پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال ایران

ایران ۲ قطر ۰ ؛ برد سخت و شیرین در اولین گام

۳ امتیاز شیرین با گلهای هلندی! عکس های بازی ایران قطر مقدماتی جام جهانی 2018 - عکسهای قطر ایران مقدماتی جام جهانی 2018 - مسابقه ایران و قطر عکس - تیم ملی فوتبال ایران- تیم ملی فوتبال قطر- 14 ستاره- ایران قطر مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه- تاریخ و ساعت بازی ایران قطر- 14setare.com- قطر- گروه ایران در مقدماتی جام جهانی فوتبال 2018- مقدماتی جام جهانی 2018

انرژی نزدیک به صدهزار تماشاچی جاضر در ورزشگاه آزادی نتیجه داد و تیم ملی فوتبال ایران با دو گل دقایق پایانی گوچی و جهانبخش قطر را شکست داد و صدرنشین گروه شد.

به گزارش “ورزش سه“، تیم ملی فوتبال ایران در این بازی که حملات زیاد و جسته گریخته ای را روی دروازه حریف تدارک دیدند و نتوانسته بودند موقعیت چندان خطرناکی را روی دروازه قطر ایجاد کنند، نتوانستند به توفیقی برسند تا اینکه در وقت های تلف شده نیمه دوم دیدار دو بار توسط جهانبخش و گوچی به گل رسیدند تا در اولین بازی خود با پیروزی میدان را ترک کنند.

هفته اول مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ در آسیا، پنجشنبه ۱۱/۰۶/۹۵ ساعت ۲۱ ورزشگاه آزادی تهران

داور: کریشانتا پریرا (سریلانکا) – کمک ها: پاریا پریانگا نامال (سریلانکا)، پالیتا هماتونگا (سریلانکا)

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران :

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، پژمان منتطری، احسان حاج صفی، رامین رضاییان، آندرانیک تیموریان، سعید عزت اللهی، اشکان دژاگه (۶۸ وحید امیری)، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی (۷۷ رضا قوچان نژاد) و سردار آزمون (کریم انصاریفرد ۸۳)

سرمربی : کارلوس کی روش

ترکیب تیم ملی فوتبال قطر :

امین لکومته، عبدالکریم حسن، پدرو کوریا (۷۶ محمد موسی)، یاسر عبدالرحمان، لوییز جونیور، بوعلام خوخی، رودریگو باربوسا تاباتا (۷۰ اکرم حسن عفیف)، کریم بودیاف، حسن الهیدوس، سباستین سوریا و علی اسداله تایمن

سرمربی : خوزه دانیل کارینو

اخطارهای بازی ایران قطر :

اشکان دژاگه (۳۴) – پژمان منتطری (۸۵) – رامین رضاییان (۸۸) از ایران

شرح بازی ایران قطر :

ملی پوشان ایران در نهایت موفق شدند در اولین بازی خود در مقدماتی جام جهانی به پیروزی برسند و اولین سه امتیاز را به حساب خود واریز کنند.

بازی با حملات ایران آغاز شد و همانطور که از قبل قابل پیش بینی بود ملی پوشان با حملات حداکثری هواداران توانستند دروازه قطری ها را با تهدید مواجه کنند، هر چند پس از ۱۰ دقیقه ابتدایی قطری ها توانستند کمی خود را پیدا کنند اما بازهم این ایران بود که سوار بر بازی به کار خود ادامه میداد.

موقعیت هایی که اغلب آنها از روی شوت های راه دور و یا سانتر از جناحین پدید می آمد دروازه حریف ایران را با خطرات جدی روبرو ساخت اما در نهایت هیچ یک از آنها کارگر نیفتاد، البته در این میان قطری ها نیز توانستند در یکی دو فرصت دروازه ایران را با تهدید مواجه کنند اما زور کافی را برای باز کردن دروازه ایران نداشتند.

در نهایت نیمه اول بازی ایران قطر با همان نتیجه بدون گل به پایان رسید تا دو تیم بدون نتیجه ای نیمه اول را به پایان برسانند.

در نیمه دوم نیز بازی روند یکسانی برای دو تیم داشت، ابتدا این قطری ها بودند که چند حمله را در ابتدای نیمه روی دروازه ایران داشته باشند و پس از آن نیز تیم ملی باز هم سوار بازی شد اما در این میان به دلایل مختلفی نمی توانست به گل برسد، قطری ها که همه توان خود را روی بازی روانی با ایرانی ها گذاشته بودند و با وقت کشی های گاه و بیگاه خود روی اعصاب ملی پوشان و نود هزار هوادار رژه می رفتند تا دقایق پایانی با موفقیت کار خود را به پیش می بردند تا اینکه یک بغل پای مطمئن در اوقات تلف شده ورق را به سود ایران برگرداند.

پس از آن درگیری بین بازیکنان و عوامل دو تیم پیش آمد و روند بازی را دچار اخلال شدید کرد و تیم ملی نیز از وقفه به وجود آمده نهایت استفاده را برد و توانست در نهمین دقیقه از وقت های تلف شده دومین گل را وارد دروازه حریف کند و در نهایت با یک پیروزی شیرین بازی را به اتمام برساند.

حالا ایرانی ها باید در دومین دیدار خود در هفته پیش رو به مصاف چین بروند.

شرح گل های بازی ایران قطر :

ایران ۱ قطر ۰ (دقیقه ۴+۹۰، رضا قوچان نژاد) : در آخرین دقیقه بازی و در حالی که ایرانی ها امیدی به باز کردن دروازه حریف نداشتند اشتباه دروازه بان قطری باعث به وجود آمدن یک موقعیت طلایی برای ایران شد و همکاری انصاری فرد و رضا قوچان نژاد باعث گلزنی گوچی شد.

ایران ۲ قطر ۰ (دقیقه ۹+۹۰، علیرضا جهانبخش) : پس از جنجال های به وجود آمده بازیکنان ایران در حمله پایانی خود توانستند حداکثر استفاده را ببرند و علیرضا جهانبخش با شوتی دقیق از پشت محوطه جریمه دروازه حریف را باز کرد.

اتفاق ویژه بازی ایران قطر :

درگیری های شدید در این بازی را میتوان ویژه ترین اتفاق ممکن دانست، درگیری هایی که پس از گلزنی ایران به اوج رسید و پس از ورود نکونام و سپس مربی حریف جو وجشتناکی را در آزادی به وجود آورد. به طوری که تمام عوامل موجود دور زمین به داخل زمین چمن آمدند و به جدا کردن طرفین و خواباندن قائله پرداختند، درگیری هایی که داور این میدان را میتوان اصلی ترین عامل آن دانست، داوری که در بازی رفت ایران و کره جنوبی در بازی های مقدماتی جام جهانی گذشته نیز با کی روش درگیر و در نهایت باعث محرومیت او شده بود.

وقت کشی قطری ها و بازیهای روانی آنها و پس از نوع قضاوت داور سریلانکایی مهمترین علت به وجود آمدن این درگیری شدید بود.

بهترین بازیکن بازی ایران قطر و بهترین بازیکن تیم ملی فوتبال ایران :

علی رضا جهانبخش و پژمان منتطری را میتوان بهترین بازیکن ایران در این دیدار دانست، پژمان در دفاع بی نقص ظاهر شد و جهانبخش نیز یکی از اصلی ترین مهره های هجومی ایران محسوب میشد.

ضمن اینکه میتوان از رضا قوچان نژاد و سیدجلال حسینی و بیرانوند نیز نام برد که در انجام وظایف خود موفق بودند.

جهانبخش و گوچی در این بازی موفق شدند با گل های خود سه امتیاز شیرین برای ایران به ارمغان بیاورند.

لحظات حساس بازی ایران قطر :

دقیقه ۲ – اولین حمله ایران در دقیقه دوم بازی انجام شد اما ضربه سر سردار آزمون قدرت کافی ر ابرای باز کردن دروازه قطر نداست.

دقیقه ۳ – یک سانتر دیگر از ملی پوشان ایران و باز هم حمله دیگر ایرانی ها اما این بار لکومته توپ را از روی سر مهاجمان ایران دور کرد و توپ برگشتی را جهانبخش به سوی دروازه قطری ها زد اما این موقعیت نیز از دست رفت.

دقیقه ۵ – ضربه ایستگاهی ایران را دژاگه از جناح چپ روی دروازه قزری ها فرستاد اما این توپ نیز با ضربه سر مهاجمان ایران سودی برای کشورمان نداشت.

دقیقه ۶ – یک بار دیگر دژاگه از کنار خط دفاعی حریف خود را به محوطه جریمه این تیم رساند اما توپ این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۲ – سباستین سوریا اولین حمله خطرناک قطری ها را موجب شد، فرار و سپس ضربه محکم او از زاویه بسته را بیرانوند مهار کرد.

دقیقه ۱۴ – فرار طارمی از بین مدافعان قطر موقعیت بعدی ایران را به وجود آورد اما لکومته سریع تر از او به توپ رسید و خطر را از روی دروازه خود دور کرد.

دقیقه ۱۷ – پس از اشتباه حاج صفی در دور کردن توپ، حسن الهیدوس در قسمت چپ دفاعی ایران صاحب توپ شد اما ضربه او را بیرانوند مهار کرد.

دقیقه ۱۸ – ضربه ایستگاهی که نصیب ایران شد را عزت اللهی از پشت محوطه جریمه به سوی دروازه قطر زد اما ضربه آرام او را لکومته مهار کرد.

دقیقه ۱۹ – شوت پشت محوطه جریمه اشکان با اختلاف از کنار دروازه لکومته به بیرون رفت.

دقیقه ۲۳ – پاس زیبای طارمی بین مدافعان قطر به آزمون رسید اما او این توپ را به بدترین شکل از دست داد.

دقیقه ۳۲ – حرکت زیبای جهانبخش موقعیت خوبی را برای او به وجود آورد اما شوت سنگین او در حالیکه می توانست آزمون را صاحب توپ کند از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۵ – ضربه کرنر تاباتا از جناح چپ ایران با واکنش بیرانوند و سپس مدافعان از محوطه خطر ایران دور شد.

دقیقه ۴۳ – پس از اشتباه داور در گرفتن خطا برای ایران موقعیت خوبی نصیب قطری ها شد اما ضربه آنها از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴۸ – کرنر ارسالی قطری ها روی دروازه ایران ایجاد خطر کرد اما بیرانوند این توپ را نیز از روی سر مهاجمان حریف دور کرد.

دقیقه ۵۲ – ضربه کرنر دژاگه در حالی که توسط دروازه بان قطری از روی خط برگشت داده شد توسط کمک داور به نشانه بیرون رفتن از زمین متوقف شد.

دقیقه ۵۸ – پاس دیدنی جهانبخش در محوطه جریمه به اشکان رسید اما تعلل این بازیکن باعث از دست رفتن موقعیت خوبی شد.

دقیقه ۶۰ – حرکت ترکیبی آزمون و طارمی نتیجه برای ایران نداشت تا این موقعیت هم از دست برود.

دقیقه ۶۱ – سانتر جهانبخش روی دروازه قطری ها با واکنش لکومته از روی دروازه این تیم دور شد.

دقیقه ۷۱ – سانتر رضاییان با پرواز آزمون چیزی نمانده بود اولین گل را برای ایران به وجود بیاورد اما بازهم لکومته این توپ را از آن خود کرد.

دقیقه ۷۳ – ضربه کرنر ارسالی از سوی آندو تیموریان با ضربه سر سیدجلال حسینی با اختلاف کمی از کنار دروازه قطر به بیرون رفت.

دقیقه ۸۸ – موقعیت استثنایی از روی سانتر قوچان نژاد به دست آمد اما ضربه سر انصاری فرد راهی به دروازه حریف نیافت.

Image result for ‫ایران قطر مقدماتی جام جهانی‬‎

Image result for ‫ایران قطر مقدماتی جام جهانی روسیه‬‎

Image result for ‫ایران قطر مقدماتی جام جهانی‬‎

Image result for ‫ایران قطر مقدماتی جام جهانی‬‎

Image result for ‫ایران قطر مقدماتی جام جهانی روسیه‬‎

Image result for ‫ایران قطر مقدماتی جام جهانی روسیه‬‎

Image result for ‫ایران قطر مقدماتی جام جهانی روسیه‬‎

Image result for ‫ایران قطر مقدماتی جام جهانی روسیه‬‎

Image result for ‫ایران قطر مقدماتی جام جهانی روسیه‬‎

عکس های بازی ایران قطر

در بازی رفت مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه آسیا

منبع : چهارده ستاره

——————————–

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “ایران ۲ قطر ۰ ؛ برد سخت و شیرین در اولین گام”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط