پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

ایران ۱ برزیل ۳ / باز هم اسیر سرویس های برزیل

X تیم ملی والیبال برزیل X والیبال ایران برزیل X تیم ملی والیبال ایران X برنامه هفته دوم لیگ جهانی والیبال X جدول لیگ جهانی 2016 X گروه ایران در لیگ جهانی X لیگ جهانی 2016 والیبال X لیگ جهانی والیبال X 14setare.com X 14 ستاره-برزیل۳ایران۱

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار از هفته دوم لیگ جهانی ۲۰۱۶ به مصاف برزیل رفت و در پایان بانتیجه ۳ بر ۱ شکست را پذیرفت.

به گزارش “۱۴ ستاره“، تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در هفته دوم لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۶ از ساعت ۱۸:۳۰ در بلگراد به مصاف برزیل رفت و در پایان با حساب ۳ بر ۱ این دیدار را واگذار کرد.

لوکارلی-ایران۱ برزیل۳

شاگردان لوزانو ست دوم را با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به سود خود به پایان رساند و ست های اول، سوم و چهارم را به ترتیب با امتیازات ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۱۷ واگذار کرد.

شاگردان لوزانو این هفته با بلغارستان، برزیل و صربستان همگروه هستند. ایران در هفته نخست مقابل برزیل و آمریکا باخت و یک برد برابر آرژانتین به دست آورد. در نخستین دیدار هفته دوم هم با نتیجه ۳ بر ۱ از سد بلغارستان گذشت.

بیست و هفتمین دوره لیگ جهانی والیبال از پنج شنبه ۲۷ خرداد ماه و با فرمول جدیدی که امسال فدراسیون جهانی والیبال برای برگزاری آن در نظر گرفته است آغاز خواهد شد و ۱۲ تیم راه یافته به المپیک ریو که در سطح یک لیگ جهانی قرار گرفته اند در سه هفته و در غالب ۹ گروه به مصاف هم می روند.

به این ترتیب که در هر هفته سه تیم میزبان خواهند شد و مجموع نتایج و امتیازات هر ۹ گروه در پایان دور مقدماتی در یک جدول رده بندی محاسبه خواهد شد تا پنج تیم برتر در کنار لهستان میزبان، شش تیم حاضر در مرحله نهایی را تشکیل دهند.

رائول لوزانو سرمربی تیم ملی ایران در این مسابقه تیم خود را با ترکیب سعید معروف، شهرام محمودی، سید محمد موسوی، عادل غلامی، محمدجواد معنوی نژاد، میلاد عبادی پور و مهدی مرندی روانه میدان کرد.

تیم های ایران و برزیل در نخستین هفته لیگ جهانی نیز در ریو به مصاف هم رفته بودند که این دیدار با نتیجه ۳ بر صفر به سود برزیل به پایان رسیده بود.

ست اول؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود برزیل

ناآمادگی شهرام محمودی که به دلیل مصدومیت این بازیکن به وجود آمده است، باعث شد مانند مسابقه با بلغارستان، بار اصلی حملات روی دوش دریافت کننده ها باشد. دو تیم به صورت پایاپای پیش می رفتند اما قرار گرفتن لوکارلی در خط سرویس همه چیز را به سود برزیل تغییر داد.

این بازیکن سه امتیاز سرویس به دست آورد و حتی درخواست وقت استراحت از سوی رائول لوزانو و به میدان فرستادن علیرضا مباشری به جای میلاد عبادی پور هم نتوانست مانع کار او شود تا اینکه در پنجمین سرویس خود دچار خطا شد، اما همین فاصله امتیازی مقداری از نظر روحی بازیکنان ایران را به هم ریخت تا فاصله بیشتر شود. وقت استراحت فنی دوم در امتیاز ۱۶ بر ۱۰ به سود برزیل اعلام شد.

پس از ورود دو تیم به میدان، درخشش معنوی نژاد باعث شد فاصله کمتر شود. در امتیاز ۱۷ بر ۱۳ علیرضا بهبودی و مجتبی میرزاجانپور به جای محمودی و معروف وارد میدان شدند تا قدرت تهاجمی ایران تقویت شود.

در امتیاز ۲۰ بر ۱۵، لوکارلی یک بار دیگر در خط سرویس قرار گرفت و این بار هم با خوش شانسی و برخورد توپ با تور، دو امتیاز دیگر گرفت. لوزانو هم زرینی را به جای معنوی نژاد وارد میدان کرد تا شاید مشکل دریافت ایران حل شود. در امتیاز ۲۲ بر ۱۶، معروف و محمودی به جای خود بازگشتند اما این تغییرات بی نتیجه بود و برزیل در این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به پیروزی رسید.

ست دوم؛ ۲۶ بر ۲۴ به سود ایران

ست دوم را شاگردان لوزانو بهتر آغاز کردند و توانستند با نتیجه ۴ بر ۳ از حریف قدرتمند خود پیش بیافتند، اما برزیلی‌ ها دست از تلاش برنداشتند و پا به پای ملی‌ پوشان ایران پیش آمدند. امتیاز هشتم برای ایران با سه دفاعی که ملی‌ پوشان ایران برابر مهاجم برزیل ایجاد کردند کسب شد تا تیمها در امتیاز ۸ بر ۶ به سود ایران به وقت استراحت فنی اول بروند.

استفاده از سرعت در دستور کار ایران قرار گرفت و خوشبختانه شرایط خوبی را هم رقم زد، چراکه شاگردان لوزانو توانستند نتیجه بازی ۱۲ بر ۹ کنند.

برزیلی ‌ها با سرویس‌ های خوب خود بارها دریافت کننده ‌های ایران را با مشکل روبرو کردند، اما به هر حال تیم ایران زودتر از حریف به امتیاز ۱۶ رسید و تیمها در امتیاز ۱۶ بر ۱۳ به سود ایران به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در امتیاز ۱۸ بهبودی و میرزاجانپور جایگزین معروف و محمودی شدند ضمن اینکه برزیلی‌ ها هم تغییراتی در ترکیب تیم خود ایجاد کردند.

امتیاز بیستم برای ایران از سرویس خیلی خوب محمدجواد معنوی ‌نژاد حاصل شد تا در امتیاز ۲۰ بر ۱۵ به سود ایران رزنده درخواست وقت استراحت کند.

در امتیاز ۲۱ بر ۱۹ معروف و محمودی به جای خود بازگشتند، اما این تعویض هم فایده ‌ای نداشت و برزیلی‌ ها رفته رفته اختلاف امتیاز را کم کردند تا در امتیاز ۲۱ بر ۲۰ به سود ایران لوزانو درخواست وقت استراحت فنی کند. در امتیاز ۲۳ برزیلی‌ ها توانستند بازی را به تساوی بکشانند، اما در نهایت این ست با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۱۶ به سود برزیل

با آغاز شروع ست سوم مباشری باز هم در ترکیب اولیه ایران قرار گرفت. بازیکنان ایران بازی را خوب و مسلط آغاز کردند، اما برزیلی ‌ها هم در دفاع و توپ‌گیری عقب زمین شرایط بسیار خوبی داشتند.

سرویس ‌های برزیلی ها هم در این ست بارها ملی ‌پوشان ایران را در دریافت با مشکلاتی روبرو کرد و توپ ‌ها به خوبی به پاسور تیم ملی نمی ‌رسید تا وی بتواند سایر بازیکنان را به خوبی تغذیه کند. برزیلی ‌ها اختلاف امتیاز مناسبی را ایجاد کردند و تیمها در امتیاز ۸ بر ۵ به سود برزیل به وقت استراحت فنی اول رفتند.

بازهم پاس ‌های سرعتی به داد تیم ملی ایران رسید و با دو حرکت سرعتی اختلاف امتیاز کم شد و نتیجه بازی به ۹ بر ۸ به سود برزیل تغییر کرد. در ادامه هم تک دفاع کم نقص محمد موسوی نتیجه بازی را مساوی کرد، هرچند که رزنده نسبت به دادن امتیاز نهم به ایران اعتراض‌ هایی هم داشت. لوکارلی پشت خط سرویس قرار گرفت و بازهم دریافت کننده‌ های ایران مخصوصاً مباشری را تحت فشار قرار داد تا نتیجه بازی ۱۱ بر ۹ به سود شاگردان رزنده شود.

آغاز ایجاد اختلاف امتیاز برزیلی‌ ها با ایران از همین امتیاز آغاز شد و در نهایت و در امتیاز ۱۶ بر ۱۲ به سود برزیل تیمها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در امتیاز ۱۹ بر ۱۳ و زمانی که لوزانو تیمش را در آستانه شکست می ‌دید درخواست وقت استراحت کرد تا نکاتی را به بازیکنانش بگوید. در امتیاز ۲۰ بر ۱۵ بازهم لوزانو دست به دو تعویضه زد و بهبودی و میرزاجانپور را جایگزین محمودی و معروف کرد.

در امتیاز ۲۲ بر ۱۶ بازهم این لوزانو بود که وقفه ‌ای در جریان مسابقه ایجاد کرد تا شاید شاگردانش بتوانند به بازی برگردند، اما ملی‌ پوشان ایران در حملات عملکرد خوبی نداشتند و این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به سود برزیل خاتمه پیدا کرد.

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۱۷ به سود برزیل

شاگردان رزنده ست چهارم را با قدرت آغاز کردند و از همان ابتدا توانستند ۳ امتیاز از ایران پیش بیافتند. برتری برزیلی‌ ها تا امتیاز ۵ بر یک هم ادامه داشت؛ آنها در این ست کاملاً با ریسک بالا سرویس می ‌زدند و این ریسک آنها هم جواب داد.

امتیاز هشتم برای شاگردان رزنده توسط مائوریسیو کسب شد و این بازیکن با یک جای خالی که حاصل یک توپ برگشتی بود توانست برای تیمش امتیازآوری کند. تیمها در امتیاز ۸ بر ۳ به وقت استراحت فنی اول رفتند، اما پس از آن هم شاگردان رزنده واقعاً تیم برتر میدان بودند. آنها در دفاع، سرویس و اسپک عملکرد بهتری داشتند و جواب این عملکرد خوب خود را هم گرفتند.

در امتیاز ۱۶ بر ۹ به سود برزیل تیمها به وقت استراحت فنی دوم رفتند، ضمن اینکه حمزه زرینی هم برای ایران وارد میدان شد. میرزاجانپور از دیگر بازیکنانی بود که برای ایران به میدان آمد و به گونه ‌ای میتوان گفت که لوزانو تصمیم گرفت در این ست ترکیب‌ های مختلف را مورد آزمایش قرار دهد.

رائول لوزانو در امتیاز ۱۸ بر ۱۱ به سود برزیل درخواست وقت استراحت کرد و همچنان امیدوار بود که شاگردانش به بازی برگردند. میلاد عبادی ‌پور و حمزه زرینی ترکیب دریافت کننده‌ های ایران را تشکیل می ‌دادند و میرزاجانپور هم پشت خط زن بود.

ست چهارم هم در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به سود برزیل تمام شد تا چهارمین شکست شاگردان لوزانو در لیگ جهانی ۲۰۱۶ ثبت شد.

تیم ملی والیبال ایران در ششمین مسابقه خود در رقابتهای لیگ جهانی ۲۰۱۶ از ساعت ۲۱:۳۰ باید به مصاف صربستان برود. صربستان در آغاز هفته دوم توانست با نتیجه ۳ بر یک برزیل را از پیش رو بردارد.

تیم ملی والیبال برزیل در صدر رنکینگ فدراسیون جهانی قرار دارد و تیم ملی ایران هم در جایگاه هشتم قرار دارد. برزیلی ‌ها میزبان المپیک هستند و این روزها در بهترین شرایط خود قرار دارند.

آمار عملکرد شاگردان لوزانو مقابل برزیل

آمار عملکرد شاگردان لوزانو در دیدار مقابل برزیل مشخص شد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، دیدار تیمهای ملی والیبال ایران و برزیل در چارچوب هفته دوم لیگ جهانی ۲۰۱۶ از ساعت ۱۸:۳۰ امروز (جمعه) در بلگراد صربستان آغاز شد و تیم ملی کشورمان در پایان با نتیجه ۳ بر یک مغلوب تیم اول جهان شد.

تیم ملی ایران ایران در پایان این بازی، ۴۷ امتیاز از اسپک، ۸ امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و ۲۰ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد، اما در مقابل تیم برزیل، ۵۷ امتیاز از اسپک، ۷ امتیاز از دفاع، ۷ امتیاز از سرویس و ۲۷ امتیاز از اشتباهات ایران کسب کرد.

تیم ملی والیبال ایران در بازی بعدی (ششم) خود فردا از ساعت ۲۱:۳۰ به مصاف صربستان خواهد رفت.

آمار ایران-برزیلعکس/ بهترین های دیدار والیبال ایران و برزیل

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار از هفته دوم لیگ جهانی ۲۰۱۶ به مصاف برزیل رفت و در پایان بانتیجه ۳ بر ۱ شکست را پذیرفت.

عکس/ دریافت های ضعیف بلند قامتان در برابر برزیل

امتیاز آورترین بازیکن دیدار والیبال ایران و برزیل

پشت خط زن تیم ملی والیبال برزیل عنوان امتیازآورترین بازیکن مسابقه این تیم مقابل ایران را به دست آورد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در لیگ جهانی ۲۰۱۶ با نتیجه ۳ بر یک مقابل برزیل شکست خورد.

در این مسابقه والاس دسوزا ۱۳ امتیاز با اسپک، ۳ امتیاز با دفاع روی تور و یک امتیاز با سرویس و در مجموع ۱۷ امتیاز گرفت و بیشترین نقش را در پیروزی تیمش داشت.

در تیم ملی ایران هم محمدجواد معنوی نژاد ۱۳ امتیاز کسب کرد که ۹ امتیاز با اسپک، ۳ امتیاز با دفاع روی تور و یک امتیاز با سرویس بود.

عکس/ بهترین های دیدار والیبال ایران و برزیل

منبع : مشرق نیوز

—————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “ایران ۱ برزیل ۳ / باز هم اسیر سرویس های برزیل”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط