پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

ایران ۱ آمریکا ۳ / دومین باخت در لیگ جهانی

X برنامه بازیهای لیگ جهانی والیبال X برنامه هفته اول لیگ جهانی والیبال X زمان بازیهای ایران در لیگ جهانی 2016 X گروه ایران در لیگ جهانی X لیگ جهانی 2016 والیبال X لیگ جهانی والیبال X تیم ملی والیبال آمریکا X تیم ملی والیبال ایران X والیبال ایران آمریکا X 14setare.com X 14 ستاره

تیم والیبال ایران در دومین دیدار خود در چارچوب رقابتهای لیگ جهانی مقابل آمریکا تن به شکست داد این در حالی است که در ست چهارم می توانست برنده شود تا بازی به ست پنجم کشیده شود.

به گزارش “۱۴ ستاره“، تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۶ به مصاف آمریکا قهرمان دو دوره لیگ جهانی رفت و با نتیجه ۳ بر یک مغلوب تیم ملی والیبال آمریکا شد.

شاگردان لوزانو ست اول را ۲۵-۲۳ به سود خود پایان دادند اما در سه ست متوالی با نتایج ۲۵-۱۳، ۲۷-۲۵ و ۲۶-۲۴ مغلوب آمریکا شدند.

تیم ملی آمریکا، برخلاف ایران، بازی ابتدایی خود برابر آرژانتین را با پیروزی پشت سر گذاشت اما ملی‌پوشان خسته ایران مغلوب برزیل میزبان شده بودند.

بازی تیمهای ایران و آمریکا از ساعت ۴۵ دقیقه بامداد شنبه با قضاوت “جعفر ابراهیم علی” از بحرین و “لوییس جراردو” از مکزیک آغاز شد.

ایران بازی را با ترکیب شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، محمد موسوی، سعید معروف، عادل غلامی، محمد جواد معنوی‌نژاد و مهدی مرندی (لیبرو) و آمریکا با متئو اندرسون، آرون راسل، تیلور ساندر، دیوید لی، میکا کریستینسون، راسل هولمز و اریک شوجی (لیبرو) بازی را آغاز کردند.

گزارش بازی والیبال ایران آمریکا را به نقل از ایسنا بخوانید :

ست اول ۲۵-۲۳ ایران

تیم ملی والیبال ایران این دیدار را بهتر از حریف آغاز کرد و موفق شد توسط شهرام محمودی دو امتیاز از حریف بگیرد و از این تیم پیش بیفتد. در ابتدای بازی دفاع ایران نسبت به بازی گذشته برابر برزیل عملکرد بهتری داشت و همین موضوع باعث شد ایران ۵ بر ۲ از آمریکا پیش بیفتد.

با خطای بازیکنان آمریکا امتیاز ۸ برای ایران به دست آمد و دو تیم با نتیجه ۸-۷ به وقت استراحت فنی اول رفتند.

بازیکنان ایران در این بازی در توپ‌گیری ‌ها بهتر کار کردند و ایران توانست تا امتیاز ۱۴ با تساوی برابر حریف پیش برود. محمد موسوی از خط سرویس امتیاز مستقیم گرفت و بازی ۱۵ بر ۱۴ به نفع ایران شد. دفاع دیوید لی برابر عبادی پور به خارج از زمین رفت تا ایران زودتر از آمریکا به امتیاز ۱۶ برسد.

در این ست بازیکنان هر دو تیم تعداد خطاهای زیادی در جایگیری و حمل توپ داشتند.

آمریکایی‌ها موفق شدند ۱۸ بر ۱۷ از ایران پیش بیفتند و همین باعث شد لوزانو درخواست وقت استراحت کند. علیرضا مباشری برای کمک به دریافت ‌های عقب زمین به جای معنوی ‌نژاد به میدان آمد.

حضور مهدوی به جای معروف باعث شد این بازیکن از خط سرویس امتیاز مستقیم بگیرد و ایران در امتیاز ۲۱ به تساوی با آمریکا برسد. ضربه “آرون راسل” به حارج از زمین رفت و ایران یک امتیاز از حریف پیش افتاد تا “اسپرا” درخواست وقت استراحت برای تیم خود کند.

بعد از این وقت استراحت آمریکایی موفق شدند دو امتیاز پیاپی کسب کنند تا لوزانو مجبور به گرفتن وقت استراحت شود. پایپ علیرضا مباشری روی پاس سعید معروف ایران را ۲۴-۲۳ از حریف پیش انداخت.

دفاع میرزاجانپور برابر آرون راسل امتیاز ۲۵ را نصیب ایران کرد تا ست اول ۲۵-۲۳ به نفع ایران به پایان برسد. مباشری در این ست در کسب امتیاز از اسپک صد درصد موفق بود و هر سه اسپک خود را به امتیاز تبدیل کرد.

ست دوم ۲۵-۱۳ آمریکا

دیوید لی باتجربه اولین امتیاز را با دفاع برابر معنوی‌ نژاد نصیب آمریکا کرد. در اوایل این ست هم توپ به خوبی در اختیار معروف قرار گرفت با این حال آمریکایی ‌ها موفق شدند ۸ – ۴ از ایران پیش بیفتند و اولین وقت استراحت فنی به دست بیاید.

آمریکایی ‌ها موفق شدند ۱۱ بر ۵ از ایران پیش بیفتند تا لوزانو برای ایجاد وقفه در امتیازگیری آمریکایی مجبور به گرفتن وقت استراحت شود. سرمربی تیم ملی بازهم مباشری را برای توپ ‌گیری به زمین فرستاد اما این تعویض فایده نداشت و اختلاف امتیاز به ۱۰ رسید و با نتیجه ۱۶ بر ۶ به نفع آمریکا دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند.

مهدوی و میرزاجانپور بازهم به زمین آمدند تا مهدوی بتواند با استفاده از سرویس ‌های جهشی موجی اختلاف امتیاز را کم کند اما این آمریکایی ‌ها بودند که اختلاف را بیشتر کردند و بازی ۲۰-۸ به نفع این تیم شد.

۱۲ اختلاف امتیاز بین دو تیم تا پایان ست دوم حفظ شد و آمریکا در نهایت ۲۵-۱۳ ایران را شکست داد.

ست سوم ۲۷-۲۵ آمریکا

در ست سوم لوزانو، مباشری را به جای معنوی ‌نژاد از ابتدا به زمین فرستاد تا ایران عملکرد بهتری در دریافت ‌ها داشته باشد. در این ست هم تیم ملی آمریکا زودتر از ایران و با اختلاف امتیاز ۲ به وقت استراحت فنی اول رفت.

آمریکا تا امتیاز ۱۰ اختلاف امتیازی خود با ایران را حفظ کرد اما در این امتیاز ایران کار را به تساوی کشاند. دفاع عادل غلامی در برابر راسل ایران ۱۳-۱۲ از حریف پیش افتاد.

در ادامه سرویس جهشی – موجی شهرام محمودی در زمین آمریکا با دریافتی همراه نبود و ایران با نتیجه ۱۶ بر ۱۵ به وقت استراحت فنی دوم رفت.

لوزانو در امتیاز ۱۹ که دوتیم مساوی بودند وقت استراحت گرفت و در این وقت تاکید زیادی روی دریافت ‌های تیم داشت.

توپ‌ گیری خوب بازیکنان ایران باعث شد مباشری در خط حمله صاحب موقعیت شود و ایران را ۲۱ بر ۱۹ پیش بیندازد و سرمربی آمریکا برای جلوگیری از افزایش این اختلاف وقت استراحت بگیرد.

وقت استراحت فنی “جان اسپراو” کارساز شد و آمریکا علاوه بر جبران امتیازهای عقب افتاده ست دوم را ۲۷-۲۵ به نفع خود به پایان رساند.

ست سوم در حالی نصیب آمریکایی‌ ها شد که ایران ۲۴-۲۳ از حریف پیش بود.

photo_2016-06-18_11-49-32

ست چهارم ۲۶-۲۴ آمریکا

ست چهارم هم در ابتدا پایاپای پیش رفت هرچند که ایران دو امتیاز از حریف پیش افتاد اما در ادامه آمریکایی ها جبران کردند و بازی ۷-۶ به نفع این تیم شد.

تیم ملی آمریکا تا این جای بازی ۱۲ دفاع را در طول چهار ست داشت و ایران ۸ دفاع را به نام خود ثبت کرد.

باز هم اشتباه مباشری در زدن آبشار بازی را ۹-۷ به نفع آمریکا کرد و سرویس “گارت” امتیاز ۱۰ را به این تیم داد.

تیم آمریکا بعد از این امتیاز اختلاف خود را با ایران حفظ کرد تا بازی با نتیجه ۱۶ بر ۱۲ به وقت استراحت فنی دوم برود.

در حالی که ایران می توانست با کسب امتیاز ۱۶ اختلاف امتیاز خود را با آمریکا به یک برساند اما با برخورد توپ عبادی پور به دفاع بازی ۱۸ بر ۱۵ به نفع آمریکا شد.

با بیرون رفتن توپ دیوید لی بازی به تساوی ۱۹-۱۹ رسید و سرمربی تیم ملی آمریکا درخواست وقت استراحت کرد. بعد از این وقت استراحت هم ایران موفق به کسب یک امتیاز شد و ۲۰-۱۹ از حریف پیش افتاد. اما اشتباه میرزاجانپور باعث شد بازی ۲۱-۱۹ به نفع آمریکا شود.

در ادامه ایران این امتیازها را جبران کرد و بازی ۲۲-۲۲ شد. دیوید لی موفق شد امتیاز حساس۲۳ را برای آمریکا به دست بیاورد و بازی مساوی شود.

در نهایت هم این ست نزدیک و حساس با نتیجه ۲۶-۲۴ به نفع آمریکا به پایان رسید.

با پیروزی در ست چهارم آمریکا موفق شد ایران را سه بر یک شکست دهد و دومین پیروزی خود در این رقابت ها را کسب کند.

تیم ملی ایران در آخرین بازی خود در هفته نخست لیگ جهانی از ساعت ۴ بامداد یکشنبه ۳۰ خرداد به مصاف آرژانتین میرود.

عکس/ آمار بازی ایران و آمریکا در لیگ جهانی

photo_2016-06-18_11-49-28

عکس / بهترین بازیکن دیدار والیبال ایران و آمریکا

در پایان این مسابقه مت اندرسون از تیم ملی والیبال آمریکا به تنهایی توانست ۲۳ امتیاز برای تیمش کسب کند تا امتیازآورترین بازیکن میدان لقب بگیرد.

در تیم ایران هم شهرام محمودی توانست ۱۶ امتیاز برای ایران کسب کند و عنوان امتیازآورترین بازیکن ایران نام بگیرد.

تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود باید برابر آرژانتین قرار بگیرد.

عکس/ پرامتیاز ترین بازیکن ایران در برابر آمریکا

منبع : مشرق نیوز

————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “ایران ۱ آمریکا ۳ / دومین باخت در لیگ جهانی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط