پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال ایران

فتح مغدونیه توسط سردار و لشگر جوان کی روش

X ایران 3 مغدونیه 1 X بازی دوستانه ایران مغدونیه X بازی دوستانه X دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران X دیدار تدارکاتی X اسکوپیه مغدونیه X تیم ملی فوتبال ایران X تیم ملی ایران X 14 ستاره X 14setare.com X سردار آزمون X کارلوس کی روش

دیدار تدارکاتی تیمهای ملی ایران و مقدونیه با برتری تیم ملی کشورمان به پایان رسید.

به گزارش “۱۴ ستاره“، در این بازی که از ساعت ٢١:٣٠ و به میزبانی مقدونیه ای ها آغاز شد، ملی پوشان ایران برنامه های خود را برای حضور در مرحله مقدماتی جام جهانی را در ورزشگاه فیلیپ دوم شهر اسکوپیه آغاز کردند.

ترکیب تیم ملی ایران در برابر مغدونیه :

علیرضا بیرانوند، رامین رضاییان، پژمان منتظری، مرتضی پورعلی‌گنجی، احسان حاج صفی،سعید عزت‌اللهی (۷۵- عزت‌الله پورغاز)، اشکان دژاگه (۷۱- مسعود شجاعی)، داریوش شجاعیان (۶۴- مهدی ترابی)، وحید امیری (۴۶- میلاد محمدی)، سردار آزمون (۶۴- کریم انصاری‌فرد) و علیرضا جهانبخش (۶۴- مهدی طارمی).

۰۱۱۱۶۹۶۴

شرح بازی :

بازی با حملات تیم ملی مقدونیه آغاز شد و این تیم با یکی دو حمله ابتدایی خود دروازه ایران تهدید کرد، حملاتی که با هوشیاری مدافعان ایران و البته خوش شانسی از دست رفت. پس از آن بود که ملی پوشان ایران کمی پیش آمدند و در اولین موقعیت هایی که نصیبشان شد توانستند اولین گل را به ثمر برسانند. پس از گل اول سردار، مقدونیه ای ها که شانس بیشتری برای گلزنی داشتند موفق شدند بازی را به تساوی بکشانند.

پس از ده دقیقه ابتدایی دو تیم بازهم به محک زدن یکدیگر پرداختند و در این میان ملی پوشان ایران می توانستند به گل دوم برسند که این اتفاق نیفتاد. کاملا مشخص بود که دو تیم به دنبال به دست آوردن میانه میدان هستند و در این میان ملی پوش ایران توانستند بازهم توسط سردار به گل برسند تا بازهم از حریف خود پیش بیفتند.

پس از این گل بود که تیم مهمان به فوتبال فیزیکی روی آورد و بارها بازیکنان حریف را با خطاهای متعدد متوقف کرد، البته در بین حملات نصفه و نیمه ای که در ادامه نیمه اول اتفاق افتاد سردار می توانست به سومین گل خود و ایران دست پیدا کند که این اتفاق نیفتاد. همکاری جهانبخش و امیری و آزمون در خط حمله چندبار دروازه حریف را به سختی تهدید کرد که مهمترین آن در دقیقه ٣۵ بود.

اما در نیمه دوم تیم ملی ایران کار را هجومی ‌تر آغاز کرده و روی نفوذ میلاد محمدی تازه‌ وارد صاحب یک ضربه کرنر هم شد که این فرصت برای کشورمان از دست رفت. در ادامه مقدونیه بازی را در دست گرفته و چند فرصت مناسب نیز روی دروازه ایران ایجاد کرد که این فرصت‌ ها یک بار با هوشیاری پورعلی‌ گنجی و بار دیگر با تیزچنگی بیرانوند برای میزبان از دست رفت.

مقدونیه در این دقایق خطرناکتر ظاهر شده تا جایی که چیزی نمانده بود یک بار دیگر بازی را به تساوی بکشاند که شوت آرام اما فنی تراکوسکی از مقابل مدافعان و دروازه‌بان ایران به اوت رفت.

برخلاف جریان بازی یک بار دیگر تیم ملی ایران به گل رسید. در دقیقه ۶۰ مسابقه سردار آزمون روی پاس توی عمق و دقیق عزت‌اللهی با دروازه‌ بان حریف تک به تک شد و موفق شد گل سوم خود و تیم ملی ایران را به ثمر برساند. آزمون با این ۳ گل، چهاردهمین گل ملی خود در هفدهمین بازی ملی‌ اش را به ثمر رساند و برای اولین‌بار نیز در ترکیب تیم ملی ایران موفق شد هت‌ تریک کند.

در ادامه کی‌ روش نیروهای تازه‌ وارد خود را که بیشتر در فاز هجومی بودند وارد زمین مسابقه کرد تا ملی‌ پوشان ایران همچنان با شادابی خاصی به حملات خود در نیمه دوم بازی ادامه دهند. البته در دقایق میانی این نیمه ایران به یک گل دیگر توسط انصاریفرد رسید که این گل توسط داور آفساید اعلام شد. در رفت و بازگشت همین صحنه، میلاد محمدی با نفوذ از سمت راست میزبان، وارد محوطه جریمه حریف قرمزپوش شد که شوت این بازیکن، خطرناک از کنار دروازه مقدونیه به اوت رفت.

طارمی نیز دیگر مهاجم تازه وارد تیم ملی در نیمه دوم در این دقایق یک فرصت ایده‌ آل داشت که این فرصت را این بازیکن با بی‌ دقتی از دست داد. طارمی ۵ دقیقه بعد در صحنه‌ ای که تک به تک شده بود باز هم از گلزنی عاجز ماند و توپ را به پای دروازه‌ بان حریف کوبید تا حساب کار همان ۳ بر یک به سود تیم ملی ایران باقی بماند.

در دقایق پایانی بازی، تیم ملی ایران یک بار دیگر بر توپ و میدان مسلط شده و چندین فرصت را از جناحین روی دروازه حریف ایجاد کرد. در یکی از این حملات با پاس انصاری‌ فرد به رضاییان و سانتر دقیق این بازیکن، دروازه مقدونیه تا آستانه باز شدن پیش رفت که مدافع این تیم توپ را از دهانه دروازه بیرون کشید.

تیم ملی ایران در نهایت موفق شد اولین بازی تدارکاتی خود را در سال جدید با یک پیروزی پرگل آغاز کند تا این برد پیش درآمدی باشد بر بازیهای ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی.

شرح گل ها :

ایران ١ مقدونیه . (دقیقه ٨، سردار آزمون) :

ضربه سردار آزمون که در موقعیتی تک به تک نواخته شد توسط دروازه بان حریف به کرنر رفت و این کرنر با ضربه سردار به گل اول ایران تبدیل شد.

ایران ١ مقدونیه ١ (دقیقه ١٠، تراکوسکی) :

الکساندر تراکوسکی با یک پاس عرضی در پشت محوطه جریمه ایران صاحب توپ شده و با شوتی دقیق به زاویه مخالف بیرانوند موفق شد گل اول مقدونیه را به ثمر برساند.

ایران ٢ مقدونیه ١ (دقیقه ٢٠، سردار آزمون) :

در این دقیقه یک بار دیگر آزمون با فرصت طلبی از اشتباه دفاع حریف استفاده کرده و با فرار از قلب دفاع میزبان به راحتی با یک بغل‌ پای فنی برای دومین بار دروازه مقدونیه را باز کرد تا حساب کار ۲ بر یک به سود تیم ملی شود.

ایران ٣ مقدونیه ١ (دقیقه ۶٠، سردار آزمون) :

سردار یک بار دیگر از شم گلزنی خود استفاده کرد و این بار نیز توانست با یک ضربه دیدنی از حوالی محوطه جریمه توپ را وارد دروازه حریف کند و اولین هت تریک خود را در تیم ملی جشن بگیرد.

 

منبع : ورزش سه

—————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “فتح مغدونیه توسط سردار و لشگر جوان کی روش”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط