پربازدید های اینفوگرافی روانشناسی و کارآفرینیکسب و کارموفقیت

اینفوگرافی / ۷ راز موفقیت بیل گیتس

۷ حقیقت زندگی و سرمایه و موفقیت بیل گیتس-X موفقیت X رمز و راز موفقیت X موفقیت در زندگی X بیل گیتس X ثروت X پول و ثروت X ثروتمندترین مردان کارافرین X کارآفرینی X اینفوگرافی X اینفوگرافیک X اینفوگرافی موفقیت X اینفوگرافی بهبود وضعیت زندگی X 14 ستاره X 14setare.com X پیشرفت مالی

اینفوگرافی / ۷ راز موفقیت بیل گیتس

. . . و اما دلایل این موفقیت از زبان خود بیل گیتس :

اخیراً فهرستی منتشر شده است از ۱۰ عادت و تجربه ای که گیتس را به چنین موفقیتی رسانده و به او کمک کرده به چنین جایگاهی برسد. در ادامه ۸ مورد از این فهرست را از نظر خواهید گذراند :

۱- گیتس همیشه در حال یادگیری است.

گیتس به ترک کردن هاروارد معروف است، اما تنها دلیلی که باعث شد هاروارد را ترک کند این بود که او و الن شاهد فرصت محدودی برای راه انداختن شرکت نرم افزاری خودشان بودند. در واقع گیتس عاشق یادگیری است و اغلب در کلاس هایی شرکت میکرد که در آنها ثبت نام نکرده بود. این ویژگی او در جابز نیز وجود داشت. جابز هم از Reed College انصراف داد تا بتواند در کلاس های مورد علاقه اش شرکت کند.

۲- او هر نوع کتابی که فکرش را بکنید می خواند.

پدر گیتس در مصاحبه ای گفته بود: «تقریباً هر نوع کتابی توجه او را به خود جلب میکرد؛ دائره المعارف، علمی تخیلی، هرچه فکرش را بکنید». والدین گیتس از علاقه بسیار فرزندشان به خواندن کتاب به وجد می آمدند، اما باید پای میز شام قانون «مطالعه ممنوع» وضع میکردند. آن عشق به مطالعه هنوز هم در وی ادامه دارد و گیتس هنوز هر سال فهرستی از کتاب های مورد علاقه اش منتشر میکند. مطالعه عادت فوق العاده ای است که میتوانید در خود پرورش دهید. فقط حواستان باشد زمان مناسبی برای آن در نظر بگیرید.

۳- برای دیگران اعتبار قائل میشود.

وقتی در مصاحبه ای از گیتس خواسته شد بهترین تصمیم کسب و کاری اش را نام ببرد او گفت: «به نظرم بهترین تصمیم کسب و کاری من واقعاً در انتخاب افراد است. او و الن رابطه پیچیده ای با یکدیگر داشته اند، اما گیتس تا جایی پیش رفت که گفت انتخاب الن به عنوان شریک کاری ام در صدر این فهرست قرار میگیرد. همه ما باید در معرفی و تبلیغ خودمان مهارت داشته باشیم، اما اعتبار بخشیدن به کسانی که با آنها کار میکنید در فرصت مناسب، تصمیم هوشمندانه ای است.

۴- به قضاوت خودش اعتماد دارد.

اگر همیشه به توصیه ها و پیشبینی های دیگران گوش دهید میتوانید زندگی حرفه ای خوبی برای خود رقم بزنید. اما برای داشتن یک زندگی شغلی عالی مثل گیتس و جابز، باید اول از همه و بیشتر از همه به خودتان گوش دهید؛ حتی اگر کل دنیا بگویند در اشتباه هستید. این همان چیزی است که وقتی گیتس و الن مایکروسافت را به راه انداختند اتفاق افتاد. گیتس در مصاحبه ای گفت: «این شرکت بر اساس ایده دیوانه واری شکل گرفت که هیچکس دیگری با آن موافق نبود. اینکه چیپ های رایانه ای آنقدر قدرتمند میشوند که رایانه ها و نرم افزار ها به ابزاری روی تمام میزها و در همه خانه ها بدل خواهند شد». همه میگفتند آنها در اشتباه اند. اما گیتس و الن کار خودشان را کردند و باقی قضایا دیگر اهمیتی نداشت.

۵- در قبال پول محافظه کار است.

گیتس در مصاحبه ای در سال ۱۹۹۸ گفت: «می خواستم آنقدر پول در حساب بانکی ام داشته باشم که بتوانم یک سال حقوق شرکت را بدون داشتن کوچکترین درآمدی بپردازم، و تقریباً همیشه هم به این خواسته ام پایبند هستم. ما در حال حاضر چیزی حدود ۱۰ میلیارد دلار داریم که برای سال آینده نیز کفایت میکند». در صورتی که اتفاق ناگواری بیافتد، چقدر پول برای پرداخت حقوق تیم خود کنار گذاشته اید؟

۶- از اشتباهات خود درس میگیرد.

او در مصاحبه ای در سال ۲۰۰۸، بخشی از موفقیت مایکروسافت را حاصل توانایی خود و تیم رهبری اش در شناسایی زودهنگام اشتباه، و اتخاذ رویکردی متفاوت دانست. او به طور قطع طی این سالها اشتباهات زیادی مرتکب شده است که میتواند از آنها درس گرفته باشد؛ حتماً شما هم ویندوز ویستا را به خاطر دارید.

۷- خواب کافی دارد.

همه ما از اهمیت خواب آگاهی داریم. او به جای گله کردن از کار کردن تا دیرهنگام و کمبود خواب، از ۷ ساعت خواب شبانه خود اطمینان حاصل میکند، چون در غیر این صورت نمیتواند خلاق باشد. این به طور قطع عادت خوبی است و هر کسی می تواند آن را در خود پرورش دهد.

۸- واقعأ روی کاری که انجام میدهد تمرکز میکند.

تعداد بسیار زیادی از ما به راحتی تمرکز خود را از دست میدهیم و حتی با اینکه میدانیم این کار چقدر ناکارآمد است قربانی انجام چند کار در آن واحد میشویم. گیتس نه تنها در برابر این وسوسه مقاومت میکند، بلکه هنگام کار روی موضوعات مختلف تمرکز بسیار زیادی روی آنها از خود نشان میدهد. او آنقدر خود را وقف انجام کار میکرد که ممکن بود هنگام کد نوشتن خوابش ببرد، بعد از یک ساعت بیدار شود و درست از همان جایی که خوابش برده بود کارش را ادامه دهد. شما لازم نیست تا این حد به خودتان فشار بیاورید. اما به جای سر زدن های مداوم به فیسبوک و قیمت های سهام، هرچه بیشتر روی کاری که انجام میدهید متمرکز شوید، کار بهتری انجام خواهید داد و اثربخش تر خواهید بود.

۷ حقیقت زندگی و سرمایه و موفقیت بیل گیتس

منبع: ۱۴ ستاره

——————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “اینفوگرافی / ۷ راز موفقیت بیل گیتس”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط