برای بار اول باتری گوشی را چقدر شارژ کنیم ؟

battery_charge_section-compressor-%d8%b4%d8%a7%d8%b1%da%98-%d8%b5%d8%ad%db%8c%d8%ad-%da%af%d9%88%d8%b4%db%8c-%d8%a8%d8%b9%d8%af-%d8%a7%d8%b2-%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af - X نکاتی درباره باتری موبایل و گوشی هاX گوشیX شارژ گوشیX شارژ گوشی با USBX 14 ستارهX گوشی اندرویدX گوشی اندرویدیX گوشی های اندرویدیX 14setare.comX خطرات امنیتی موبایل X خطرات امنیتی تلفن همراه X خطرات امنیتی گوشی X هک موبایل X هک گوشی های هوشمند X پلتفرم تلفن X سیستم عامل X شارژ موبایل با پورت USB X شارژ گوشی با USB X 14setare.com X 14 ستاره - %da%af%d9%84%da%a9%d8%b3%db%8c-%d8%a7%d8%b38-samsung-galexy-s8 - X تلفن همراه سامسونگX شرکت سامسونگX گوشی های جدید سامسونگX گوشی هوشمند سامسونگX آینده گوشی های پرچم دار سامسونگX 14 ستارهX 14setare.comX شارژ گوشیX گوشی تلفن همراهX گوشی های گلکسیX نکاتی درباره باتری موبایل و گوشی هاX ویژگی گوشی هوشمند ؟X گلکسی نوت ۷- جدیدترین موبایل

یکی از دغدغه های ذهنی کاربران هنگام خرید تلفن همراه، مدت زمان شارژ اولیه باتری گوشی است. اما به راستی میزان مدت زمان شارژ اولیه باطری گوشی چقدر است ؟ یعنی برای بار اول باتری گوشی را چقدر شارژ کنیم تا قدرت اصلی خود را از دست ندهد ؟

به گزارش چهارده ستاره؛ یکی از دغدغه های ذهنی کاربران هنگام خرید تلفن همراه، مدت زمان شارژ اولیه باتری گوشی است. اما به راستی میزان مدت زمان شارژ اولیه باطری گوشی چقدر است ؟ یعنی برای بار اول باتری گوشی را چقدر شارژ کنیم تا قدرت اصلی خود را از دست ندهد ؟

شارژ اولیه باتری های گوشی، تبلت، لپ‌تاپ و … به یکی از دغدغه های ذهنی کاربران تبدیل شده است و هنوز این سوال برای آنها وجود دارد که آیا واقعا باتری محصولات دیجیتال برای اولین بار باید ۱۲ ساعت به شارژ متصل باشد یا خیر؟

نسل قدیم باتری ها طوری ساخته شده بود که حتما باید از تمامی فضای باتری استفاده میشد تا باتری محدوده خود را شناسایی کند. به عنوان مثال اگر باتری را ببین ۲۰ تا ۸۰ درصد شارژ می کردید، محدوده بین ۲۰ تا ۸۰ درصد در حافظه باتری ثبت میشد و مابقی فضای باتری نادیده گرفته میشد.

البته این مسئله به مرور زمان اتفاق می افتد. به همین دلیل هنگام خرید محصولات دیجیتال به شما گفته میشد باتری را تا آخر تخلیه و برای مدت زیادی به شارژ متصل کنید که اکنون این باتری ها دیگر در محصولات دیجیتال استفاده نمی شود و جای خود را به باتری های نسل جدید داده است.

باتری های نسل جدید طوری طراحی شده اند که برای سالم نگه‌داشتن شان باید آنها را بین ۴۰ تا ۸۰ درصد شارژ نگه داشت. این باتری ها اصلا نیازی به شارژ اولیه ندارند. منظور از باتری های نسل جدید، باتری های لیتیوم پلیمری است که امروزه در گوشی های هوشمند از آنها استفاده می شود.

اگر برای بار اول این باتری را شارژ میکنید، هنگامی که شارژ باتری به ۱۰۰ درصد رسید آنرا از برق جدا و تا حد امکان شارژ را بین محدوده ۴۰ تا ۸۰ حفظ کنید.

منبع : باشگاه خبرنگاران

————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “برای بار اول باتری گوشی را چقدر شارژ کنیم ؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.