پربازدید های پزشکی و تندرستیداروهای گیاهی

بررسی سوزش های ادرار و کلیه و اثر بر روزه دار

X طب سنتی X طب اسلامی X 14 ستاره X 14setare.com X شربت سکنجبین X آب هندوانه X کلیه X ادرار X سوزش مجاری ادراری X سنگ کلیه X ناراحتی کلیوی X بیماریهای کلیه X روزه X روزه دار X توصیه به روزه داران X اثر روزه بر روی انسان-سوزش مجاری ادراری و کلیوی-دلیل

یک کارشناس طب سنتی درباره اینکه آیا آیا سوزش کلیه و ادرار، مانع روزه داری است یا خیر، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، سید جواد علوی درباره اینکه آیا سوزش کلیه و ادرار، مانع روزه داری است؟ اظهار داشت :

سوزش کلیه یا سوزش مجرای ادرار در شرایط تشنگی و گرسنگی طولانی از جمله در روزه داری‌های تابستانی، الزاماً ناشی از عفونت ادرار یا سنگ ادراری نیست، بلکه میتواند به سبب سوء مزاج گرم ساده یا مادی در کلیه و مجاری ادرار و مثانه باشد.

به گفته وی در این حال هم تکرار ادرار و هم سوزش و هم تغییر رنگ ادرار به زرد پررنگ یا نارنجی یا گاهی سرخ روی میدهد، بدون اینکه الزاماً در آزمایش ادرار یا کشت ادرار، شواهدی از عفونت یا سنگ ادراری دیده شود. همچنین سبب چنین وضعیتی در پزشکی نوین ناشناخته است و فقط به درمان علامتی و تسکین سوزش ادرار پرداخته میشود بدون آنکه سبب اصلی آن شناسایی و درمان شود.

این کارشناس طب سنتی افزود :

سوءمزاج گرم کلیه و دیگر بخش ‌های دستگاه ادرار، قطعاً با تشنگی و گرسنگی تشدید میشود و به آسیب حتمی دستگاه ادراری و دیگر اعضای بدن بیمار منجر میشود.

علوی اضافه کرد :

نشانه های احتمالی اولیه همراه با این حالت، سرگیجه، حالت تهوع، تلخی دهان و سردرد است. همچنین برای درمان این سوءمزاج، باید نوشیدنی ‌ها و خوراکی ‌های سردی آور مصرف شود.

وی گفت :

نوشیدن شربت سکنجبین رقیق شده با آب هندوانه بسیار سودمند است. همچنین نوشیدن شیره تخم خربزه، یا خوردن کاهوی خرد شده در سکنجبین نعنا، بسیار موثر است.

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد :

این توصیه‌ ها را باید در طول روز ۴ تا ۵ بار با حفظ یکی دو ساعت فاصله از غذا تکرار کرد و تا یک روز پس از رفع علائم ادامه داد. در طول درمان، پرهیز از هر نوشیدنی و خوراکی گرمی بخش نیز ضروری است و در صورت ادامه این وضعیت یا عود علائم با روزه داری مجدد، توصیه میشود این افراد روزه نگیرند.

منبع : تسنیم

————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “بررسی سوزش های ادرار و کلیه و اثر بر روزه دار”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط