پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

برد شیرین برابر ونزوئلا / نتایج کامل روز آخر

X انتخابی المپیک ریو X بازیهای روز هفتم انتخابی والیبال المپیک X بازیهای روز آخر انتخابی والیبال المپیک X مسابقات انتخابی والیبال المپیک 2016 X ایران 3 ونزوئلا 2 X جدول انتخابی والیبال المپیک X جدول نهایی انتخابی المپیک والیبال X جایگاه ایران در رده بندی والیبال X جدول رده بندی X رنکینگ والیبال X تیم ملی والیبال ایران X تیم ملی والیبال ونزوئلا X 14 ستاره X 14setare.com X رتبه ایران در والیبال انتخابی المپیک X گروه بندی والیبال در المپیک

تیم ملی والیبال ایران که صعودش به المپیک قطعی شده، در هفتمین و آخرین دیدار خود در رقابتهای انتخابی المپیک برابر ونزوئلا به میدان رفت و با پیروزی در این دیدار موقتا صدرنشین این رقابت ها شد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، تیم ملی والیبال ایران در هفتمین دیدار خود در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو از ساعت ۰۵:۴۰به مصاف ونزوئلا رفت و به برتری ۳-۲ دست یافت.

شاگردان لوزانو در ست‌های اول، چهارم و پنجم با نتایج ۲۵-۲۳ و ۲۵-۱۸ و ۱۵-۸ به برتری رسیدند و در ست های دوم و سوم با نتایج ۲۹-۲۷ و ۲۵-۲۱ بازی را واگذار کردند.

برنامه، نتایج کامل و جدول رده‌ بندی مسابقات والیبال انتخابی المپیک

از آنجایی که این مسابقه به نوعی برای تیم ملی کشورمان تشریفاتی به شمار میرفت، رائول لوزانو تصمیم گرفت تا ترکیب دوم تیم ملی را در این دیدار به کار گیرد. در شروع این دیدار مهدی مهدوی، مصطفی شریفات، حمزه زرینی، مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی‌پور و مهدی مرندی با لباس‌های سرخ برابر سفیدپوشان ونزوئلا به میدان رفتند.

نصرالله سجادی معاون ورزش قهرمانی و مناف هاشمی معاون مالی وزارت ورزش و جوانان در کنار محمدرضا داورزنی مثل بازیهای قبلی از نزدیک شاهد برگزاری این مسابقه بودند. حدود ۵۰ نفر از ایرانیان مقیم ژاپن از نزدیک این دیدار را تماشا میکردند.

پیروزی یاران ذخیره والیبال ایران برابر ونزوئلا / صعود شیرین به المپیک

از آنجایی که این مسابقه به نوعی برای تیم ملی کشورمان تشریفاتی به شمار میرفت، رائول لوزانو تصمیم گرفت تا ترکیب دوم تیم ملی را در این دیدار به کار گیرد. در شروع این دیدار مهدی مهدوی، مصطفی شریفات، حمزه زرینی، مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی‌پور و مهدی مرندی با لباس‌های سرخ برابر سفیدپوشان ونزوئلا به میدان رفتند.

* ست نخست؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود ایران

تیم ملی والیبال کشورمان در شروع این دیدار نمایش پایاپایی با حریف داشت. سرویس های پرقدرت برای از کار انداختن دریافت اول تیم حریف در دستور کار شاگردان لوزانو بود. ملی‌پوشان ایران در تمام طول ست نخست برتر از حریف بودند و با وجود اینکه ناچی، سرمربی ونزوئلا چندین بار درخواست وقت استراحت کرده و تغییراتی در ترکیب تیم خود ایجاد کرد، اما شاگردان لوزانو توانستند این ست را با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود خود رقم بزنند.

* ست دوم؛ ۲۹ بر ۲۷ به سود ونزوئلا

برتری در ست دوم هم از آن ایران بود و شاگردان لوزانو توانستند از همان امتیازهای پایانی اختلاف خوبی را با حریف نه چندان قدرتمند و با انگیزه خود ایجاد کنند. در امتیاز ۱۶ بر ۱۳ به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در ادامه بازی سعید معروف هم به بازی آمد، اما نتیجه بازی ۲۲ بر ۲۲ شد. شاگردان ناچی که تمام بازی‌های قبلی خود را باخته بودند چیزی برای از دست دادن نداشتند و می‌خواستند هر طور که شده حداقل یک پیروزی در این دوره از مسابقات کسب کنند. آنها از تمام توان خود در این ست استفاده کردند و توانستند با نتیجه ۲۹ بر ۲۷ پیروز شوند.

* ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود ونزوئلا

ونزوئلایی‌ها که فکر می‌کردند راه پیروزی بر ایران را یاد گرفته‌اند در ست سوم هم شرایط بهتری نسبت به شاگردان لوزانو داشتند. ملی‌پوشان ایران به خوبی از توپ‌های برگشتی استفاده نمی‌کردند و در مقابل نزوئلایی‌ها با تمام توان برای هر توپ تلاش می‌کردند. در امتیاز ۱۶ بر ۱۳ به سود ونزوئلا تیم‌ها راهی وقت استراحت فنی دوم شدند. روند رو به رشد شاگردان ناچی ادامه پیدا کرد تا در امتیاز ۱۹ بر ۱۴ به سود ونزوئلا لوزانو مجبور شود درخواست وقت استراحت فنی کند، چراکه وی دوست نداشت حتی یک امتیاز را هم به حریف ته جدولی خود تقدیم کند. قائمی و معروف در دو تعویضه لوزانو چایگزین مهدوی و میرزاجانپور شدند تا در امتیاز ۲۰ بر۱۷ ناچی درخواست وقت استراحت فنی کند. این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود ونزوئلا خاتمه پیدا کرد.

* ست چهارم؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود ایران

ست چهارم با برتری نسبی ایران آغاز شد. شاگردان لوزانو در امتیاز ۱۳ بر ۱۰ و زمانی که ناچی درخواست وقت استراحت فنی کرد توانستند برتری خود را بر حریف کامل کنند. در این مسابقه لوزانو از هیچ کدام از پشت‌خط‌های تخصصی خود امیر غفور و شهرام محمودی استفاده نکرد و قائمی و میرزاجانپور، دریافت کننده‌های ایران جایگزین این دو بازیکن بودند. شاگردان لوزانو در این ست کمی با فشار بیشتر بازی کردند و با تیزهوشی توانستند حریف را مغلوب کنند. ست چهارم این مسابقه با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به سود تیم ملی والیبال ایران رقم خورد.

* ست پنجم؛ ۱۵ بر ۸ به سود ایران

شاگردان لوزانو در آغاز ست پنجم اجازه نفس کشیدن به ونزوئلا ندادند تا در امتیاز ۳ بر صفرناچی درخواست وقت استراحت فنی کند. شاگردان ناچی دست بردار نبودند و در امتیاز ۵ بازی به تساوی کشیده شد. در امتیاز ۸ بر ۵ به سود ایران، تیم‌ها جای خود را تغییر دادند. اسپک‌های تماشایی مجتبی میرزاجانپور در که طول این تورنمنت یکی از بهترین‌های ایران بود در ست پنجم بارها ونزوئلایی‌ها را اذیت کرد. از سوی دیگر اشتباهات بازیکنان ونزوئلا موجب شد تا نتیجه بازی ۱۱ بر ۷ به سود ایران شود تا ناچی بار دیگر در طول این مسابقه درخواست وقت استراحت کند. این ست با نتیجه ۱۵ بر ۸ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

در سایر بازیهای آخرین روز مسابقات نتایج زیر رقم خورد :

رقابتهای والیبال انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو با برگزاری ۴ دیدار در توکیو خاتمه یافت و در پایان دیدارهای روز هفتم تیم ملی کانادا هم توانست خود را به ریو برساند. پیش از این لهستان، ایران و فرانسه مجوز حضور در المپیک ریو را کسب کرده بودند.

در پایان این مسابقات لهستان با امتیاز برابر با ایران و فقط به خاطر نسبت ست شماری بهتر در قیاس با ایران اول شد (۲٫۱۱ به ۱٫۶۴) و شاگردان لوزانو در رده دوم ایستادند. فرانسه، کانادا، استرالیا، چین، ژاپن و ونزوئلا هم در رده های بعدی ایستادند. نتایج آخرین روز مسابقات را با هم مرور میکنیم :

*ایران ۳ – ونزوئلا ۲

ملی پوشان ایران در دیداری که به صلاحدید لوزانو با یاران ذخیره خود به میدان رفته بودند توانستند در ست های اول، چهارم و پنجم به ترتیب با امتیازات ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۱۸ و ۱۵ بر۸ به پیروزی دست یابند و ست های دوم و سوم را با امتیازات ۲۹ بر ۲۷ و ۲۵ بر ۲۱ واگذار کردند.

*کانادا ۳ – چین ۲

والیبالیست های کانادا ست های دوم و سوم را با نتایج ۲۵ بر ۲۰ و ۲۶ بر ۲۴ به چین واگذار کردند و موفق شدند ست های اول، چهارم و پنجم را با امتیازات ۲۵ بر ۱۶، ۲۵ بر ۲۰ و ۱۵ بر ۹ به سود خود به اتمام برسانند و پیروز این دیدار لقب بگیرند تا همچنان امیدوار به صعود به ریو باقی بمانند.

*لهستان ۳ استرالیا ۰

تیم لهستان هم در حالی که از یاران ذخیره خود بهره می برد توانست در سه ست متوالی و با امتیازات ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۱۵ و ۲۷ بر ۲۵ از سد استرالیا بگذرد تا بدین ترتیب با این نتیجه استرالیا هم شانس حضور در ریو را از دست داده و کانادا چهارمین مسافر ریو شود.

*فرانسه ۰ – ژاپن ۳

تیمهای ژاپن و فرانسه در آخرین دیدار این رقابتها به مصاف هم رفتند که در پایان تیم ملی ژاپن در سه ست متوالی با امتیازات ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر۲۳ ذخیره های فرانسه را با شکست بدرقه کرد.

نتایج کلی تیم ملی ایران در رقابتهای انتخابی المپیک ریو

* ایران ۳ – استرالیا ۰

* ایران ۳ – کانادا ۲

* ایران ۰- فرانسه ۳

* ایران ۳ – ژاپن ۱

* ایران ۳ – چین ۲

* ایران ۳ – لهستان ۱

* ایران ۳ – ونزوئلا ۲

در پایان این رقابت ها تیم های فرانسه، لهستان، ایران و کانادا جواز حضور در المپیک را کسب کردند. پیش از این تیمهای برزیل به عنوان میزبان بازیها و آمریکا نیز به عنوان قهرمان جام جهانی ۲۰۱۵ راهی المپیک شده بودند.

ایتالیا (نایب قهرمانی جام جهانی)، آرژانتین (قهرمان انتخابی آمریکای جنوبی)، روسیه (قهرمان انتخابی اروپا)، مصر (قهرمان انتخابی آفریقا) و کوبا (قهرمان انتخابی آمریکای شمالی) نیز دیگر تیم‌هایی هستند که سهمیه المپیک را کسب کرده بودند.

تیم دوازدهم حاضر در المپیک ریو از بین تیم های مکزیک، شیلی، تونس و الجزایر که به میزبانی مکزیک در حال رقابت هستند فردا مشخص می گردد.

حضور بلند قامتان در المپیک ریو از دو منظر بسیار حائز اهمیت می باشد. اول اینکه این مهم بعد از ۵۲ سال محقق گردید و نسل طلایی والیبال ایران یک بار دیگر خود را به اثبات رساندند. دوم اینکه ایران تنها تیمی است که از قاره آسیا مسافر المپیک ریو خواهد بود.

ترکیب تیم ملی ایران در رقابت های انتخابی المپیک ریو :

رائول لوزانو به عنوان سرمربی ایران و سیچلو و رحمان محمدی راد دستیاران او دراین رقابت ها بودند.

سعید معروف کاپیتان تیم، شهرام محمودی، میلاد عبادی پور، سامان فائزی، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، حمزه زرینی، فرهاد ظریف، عادل غلامی، امیر غفور، رحمان داودی، مجتبی میرزاجانپور، مهدی مهدوی، محمد جواد معنوی زاده، مصطفی شریفات، آرمین تشکری، سید امین علوی، علیرضا مباشری و مهدی مرندی آعضای تیم ایران را در این رقابتها تشکیل میدادند.

به این ترتیب در پایان مسابقات جدول کلی مسابقات به شکل زیر می باشد :

 

جدول نهایی انتخابی المپیک

منبع : مشرق نیوز

——————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “برد شیرین برابر ونزوئلا / نتایج کامل روز آخر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط