پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

برزیل ۳ ایران ۰ / طلسم والیبال شکسته نشد!!

ایران برزیل-ایران برزیل۳-امتیازآورترین بازیکنان-آمار بازی ایران برزیل-آمار والیبال لیگ جهانی ایران برزیل-X تیم ملی والیبال برزیل X والیبال ایران برزیل X لیگ جهانی والیبال X برنامه بازیهای لیگ جهانی والیبال X برنامه هفته اول لیگ جهانی والیبال X زمان بازیهای ایران در لیگ جهانی 2016 X گروه ایران در لیگ جهانی X لیگ جهانی 2016 والیبال X 14 ستاره X 14setare.com X والیبال ایران آمریکا X تیم ملی والیبال آمریکا X تیم ملی والیبال آرژانتین X برزیل 3 ایران 0

شاگردان لوزانو در اولین دیدار خود در لیگ جهانی ۲۰۱۶ مقابل برزیل پر افتخارترین تیم این رقابتها قرار گرفته و در سه ست متوالی بازی را واگذار کردند تا لیگ جدید را نیز طبق روال ادوار گذشته با شکست آغاز کنند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار خود در مسابقات لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۶ از ساعت ۲۱:۴۰ به مصاف برزیل رفت و در سه ست و به ترتیب با امتیازات ۱۹-۲۵ و ۲۵-۱۶ و ۲۸ بر ۲۶ واگذار کردند.

بیست و هفتمین دوره لیگ جهانی والیبال از امروز پنج شنبه ۲۷ خرداد ماه و با فرمول جدیدی که امسال فدراسیون جهانی والیبال برای برگزاری آن در نظر گرفته است آغاز خواهد شد و ۱۲ تیم راه یافته به المپیک ریو که در سطح یک لیگ جهانی قرار گرفته اند در سه هفته و در غالب ۹ گروه به مصاف هم میروند.

به این ترتیب که در هر هفته سه تیم میزبان خواهند شد و مجموع نتایج و امتیازات هر ۹ گروه در پایان دور مقدماتی در یک جدول رده بندی محاسبه خواهد شد تا پنج تیم برتر در کنار لهستان میزبان، شش تیم حاضر در مرحله نهایی را تشکیل دهند.

تیمهای ایران و بزریل در دوره های گذشته لیگ جهانی ۵ بار با یکدیگر روبه رو شدند که ایران سه بازی را با برد پشت سر گذاشته و دو بازی را هم به حریف واگذار کرده است. ملی پوشان ایران که در سه دوره حضور خود در لیگ جهانی هیچگاه بازی نخست را پیروز نشده اند تلاش کردند این طلسم را برابر برزیل بشکنند.

برزیلی ها نیز که میزبان المپیک ۲۰۱۶ هستند خودشان را برای این رقابت ها آماده میکنند و می خواهند با کسب آمادگی بیشتر در خانه قهرمان المپیک شوند.

ایران برزیل

گزارش خلاصه بازی ایران و برزیل در لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۶

بازی دو تیم ایران و برزیل با قضاوت داوران مکزیکی و پرویی آغاز شد.

در این دیدار رائول لوزانو با سعید معروف، محمد موسوی، عادل غلامی، میلاد عبادی پور و شهرام محمودی بازی را آغاز کرد. مرندی هم به عنوان لیبرو در ترکیب اصلی قرار گرفت تا اولین حضور خود را در لیگ جهانی تجربه کند.

برزیلی ها نیز با ترکیب برونیو، والاس، موریلو، لوکارلی، لوکائو، سوزا و سرجینیو به عنوان لیبرو به میدان آمدند.

ست اول ۲۵-۱۹ برزیل

برزیلی ها با هدایت “رزنده” و حمایت تماشاگرانشان بازی را بهتر آغاز کردند و موفق شدند ۵ بر یک از ایران پیش بیفتند اما وقت استراحت لوزانو برای تیم ملی کارساز شد و ایران توانست بازی را ۵-۴ کند.

مشکل دریافت اول و حمایت از مهاجم در تیم ملی ایران باعث شد برزیلی ها در امتیاز ۱۲، موفق به ایجاد اختلاف ۵، برابر ایران شوند و لوزانو باردیگر وقت استراحت بگیرد. او در وقت استراحت از بازیکنانش خواست با تمرکز بیشتری کار کنند.

خستگی بازیکنان ایران ناشی از رقابتهای انتخابی المپیک و هم چنین سفر طولانی به برزیل باعث شد تیم میزبان با برتری ۱۶-۱۰ به وقت استراحت دوم برود.

در امتیاز های پایانی لوزانو بازهم تعویض همیشگی خود را انجام داد و مهدوی و میرزاجانپور را به جای محمودی و معروف به میدان فرستاد. مهدوی در اولین ضربه خود به توپ یک امتیاز سرویس را از برزیلی ها گرفت.

تیم ملی ایران در پایان ست نخست ۲۵ بر ۱۹ برابر میزبان خود شکست خورد.

در ست اول ایران تنها یک بار موفق به دفاع بازیکنان برزیل شد. محمودی با ۳ امتیاز، بهترین بازیکن ایران در این ست بود. لوکاس و دسوزا نیز هرکدام ۷ امتیاز برای برزیل به دست آوردند.

ایران برزیل۲

ست دوم ۲۵-۱۶ برزیل

در ست دوم نیز دریافت های نخست ایران خوب نبود و توپ مناسب به معروف پاسور تیم ملی ایران نمی رسید که این باعث اعتراض او به بازیکنان شد.

از دست دادن چند سرویس از سوی بازیکنان برزیل و اشتباه کمتر از تیم ملی ایران باعث شد تا اواسط ست امتیازها نزدیک به هم پیش برود. در این ست جواد معنوی نژاد بازیکن جوان تیم ملی به میدان آمد. شریفات دیگر بازیکنی بود که به مانند ست اول به زمین آمد.

برزیلی ها باز هم در ست دوم بازی خوب خود را ادامه دادند و موفق شدند ۱۷ بر ۱۲ از ایران پیش بیفند. خطای پنجه دو ضرب معروف بازی را ۲۰-۱۴ به نفع برزیل کرد تا لوزانو درخواست وقت استراحت کند. او به دلیل اجرا نکردن برنامه هایش توسط بازیکنان عصبانی بود.

این ست هم تیم ملی ایران با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ برابر میزبان شکست خورد.

ایران برزیل

ست سوم ۲۸-۲۶ برزیل

در ست دوم لوزانو سرمربی تیم ملی ایران شریفات، مباشری و معنوی نژد را به جای زرینی، عبادی پور وغلامی به میدان فرستاد.

تیم ملی در ست سوم بازی را بهتر آغاز کرد و ۶ بر ۳ از حریف پیش افتاد تا “رزنده” سرمربی تیم ملی برزیل در خواست وقت استراحت کند.

سرویس “برونو رزنده” کاپیتان برزیلی ها باعث شد بازی ۷-۷ به تساوی برسد. در حالی که ایران ۱۴-۱۲ از میزبان خود پیش بود اما برزیل بازی را به تساوی رساند.

بازهم میزبان موفق شد از ایران پیش بیفتد و ۱۹ بر ۱۶ پیش بیفتد.

ست سوم تنها ست این بازی بود که ایران موفق شد به امتیاز ۲۰ برسد.

در امتیازهای پایانی بازیکنان ایران پایاپای پیش رفتند و بازی را در امتیاز ۲۵ به تساوی رساندند.

تیم ملی ایران در ست سوم بهتر عمل کرد اما بازهم برزیل موفق شد ست سوم را ۲۸-۲۶ به نفع خود به پایان برساند و در مجموع هم سه بر صفر در این بازی به برتری برسند.

ایران برزیل۳

بلندقامتان مغلوب بهترین والیبالیست های دنیا شدند.

آمار بازی ایران برزیل-آمار والیبال لیگ جهانی ایران برزیل

ایران برزیل۳-امتیازآورترین بازیکنان

خولیو ولاسکو سرمربی پیشین تیم ملی نیز که با تیم ملی آرژانتین در هفته اول لیگ جهانی با ایران هم گروه است در سالن برگزاری این مسابقه حضور داشت و شکست شاگردان سابقش را از نزدیک دید.

از دقایقی دیگر در ادامه بازیهای این گروه تیم های آرژانتین و آمریکا با یکدیگر بازی میکنند.

تیم ملی ایران در دومین بازی خود در لیگ جهانی ۴۵ دقیقه بامداد شنبه به مصاف آمریکا میرود.

منبع : مشرق نیوز

—————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “برزیل ۳ ایران ۰ / طلسم والیبال شکسته نشد!!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط