پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

باخت ایران برابر فرانسه / محمودی بهترین بازیکن

X باخت ایران به فرانسه X نتیجه بازی ایران فرانسه X ایران فرانسه X نتیجه والیبال ایران فرانسه X انتخابی المپیک ریو X بازیهای روز سوم انتخابی والیبال المپیک X المپیک ریو دوژانیرو X تیم ملی والیبال ایران X تیم ملی والیبال فرانسه X تیم والیبال فرانسه X 14 ستاره X 14setare.com X آمار بازی ایران فرانسه X بهترین بازیکن ایران فرانسه X امتیاز آور ترین بازیکن والیبال

تیم ملی والیبال ایران سومین بازی خود را در رقابتهای انتخابی المپیک برابر فرانسه، قهرمان لیگ جهانی برگزار کرد و نتیجه را به این تیم قدرتمند واگذار کرد تا نخستین باخت کشورمان ثبت شود.

به گزارش “۱۴ستاره“، تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو از ساعت ۱۱:۱۰ به مصاف فرانسه رفت و در سه ست متوالی با نتایج ۲۵-۲۰ و ۲۵-۱۸ و ۲۵-۲۲ بازی را به حریف قدرتمند خود واگذار کرد.

ایران که در دو بازی قبلی خود استرالیا و کانادا را شکست داده بود با این باخت صدر جدول را واگذار و به رده سوم سقوط کرد. فرانسه نیز که در بازی اول موفق به شکست چین شده بود و مقابل لهستان در بازی دوم شکست خورده بود با این برد ۷ امتیازی شد و بالاتر از چین به صدر جدول مسابقات راه یافت.

برنامه، نتایج کامل و جدول رده ‌بندی مسابقات والیبال انتخابی المپیک

رائول لوزانو، سرمربی تیم ملی والیبال ایران برای شروع بازی سوم تیمش در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو مقابل فرانسه از سعید معروف، سید محمد موسوی، عادل غلامی، شهرام محمودی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد ظریف (لیبرو)، استفاده کرد.

ست اول؛ ۲۵-۲۰ فرانسه

تیم ملی ایران که در این بازی با لباس سورمه ای به میدان رفت با ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، عادل غلامی، شهرام محمودی، فرهاد قائمی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد ظریف بازی را آغاز کرد.

شهرام محمودی که در این بازی جایگزین غفور شده بود اولین امتیاز این دیدار را کسب کرد و “نگابت” هم با بیرون زدن اسپک خود دومین امتیاز را به ایران داد.

با سرویس “کوین لروکس” فرانسه چهار بر سه از ایران پیش افتاد اما عبادی پور بازی را به تساوی کشاند.

دفاع های خوب بازیکنان ایران باعث شد اولین وقت استراحت فنی با کسب امتیاز ۸ برای ایران به دست بیاید.

زمانی که نگاپت در خط سرویس قرار گرفت باز هم از سرویس امتیاز مستقیم گرفت و موفق شد فرانسه را ۱۲ بر ۱۰ پیش بیاندازد تا لوزانو برای جلوگیری از بیشتر شدن اختلاف درخواست وقت استراحت کند. همین استراحت فنی باعث شد بازیکن فرانسه سرویس را به تور بزند.

“لگوف” بلند قامت، محمودی را دفاع کرد تا بازی ۱۴-۱۱ به نفع ایران شود. این بازیکن باز هم محمودی را دفاع کرد تا بازی ۱۵-۱۱ شود. در ادامه هم فرانسه امتیاز ۱۶ را گرفت و تیم ها به استراحت فنی دوم رفتند.

با کسب امتیاز ۱۸ توسط فرانسه و زمانی که اختلاف امتیاز دو تیم به پنج رسید سرمربی ایران باز هم وقت استراحت گرفت.

دریافتهای ناقص بازیکنان در اواسط بازی باعث شد فرانسه با اختلاف امتیاز از ایران پیش بیفتد.

در ادامه بازی، مهدوی برای دفاع روی تور جایگزین معروف شد و در ادامه هم سرویس‌های خوب ایران باعث شد اختلاف امتیاز کم شود و بازی ۲۱-۱۸ شود تا “تیلیه” سرمربی فرانسه درخواست وقت استراحت کند.

فرهاد قائمی بعد از استراحت فنی به جای میرزاجانپور به میدان آمد اما سرویسش به تور خورد و بازی ۲۲ بر ۱۸ شد.

در حالی که عبادی ‌پور میتوانست امتیاز ۲۰ را برای ایران به دست بیاورد او با بی دقتی توپ را به دفاع زد و بازی ۲۳-۱۹ شد.

در نهایت فرانسه ست اول را ۲۵-۲۰ برد.

ست دوم ۲۵-۱۸ فرانسه

سرویس‌ های خوب “لروکس” در ست دوم هم ادامه داشت و این بازیکن موفق شد فرانسه را ۲-۱ پیش بیندازد. در ابتدای این ست دفاع‌ های بازیکنان ایران بی نتیجه بود و اکثر توپ‌ ها با برخورد به دفاع ایران به بیرون میرفت.

باریکن بلندقامت فرانسه “لگوف” بازهم موسوی را دفاع کرد و بازی ۶-۳ به نفع فرانسه شد اما کار سرعتی عادل غلامی و سعید معروف بازی را ۷-۵ کرد.

دریافت ‌های ناقص میرزاجانپور ادامه داشت و فرانسه با دریافت‌ ناقص او امتیاز ۸ را گرفت. “نگابت” ستاره فرانسوی با سرویس خود امتیاز ۱۰ را برای فرانسه به دست آورد. سرویس‌ های محمودی و بازی خوب ایران اختلاف را کم کرد و بازی ۱۳-۱۱ شد اما بعد از امتیاز ۱۴ فرانسوی‌ها اختلاف را بیشتر کردند و بازی ۱۶-۱۱ شد.

عدم دریافت ‌ها بازیکنان ایران در این ست و نرسیدن توپ به معروف باعث شد ایران در کم کردن اختلاف ناکام بماند و بازی ۱۹ بر ۱۳ شود. در امتیاز ۲۲-۱۶ مهدوی بازهم به میدان آمد و سرویس خوبی هم زد اما دفاع روی تور ایران بازهم موفق نبود و امتیاز از آن فرانسه شد.

ایران در این ست هم روند ست نخست را ادامه داد و فرانسوی ها موفق شدند با برتری ۲۵-۱۸ ست دوم را هم از آن خود کنند و دو بر صفر از ایران پیش بیفتند.

ست سوم ۲۵-۲۲ فرانسه

در ست سوم فرهاد قائمی جانشین میرزاجانپور شد.در ابتدای این بازی دو تیم پایاپای پیش رفتند و عبادی پور هم موفق شد سرویس‌های خوبی را بزند.

مرندی در ابتدای این ست به عنوان لیبروی به میدان آمد. دو سرویس خوب موسوی ایران را ۷-۵ به نفع ایران کرد و امتیاز ۸ هم با دفاع خوب ایران به دست آمد.

توپ شهرام محمودی با برخورد به دستان “لگوف” به بیرون رفت و بازی ۹-۶ به سود ایران شد.

سرویس هدف‌ دار غلامی و آبشار محمودی اختلاف را به ۴ رساند و بازی ۱۲-۸ شد. وقت استراحت فنی دوم هم با کسب امتیاز ۱۶ برای ایران به دست آمد.

اولین دفاع ایران در این بازی در ست سوم و در امتیاز ۱۷ برای ایران صورت گرفت. دریفات بد ایران روی سرویس “تونیوتی” بازی ۱۹-۱۹ شد.با سرویس‌ پاسور فرانسه این تیم یک امتیاز از ایران پی افتاد و لوزانو درخواست وقت استراحت کرد.

شهرام محمودی بازهم برابر “لگوف” موفق نبود و با دفاع این بازیکن فرانسوی بازی ۲۳-۲۱ برای فرانسه شد.

تلاش بازیکنان ایران فایده نداشت و این ست هم ۲۵-۲۲ به نفع فرانسه به پایان رسید و درنهایت فرانسه ۳ بر صفر به نفع فرانسه به پایان رسید.

والیبال فرانسه تاکنون سه بار در سالهای ۱۹۸۸، ۱۹۹۲ و ۲۰۰۴ در المپیک حضور داشته که به ترتیب رتبه‌های رده هشتم، یازدهم و نهم المپیک را به خود اختصاص داده است. با این حال، هفت مدال اروپایی و سه مدال جهانی تیم ملی والیبال فرانسه را به ویژه در این دو سال اخیر به مثابه یکی از قدرتهای برتر دنیا مطرح کرده است.

تیم ایران در بازی چهارم خود فردا از ساعت ۱۴:۳۰ به مصاف ژاپن، میزبان مسابقات خواهد رفت.

resized_1665892_983

 

 

نتایج سایر دیدارهای روز سوم :

استرالیا ۲ – ۳ کانادا

چین ۳ – ۰ ونزوئلا

ژاپن – لهستان؛ ساعت ۱۴:۵۰

شهرام محمودی امتیازآورترین بازیکن دیدار با فرانسه شد.

پشت‌خط زن تیم ملی والیبال ایران عنوان امتیازآورترین بازیکن دیدار با فرانسه را به خود اختصاص داد.

در پایان مسابقه ایران فرانسه، شهرام محمودی توانست ۱۹ امتیاز به تنهایی برای ایران به ارمغان بیاورد تا امتیازآورترین بازیکن ایران و این بازی لقب بگیرد. پس از محمودی در تیم ایران میلاد عبادی ‌پور توانست ۱۴ امتیاز کسب کند. در تیم فرانسه هم آنتونین روژیر توانست ۱۸ امتیاز برای تیم ملی کشورش کسب کند.

تیم ایران در بازی چهارم خود فردا از ساعت ۱۴:۳۰ به مصاف ژاپن، میزبان مسابقات خواهد رفت.

آمار عملکرد شاگردان لوزانو مقابل فرانسه + عکس

آمار عملکرد تیم ملی والیبال ایران در دیدار برابر فرانسه مشخص شد.

تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود در رقابت‌های انتخابی المپیک از ساعت ۱۱:۱۰ در سالن متروپلیتن به مصاف تیم ملی والیبال فرانسه رفت که این مسابقه با نتیجه ۳ بر صفر و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۲۲ به سود فرانسه خاتمه پیدا کرد.

تیم ایران در این بازی ۳۹ امتیاز از حمله، ۲ امتیاز از دفاع، ۲ امتیاز از سرویس و ۲۰ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد. در مقابل تیم استرالیا نیز ۳۹ امتیاز از حمله، ۱۱ امتیاز از دفاع، ۵ امتیاز از سرویس و ۱۷ امتیاز از اشتباهات ایران به دست آورد. در این آمار شاگردان تیلی در تیم فرانسه اختلاف فاحشی در دفاع نسبت به ایران دارند.

۱۶۶۶۰۹۵_۳۶۲

بر اساس اعلام فدراسیون جهانی والیبال این رقابت‌ ها از هشتم خردادماه سال ۹۵ آغاز شده و تا ۱۶ خرداد ماه به مدت ۹ روز ادامه خواهد داشت. در مسابقات انتخابی المپیک ۱۲ تیم حضور دارند که تیم ملی والیبال ایران با تیم‌های استرالیا، چین، ژاپن (میزبان)، ونزوئلا، کانادا، لهستان و فرانسه برای سهمیه المپیک مسابقه خواهد داد.

منبع : مشرق نیوز

—————————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “باخت ایران برابر فرانسه / محمودی بهترین بازیکن”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط