پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال ایران

برتری بر مغدونیه با میانگین سنی عجیب

X بازی دوستانه ایران مغدونیه X بازیی دوستانه ایران قرقیزستان X ایران قرقیزستان X دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران X دیدار تدارکاتی X بازی دوستانه X تیم ملی فوتبال ایران X جوانگرایی در تیم ملی فوتبال X سردار آزمون X علیرضا جهانبخش X مهدی طارمی X کاوه رضایی X سیدجلال حسینی X مهرداد محمدی X مهدی ترابی X کریم انصاری فر X 14 ستاره X 14setare.com X کارلوس کی روش

تیم ملی فوتبال کشورمان در دیدار تدارکاتی مقابل مقدونیه عملکرد نسبتاً مطلوبی داشت و به بردی خوب دست یافت.

به گزارش “۱۴ ستاره“، آماده ‌سازی تیم ملی برای حضور در مسابقات انتخابی جام جهانی با تمرین در تهران آغاز شد، تمریناتی که به ‌دلیل نداشتن زمین مناسب یا مورد دلخواه کادرفنی، شرایط مناسبی نداشت یا اینکه لغو شد تا کارلوس کی‌ روش تیمی نیمه آماده را به مقدونیه ببرد، تیمی که شب گذشته در اسکوپیه، پایتخت مقدونیه به مصاف تیم ملی این کشور رفت و با نتیجه ۳ بر یک پیروز شد.

در دیدار مقابل مقدونیه تیم ملی با میانگین سنی ۲۵ سال وارد زمین شد و این نوید آینده ‌ای خوب را برای تیم ملی میدهد، اینکه فوتبال ایران به‌خوبی پوست‌اندازی کرده است و بازیکنان جوان در حال کسب تجربه هستند، تجربه ‌ای که مطمئناً در کنار نیروی جوانی تیمی قدرتمند را برای فوتبال ایران می ‌سازد، بازیکنان جوانی که در کنار تجربه در تیم ملی، تجربه بازی در لیگ ‌های اروپایی را هم کسب کرده‌اند و روزبه‌روز تجربه آنها افزایش پیدا میکند و … .

تیم ۲۵ ساله کی‌ روش در دیدار مقابل مقدونیه عملکرد نسبتاً مطلوبی داشت. بازی هجومی آغاز شد و پرس خوب بازیکنان تیم ملی از خط حمله حریف را وادار به عقب ‌نشینی میکرد. همین مسئله هم باعث شد ایران خیلی زود و در دقیقه ۸ روی ارسال علیرضا جهانبخش از روی نقطه کرنر، پاس مرتضی پورعلی ‌گنجی مقابل دروازه و جایگیری مناسب سردار آزمون گل اول را برای ایران رقم بزند. هرچند مقدونیه خیلی زود گل خورده را جبران کرد و روی تعلل خط دفاعی و جای‌گیری نه ‌چندان خوب بیرانوند که باعث شده بود دید این دروازه ‌بان کور شود، دروازه ایران باز شد. بازی در حالی به تساوی کشیده شد که سردار آزمون در هفدهمین بازی ملی خود نشان داد که مدافعان حریف ایران نباید این مهاجم ۲۱ ساله را دست‌ کم بگیرند.

آزمون که در لیگ برتر روسیه ستاره روستوف شده بود و در این فصل با درخششی که داشت باعث شد تیمش سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را بگیرد، روی صحنه گل دوم ایران گلی شبیه به گل‌هایش در روسیه زد. فرار او پشت مدافعان حریف و «توپ قاپی» که از خصوصیات مهم آزمون است به‌ خوبی انجام شد تا این مهاجم جوان گل دوم را هم برای ایران به‌ثمر برساند. آزمون تنها به دو گلی که در نیمه اول به‌ثمر رساند بسنده نکرد و این بار روی پاس فوق‌ العاده سعید عزت ‌اللهی ۱۹ ساله فراری پشت مدافعان انجام داد تا برای اولین بار هت‌تریک کند، هت‌ تریکی که شاید باید آنرا حاصل جوانگرایی تیم ملی دانست، نتیجه ‌ای که روی درخشش بازیکنان جوان رقم خورد تا کی‌روش در نیمه دوم با خیال راحت بازیکنان جوان دیگرش را به زمین بفرستد، بازیکنانی مانند میلاد محمدی، مهدی ترابی و… که نیمکتی جوان اما قوی را برای تیم ملی تشکیل داده ‌اند.

شاگردان کارلوس کی‌ روش پس از این نمایش خوب مقابل مقدونیه به ایران بازگشتند و سه‌ شنبه شب در دیداری تدارکاتی دیگر به مصاف قرقیزستان خواهند رفت، تیمی که شاید نام بزرگی ندارد، اما میتواند برای هماهنگ ‌تر شدن تیم ملی که مقابل مقدونیه هم اشتباهاتی داشت، حریف خوبی باشد.

X ایران 3 مغدونیه 1 X بازی دوستانه ایران مغدونیه X بازی دوستانه X دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران X دیدار تدارکاتی X اسکوپیه مغدونیه X تیم ملی فوتبال ایران X تیم ملی ایران X 14 ستاره X 14setare.com X سردار آزمون X کارلوس کی روش

منبع: تسنیم

————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “برتری بر مغدونیه با میانگین سنی عجیب”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط