پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

ایران ۳ مصر ۰/ قطعی شدن صعود والیبال ایران

VOLLEYBALL-OLY-2016-RIO-IRN-EGY - - 12- 12 تیم حاضر در والیبال المپیک ریو- 14 ستاره- المپیک برزیل- المپیک ریو- المپیک ریو 2016- ایران مصر- تیم ملی والیبال مصر- جدول رده بندی والیبال المپیک- عکس والیبال-عکسهای بازی ایران مصر در والیبال المپیک ریو 2016- فهرست تیم والیبال مصر در المپیک ریو 2016- گروه ایران در مسابقات والیبال المپیک 2016- همگروه های ایران در والیبال المپیک

با پیروزی مقتدرانه ایران مقابل مصر کار والیبالیست ‌ها برای صعود به دور حذفی المپیک قطعی شد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، تیم ملی والیبال ایران موفق شد در یک بازی حساب شده با نتیجه ۳-۰ تیم ملی والیبال مصر را شکست داده و به دومین پیروزی خود دست یابد. با پیروزی مقتدرانه ایران مقابل مصر صعود ایران به دور حذفی المپیک قطعی شد. ایران در این مسابقه توانست با امتیازهای ۲۸-۲۶، ۲۵-۲۲ و ۲۵-۱۶ تیم شایسته مصر را شکست داده و به فکر بازی پنجم و آخر خود در برابر تیم ملی والیبال روسیه باشد.

تحلیل گروه ایران در مسابقات والیبال المپیک برزیل ۲۰۱۶  

تحلیل مرحله حذفی مسابقات پس از نتیجه برد ایران برابر مصر در ریو۲۰۱۶

با پیروزی مقتدرانه ایران مقابل مصر صعود ایران به دور حذفی المپیک قطعی شد.

ایران در بازی بعدی خود در دور گروهی به مصاف روسیه پرقدرت میرود و مصری ها نیز به مصاف آرژانتین خولیو ولاسکو خواهند رفت. با توجه به پیروزی ایران در برابر مصر و کوبا با نتایج مشابه ۳-۰ و کسب دو برد ۳ امتیازی و همچنین شکست ۳-۰ برابر آرژانتین و ۳-۲ برابر لهستان، تیم ملی والیبال ایران اکنون در جدول ۲ برده و ۷ امتیازی است و مصری ها نیز علاوه بر شکست ۳-۰ مقابل ایران برابر لهستان و روسیه نیز با همین نتیجه شکست خورده اند و کوبا را نیز ۳-۰ برده و صاحب ۱ برد و ۳ امتیاز از بازیهای پیشین خود شده و حتی بر فرض شکست ایران برابر روسها و برد مصری ها برابر آرژانتین در روز آخر و با نتایج عالی نیز، تیم ایران به دلیل کسب تک امتیاز بازی با لهستان بالاتر از مصر در رتبه چهارم خواهد ایستاد. حال آنکه تا پیش از برگزاری ۲ بازی باقیمانده روز چهارم همگروه های ایران (لهستان-روسیه و آرژانتین-کوبا) تیم ایران در رتبه دوم جدول قرار گرفته است.

بعد از شب خوشی که کیانوش رستمی با طلایی که برای ایران آورد رقم زد حالا نوبت تیم ‌ملی والیبال بود تا با صعود به مرحله بعد شرایط را شیرین‌ تر از قبل کند.بعد از قطعی شدن صعود ایران به مرحله یک چهارم نهایی والیبال المپیک ریو۲۰۱۶، با این حال بازی بعدی ایران بسیار مهم خواهد بود چرا که می تواند رتبه شاگردان لوزانو را بهبود ببخشد و شاید تیم بهتری از گروه مقابل روبه روی ایران قرار بگیرد. هرچند که شرایط ۵ تیم گروه مقابل در این مسابقات بسیار عالی است و هر یک از ۵ تیم برزیل، ایتالیا، فرانسه، آمریکا و کانادا (مکزیک تیم ششم گروه آ می باشد) از تیمهای قدرتمند والیبال جهان محسوب میشوند که از بین آنها ۴ تیم صعود و یک تیم حریف ایران در دور یک چهارم نهایی خواهد شد.

ایران ۳ مصر ۰ / گزارش بازی والیبال ایران مصر در روز چهارم والیبال المپیک ریو ۲۰۱۶

لوزانو کار برای برد مصر را با ترکیب برنده ‌اش مقابل کوبا آغاز کرد و سعید معروف، شهرام محمودی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی‌پور، محمد موسوی، عادل غلامی و مهدی مرندی را به زمین فرستاد. بار حمله ایران در ابتدای بازی بیشتر روی دوش شهرام محمودی بود که او فوق ‌العاده ظاهر شد اما بازی بسیار نزدیک پیش رفت. دفاع‌ های به موقع موسوی و باتجربه بازی کردن تک ‌تک والیبالیست ‌ها در نهایت ست اول را با امتیاز ۲۸ -۲۶ به سود ایران خاتمه داد.

بازی در ست دوم کمی متفاوت با ست اول آغاز شد تا جایی که مصر توانست در امتیازاتی از ایران پیش بیفتد اما چند تعویض به موقع، ورود غفور و مهدوی به زمین اوضاع کاملا متفاوت شد. میلاد عبادی‌ پور ستاره ست دوم بود که همراه فرهاد قائمی وظیفه سختی مقابل سرویس‌های کاملا ریسکی و آب و آتشی مصری‌ ها داشتند. در نهایت والیبالیست‌ های ایرانی بسیار با حوصله و کم اشتباه ظاهر شدند تا ست دوم هم با امتیازات ۲۵ – ۲۲ به سود ایران به پایان برسد تا برای برد و صعود تنها یک ست دیگر نیاز باشد.

ایران برای پیروزی و تمام کردن کار صعود به یک ست نیاز داشت که آن تمرکز در سومین ست را می‌ طلبید. این بهترین نمایش بازیکنان ایران در طول این بازی بود که با کمترین اشتباه و بیشترین تمرکز، ست سوم و در مجموع بازی را به سود خود به پایان رساند تا برای صعود به مرحله بعد کار چندان سختی نداشته باشند. پایان این ست با امتیازات ۲۵ بر ۱۶ به سود شاگردان لوزانو به پایان رسید تا موقتا در رده سوم قرار بگیرند.

تصاویر بازی والیبال ایران مصر در المپیک ریو ۲۰۱۶

عکس های بازی والیبال ایران مصر در المپیک ریو ۲۰۱۶

منبع : ورزش سه

——————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “ایران ۳ مصر ۰/ قطعی شدن صعود والیبال ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط