پربازدید های اخبار ورزشیتوپ و تور

ایران ۳ بلغارستان ۱ / برد دوم در لیگ جهانی

والیبال ایران بلغارستان-عکس-تصویر-تصاویر-X تیم ملی والیبال ایران X امتیاز آور ترین بازیکن والیبال X تیم ملی والیبال بلغارستان X ساعت والیبال ایران بلغارستان X 14setare.com X 14 ستاره X برنامه بازیهای لیگ جهانی والیبال X برنامه هفته دوم لیگ جهانی والیبال X گروه ایران در لیگ جهانی X لیگ جهانی 2016 والیبال X لیگ جهانی والیبال X نتیجه والیبال ایران بلغارستان X آمار عملکرد والیبال ایران برابر بلغارستان

شاگردان لوزانو در نخستین دیدار هفته دوم لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۶ در صربستان به مصاف بلغارستان رفتند و با یک نمایش خوب با نتیجه ۳ بر ۱ از سد بلغارها گذشتند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار خود در هفته دوم لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۶ از ساعت ۱۸:۳۰ در بلگراد به مصاف بلغارستان رفت و موفق شد با نتیجه ۳ بر ۱ از سد این تیم بگذرد.

بلند قامتان ایران ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به بلغارستان واگذار کردند اما در ست های دوم، سوم و چهارم به ترتیب با نتایج ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۰ از سد بلغارها گذشتند.

شاگردان لوزانو این هفته با بلغارستان، برزیل و صربستان همگروه هستند. ایران در هفته نخست مقابل برزیل و آمریکا باخت و یک برد برابر آرژانتین به دست آورد.

بیست و هفتمین دوره لیگ جهانی والیبال از پنج شنبه ۲۷ خرداد ماه و با فرمول جدیدی که امسال فدراسیون جهانی والیبال برای برگزاری آن در نظر گرفته است آغاز خواهد شد و ۱۲ تیم راه یافته به المپیک ریو که در سطح یک لیگ جهانی قرار گرفته اند در سه هفته و در غالب ۹ گروه به مصاف هم می روند.

به این ترتیب که در هر هفته سه تیم میزبان خواهند شد و مجموع نتایج و امتیازات هر ۹ گروه در پایان دور مقدماتی در یک جدول رده بندی محاسبه خواهد شد تا پنج تیم برتر در کنار لهستان میزبان، شش تیم حاضر در مرحله نهایی را تشکیل دهند.

شاگردان لوزانو در حالی در نخستین بازی هفته دوم به مصاف بلغارستان رفتند که از سه مسابقه قبلی خود یک پیروزی برابر آرژانتین و دو شکست برابر برزیل و آمریکا در کارنامه دارند. بلغارها از سه مسابقه نخست خود سه شکست برابر تیم‌های ملی صربستان، لهستان و روسیه داشت.

گزارش بازی را در ادامه به نقل از فارس بخوانید :

ست اول؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود بلغارستان

سعید معروف، محمد موسوی، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، محمدجواد معنوی‌ نژاد، مهدی مرندی و عادل غلامی نفراتی بودند که رائول زوانو برای شروع مسابقه وارد زمین کرد. ملی ‌پوشان ایران شروع خوبی نداشتند و بلغارها در امتیاز ۵ بر ۲ از ایران پیش افتادند تا لوزانو درخواست وقت استراحت فنی کند. در امتیاز ۸ بر ۵ به سود شاگردان کنستانتینوف تیم ‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند.

ملی‌پوشان ایران کم کم خود را در زمین پیدا کردند و در امتیاز ۱۱ توانستند بازی را به تساوی بکشانند. امتیاز سیزدهم برای بلغارها بعد از درخواست بازبینی مجدد توسط لوزانو حاصل شد و پس از آن بازهم شاگردان کنستانتینوف بودند که توانستند حاکم میدان باشند و در امتیاز ۱۶ بر ۱۲ به سود بلغارستان تیمها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. زمانی که نتیجه بازی ۱۹ بر ۱۴ به سود بلغارستان بود بازهم لوزانو درخواست وقت استراحت کرد و نکاتی را بیشتر از همه به مرندی تذکر داد. سوکولوف، ستاره بلغارها در ست اول عملکرد بسیار خوبی داشت و در حمله و دفاع به تیمش کمک بسیاری کرد.

در امتیاز ۲۰ بر ۱۶ به سود بلغارستان لوزانو تصمیم گرفت ظریف، بهبودی و میرزاجانپور را روانه میدان کند و پس از آن در امتیاز ۲۰ بر ۱۷ کنستانتینوف درخواست وقت استراحت کرد. این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ به سود بلغارستان خاتمه پیدا کرد.

*ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران

اوضاع در ست دوم برای ایران کمی بهتر شد. پاسور تیم ملی در حملات بیشتر از پاس‌ های سرعتی استفاده می‌کرد، اما ملی‌ پوشان ایران در زدن سرویس بسیار بد عمل کردند. شاگردان لوزانو پس از یک رفت و برگشت طولانی توانستند امتیاز هفتم را به نام خود ثبت کنند تا نتیجه بازی ۷ بر ۵ به سود ایران شود. در امتیاز ۹ بر ۸ به سود ایران شهرام محمودی جای خود را به مجتبی میرزاجانپور داد تا وی در پست پشت خط زن قرار بگیرد. شاگردان لوزانو روند رو به رشدی داشتند و توانستند نتیجه بازی ۱۴ بر ۱۱ کنند و در امتیاز ۱۶ بر ۱۱ به سود ایران هم تیمهای به وقت استراحت دوم در این ست رفتند.
شاگردان کنستانتینوف توانستند اختلاف امتیاز را کم کنند و نتیجه بازی ۱۹ بر ۱۷ به سود ایران شد. شاگردان لوزانو نمی ‌خواستند که این ست را واگذار کنند و به همین دلیل با تمام توان به توپ ضربه می ‌زدند. در امتیاز ۲۱ بر ۱۸ محمد فلاح جایگزین سید محمد موسوی شد و در خط سرویس قرار گرفت. سرویس عالی میلاد عبادی ‌پور ایران را به امتیاز ۲۴ رساند و این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

پیروزی بلندقامتان ایران در آغاز هفته دوم لیگ جهانی/ نمایش بی نقص شاگردان لوزانو

*ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود ایران

در ست سوم همه چیز مساوی پیش رفت و تیم ‌ها در امتیاز ۴ مساوی شدند. پس از یک رالی تماشایی بلغارها توانستند نتیجه بازی را با درخواست بازبینی مجدد به ۶ بر ۴ تغییر دهند، اما در ادامه میرزاجانپور توانست اختلاف را کم کند و نتیجه بازی ۵ بر ۴ شد. در امتیاز ۸ بر ۶ به سود بلغارستان تیمها به وقت استراحت فنی اول رفتند. ملی‌پوشان ایران در امتیاز هشتم توانستند بازی را به تساوی بکشانند.

در امتیاز ۱۴ بر ۱۲ به سود ایران پلامن کنستانتینوف درخواست وقت استراحت کرد تا مانع امتیازگیری ملی‌پوشان ایران شود، اما پس از این وقت استراحت موسوی در یک حرکت سرعتی نتیجه بازی ۱۵ بر ۱۲ کرد. ملی‌پوشان ایران توانستند با شناسایی نقاط ضعف تیم بلغارستان برتری خود را حفظ کنند تا در امتیاز ۱۸ بر ۱۵ به سود ایران بازهم پلامن احساس خطر کرده و درخواست وقت استراحت فنی کند. بلغارها در حملات و دفاع تلاش زیادی برای کسب امتیاز می‌کردند، اما با بی دقتی در سرویس امتیازها را به ایران می ‌دادند.

در امتیاز ۲۱ بر ۱۹ بازهم لوزانو دو تعویضه کرد و بهبودی و میرزاجانپور را جایگزین معروف و محمودی کرد. بلغارها در اواخر ست سوم اختلاف را کم کردند و نتیجه بازی ۲۳ بر ۲۲ شد، اما بازهم اشتباه در زدن سرویس اختلاف امتیاز را به عدد ۲ رساند. این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

*ست چهارم؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران

بازی در این ست هم پایاپای آغاز شد و تیمها در امتیاز ۴ مساوی شدند. ملی ‌پوشان ایران با زدن سرویس‌ های خوبی توانستند کار را برای بلغارها در حملات سخت کنند تا جایی که حتی سوکولوف هم به سختی برای تیمش امتیاز کسب میکرد. سرویس ملی ‌پوشان ایران به خوبی در زمین بلغارها دریافت نمیشد، اما آنها به سختی توپ ‌ها را به اسپکرهای خود می‌رساندند. امتیاز هشتم برای ایران با اسپک میلاد عبادی‌ پور کسب شد؛ اسپکی که وی به خوبی به دست دفاع زد و توپ به خارج از زمین رفت. به این ترتیب تیمها در امتیاز ۸ بر ۷ به سود ایران به وقت استراحت فنی اول رفتند.

شاید تماشایی ‌ترین صحنه‌ ای که تاکنون از ایران دیده باشیم در کسب امتیاز یازدهم بود؛ جایی که پس از یک رالی تماشایی و توپ‌گیری‌ های خوب ظریف، معروف توپ را به معنوی ‌نژاد رساند تا وی نتیجه بازی را ۱۱ بر ۹ به سود ایران کند. معنوی ‌نژاد از چهره ‌های خوب و درخشان ایران در این مسابقه بود؛ وی با سرویس خوبی که زد موجب شد بلغارها نتوانند توپ را دفاع کنند و در ادامه نتیجه بازی ۱۳ بر ۱۰ به سود ایران شد. خوش ‌شانسی هم با ایران یار بود و سرویس محمد موسوی با برخورد به لبه تور برای ایران تبدیل به امتیاز شد. کنستانتینوف، سرمربی بلغارستان برای فرار از شکست بارها تغییراتی را در ترکیب تیم خود ایجاد کرد، اما بی فایده بود و در امتیاز ۱۶ بر ۱۲ تیمها به وقت استراحت فنی دوم رفتند.

روند رو به رشد شاگردان لوزانو تا آخر ست ادامه پیدا کرد و در طرف مقابل وقت ‌های استراحت و تعویض ‌های کادر فنی بلغارستان تاثیری در جریان مسابقه نداشت تا اینکه این ست هم با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود ایران خاتمه پیدا کرد. به این ترتیب شاگردان لوزانو دومین پیروزی خود را در لیگ جهانی ۲۰۱۶ کسب کردند.

**************

بلغارستان ۵ بار سابقه کسب عنوان چهارمی لیگ جهانی را در کارنامه دارد. بلغارستان در سالهای ۱۹۹۴، ۲۰۰۴، ۲۰۰۶، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ در رده چهارم لیگ جهانی قرار گرفته است. نخستین حضور بلغارستان در لیگ جهانی به سال ۱۹۹۴ باز می‌گردد و از آن زمان تاکنون این تیم در ۱۹ دوره مسابقات حضور داشته که در ۱۰ دوره به مرحله نهایی صعود کرده است.

تیم ملی والیبال ایران در بازی پنجم خود از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف برزیل خواهد رفت.

عکس/ بهترین های دیدار والیبال ایران و بلغارستان

امتیازآورترین بازیکن دیدار والیبال ایران و بلغارستان

دریافت کننده تیم ملی والیبال ایران بیشترین امتیاز را در دیدار تیمش برابر بلغارستان کسب کرد.

در پایان این مسابقه محمدجواد معنوی‌ نژاد با کسب ۲۱ امتیاز توانست عنوان امتیازآورترین بازیکن میدان را به خود اختصاص دهد. در طرف مقابل هم سوکولوف، ملی‌پوش قدیمی بلغارها توانست ۱۹ امیتزا برای تیمش کسب کند. میلاد عبادی‌پور، دیگر دریافت کننده ایران هم در این مسابقه ۱۷ امتیاز به دست آورد.

تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در لیگ جهانی ۲۰۱۶ فردا از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف برزیل خواهد رفت.

آمار عملکرد شاگردان لوزانو مقابل بلغارستان

آمار عملکرد بازیکنان تیم ملی والیبال ایران در دیدار برابر بلغارستان اعلام شد.

به گزارش “۱۴ ستاره“، تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود در رقابتهای لیگ جهانی ۲۰۱۶ امروز پنج ‌شنبه از ساعت ۱۸:۳۰ در صربستان به مصاف بلغارستان رفت. شاگردان لوزانو در حالی در نخستین بازی هفته دوم به مصاف بلغارستان رفتند که از سه مسابقه قبلی خود یک پیروزی برابر آرژانتین و دو شکست برابر برزیل و آمریکا در کارنامه دارند. بلغارها از سه مسابقه نخست خود سه شکست برابر تیم‌های ملی صربستان، لهستان و روسیه داشت. شاگردان لوزانو موفق شدند با نتیجه ۳ بر یک (۱۸-۲۵، ۲۵-۲۰، ۲۵-۲۳، ۲۵-۲۰) در اولین بازی خود در خاک صربستان مقابل بلغارستان پیروز شوند.

تیم ملی والیبال ایران در این مسابقه ۵۹ امتیاز از حمله، ۴ امتیاز از دفاع، ۸ امتیاز از سرویس و ۲۷ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد. در طرف مقابل بلغارها ۴۶ امتیاز از حمله، ۱۰ امتیاز از دفاع، ۵ امتیاز از سرویس و ۲۲ امتیاز از اشتباهات ملی‌پوشان ایران به دست آوردند.

بلغارستان ۵ بار سابقه کسب عنوان چهارمی لیگ جهانی را در کارنامه دارد. بلغارستان در سال‌های ۱۹۹۴، ۲۰۰۴، ۲۰۰۶، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ در رده چهارم لیگ جهانی قرار گرفته است. نخستین حضور بلغارستان در لیگ جهانی به سال ۱۹۹۴ باز می‌گردد و از آن زمان تاکنون این تیم در ۱۹ دوره مسابقات حضور داشته که در ۱۰ دوره به مرحله نهایی صعود کرده است.

تیم ملی والیبال ایران در بازی پنجم خود از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف برزیل خواهد رفت.

تصاویر / دیدار والیبال تیم های ایران و بلغارستان

تیم های والیبال ایران و بلغارستان در نخستین دیدار از هفته دوم لیگ جهانی ۲۰۱۶ به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه ۳ بر ۱ به سود ایران به پایان رسید.

منبع : مشرق نیوز

—————————————————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “ایران ۳ بلغارستان ۱ / برد دوم در لیگ جهانی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط