ یافته به المپیک مشخص خواهند شد.

**************

تیم ملی والیبال ایران برای صعود به رقابتهای المپیک از روز هشتم خرداد به مصاف حریفان میرود.

تیم ایران در این مسابقات با استرالیا، کانادا، فرانسه، ژاپن، چین، لهستان و ونزوئلا دیدار میکند. بهترین تیم آسیایی حاضر در این رقابتها سهمیه حضور در المپیک ریو را کسب میکند.

برنامه دیدارهای ایران به شرح زیر است :

هشتم خرداد

ساعت ۵:۳۰ ایران – استرالیا

نهم خرداد

ساعت ۵:۳۰ کانادا – ایران

یازدهم خرداد

ساعت ۱۱:۰۰ ایران – فرانسه

دوازدهم خرداد

ساعت ۱۴:۳۵ ژاپن – ایران

سیزدهم خرداد

ساعت ۸:۱۵ ایران – چین

پانزدهم خرداد

ساعت ۱۱:۰۰ لهستان – ایران

شانزدهم خرداد

ساعت ۵:۳۰ ایران – ونزوئلا

منبع : نود

————————————————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “برنامه دیدارهای تیم ملی والیبال ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط