پربازدید های اخبار بین المللجنگ های بزرگ تاریخفرق ضاله

باب حلب، صحنه درگیری نیروهای متحد آمریکا

نقه گوگل مپ شمال سوریه-X آخرین اخبار حلب X الجيش السوري في حلب X ارتش سوریه در حلب X حلب سوریه X در حلب سوریه چه خبر است ؟ X هجوم جيش الفتح على ريف حلب الجنوبية X داعش X آخرین اخبار داعش X آخرین اخبار سوریه X منبج سوریه X الباب سوریه X جیش الفتح X جیش الحر X ریف شمالی حلب X allepo X Allepo Syria X 14setare.com X 14 ستاره X نیروهای دموکراتیک کرد سوریه X کردستان سوریه X ارتش آزاد سوریه

همزمان با شکسته شدن محاصره دو هفته ای شهر مارع، گروه های تروریستی تکفیری القاعده و ارتش آزاد خبر از قصد خود برای سیطره بر شهر “باب” واقع در حاشیه شمال شرقی استان حلب خبر داده اند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، همزمان با شکسته شدن محاصره دو هفته ای شهر مارع، گروه های تروریستی تکفیری القاعده و ارتش آزاد خبر از قصد خود برای سیطره بر شهر “باب” واقع در حاشیه شمال شرقی استان حلب خبر داده اند.

بنابر این گزارش، منابع نزدیک به این دو گروه ساعتی پیش از آغاز انتقال نیرو و تسلیحات برای حمله به شهر “باب” دومین مقر داعش در شمال استان حلب خبر داده اند. تلاش ائتلاف القاعده و ارتش آزاد برای سیطره بر این شهر در حالی است که طی هفته های گذشته نیروی چند ملیتی تحت حمایت آمریکا نیز مسیر خود را از مناطق شمالی استان رقه سوریه به سوی شهر “منبج” تحت کنترل داعش در شمال شرقی استان حلب این کشور تغییر داده و از شمال و شرق به آن نزدیک شده است.

در صورت موفقیت القاعده و ارتش آزاد در رسیدن به شهر باب عملأ دو شهر تحت سیطره داعش در شمال حلب به محاصره نیروهای هم پیمان آمریکا در خواهند آمد. شهر باب دارای تاریخ ۱۲ هزار ساله و از مهمترین شهرهای استان حلب سوریه می باشد که از ابتدای بحران در سوریه به اشغال گروه های مورد حمایت سازمان حاسوسی ترکیه اعم از ارتش آزاد، القاعده و داعش در آمده است.

جدیدترین نقشه سوریه نقشه رقه و نقشه حلب-

**************

««« آخرین اخبار سوریه را از اینجا بخوانید. »»»

««« آخرین اخبار داعش را از اینجا بخوانید. »»»

**************

منبع : مشرق نیوز

—————————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “باب حلب، صحنه درگیری نیروهای متحد آمریکا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط