اینفوگرافی / تنها دل پاک داشتن کافی نیست!

اینفوگرافی مذهبی- تحلیل جمله دلت باید پاک باشد- اینفوگرافیک و عکسنوشته مذهبی آیا دل پاک داشتن در اسلام قابل پذیرش است؟ - - خدا- قرآن اینفوگرافی اینفوگرافی تنها دل پاک داشتن کافی نیست- 14 ستاره- 14setare.com -اسلام شیعه -ایمان به خداوند- عمل صالح -اهل بیت- احکام

اینفوگرافی / تنها دل پاک داشتن کافی است ؟

* * * * * * * * * * * * * *

اینفوگرافی / تنها دل پاک داشتن کافی نیست !

سوال : جمله باید دلت پاک باشد صحیح است ؟

جمله” دلت باید پاک باشد” به تنهایی جمله ای با ظاهر زیبا اما بی محتوا است چرا که با کمی فکر و اندیشه، می بینیم آن کسی که من و تو را خلق کرده است، اگر فقط دل پاک کافی بود، فقط می فرمود: «آمنوا» اینکه کنار «آمنوا» فرموده: «آمَنُوا وَ عَمِلُوالصَّالِحات» یعنی هم دلت پاک باشد، هم عملت.

اگر دل انسان واقعاً پاک باشد باید به دنبال خواست و فرمان پاک ترین دلدارها برود و چه دلداری پاک تر از خدای متعال و اهل بیت علیهم السلام؟!

اینگونه میشود که دل پاک تسلیم و مطیع دستور و حکم آنها است. دلی که رها و تابع هوا و هوس و میل خود باشد و بند بندگی خدا را رها کرده و تکلیف و وظیفه ای حس نکند، واقعا این دل پاک است؟!

“داشتن دل پاک” یک ادعایی است که نیازمند علامت و نشانه ای است. چه نشانه و علامتی بهتر از انجام عمل نیک و پسندیده چرا که؛ «از کوزه همان برون تراود که در او است». مگر میشود کسی دلش پاک باشد، ولی اعمالش ناپاک یا بالعکس؟!

با داشتن دو فاکتور ایمان و عمل، در آیات قرآن کریم پاداش هایی ذکر شده که نمونه ای از آنها را با هم در اینفوگرافی “تنها دل پاک داشتن کافی نیست” مرور می کنیم.

» کیفیت بهتر این اینفوگرافی زیبا (اینفوگرافی تنها دل پاک داشتن کافی نیست) در اینجا «

منبع : تبیان

————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “اینفوگرافی / تنها دل پاک داشتن کافی نیست!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.