پربازدید های اخبار ورزشیفوتبال جهان

ایتالیا۱ (۴) آلمان۱ (۵) / صعود به جمع ۴ تیم

قهرمانی - ایتالیا-آلمانی ها-X آلمان ایتالیا X تیم ملی فوتبال آلمان X ایتالیا آلمان X تیم ملی فوتبال ایتالیا X 14 ستاره X 14setare.com X یورو X جام ملتهای اروپا X یورو 2016 فرانسه X تصاویر یورو 2016 X زمان بازیهای یک چهارم یورو 2016 X تیمهای صعود کننده به یک هشتم یورو X نیمه نهایی یورو 2016

تیم ملی آلمان موفق شد در دیداری جذاب و نفس گیر تیم ملی ایتالیا را در ضربات پنالتی شکست بدهد و به مرحله نیمه نهایی یورو ۲۰۱۶ راه پیدا کند.

به گزارش “۱۴ ستاره“، در سومین بازی مرحله یک‌ چهارم پایانی جام ملت ‌های اروپا ۲۰۱۶ تیمهای ملی ایتالیا و آلمان در شهر بوردو به مصاف هم رفتند و در پایانی این آلمان بود که در ضربات پنالتی به پیروزی رسید.

در ابتدای مسابقه با وجود اینکه به نظر می‌ رسید ژرمن‌ ها آمادگی بیشتری برای تسلط بر بازی دارند، این ایتالیایی‌ ها بودند که دقیقه شش نخستین حمله را ترتیب دادند، با این حال شوت جاکرینی در میانه راه توسط بواتنگ بلوکه شد. در ادامه، بازی با برخوردهای متعدد بازیکنان پیش رفت؛ دقیقه ۱۳ سامی خدیرا به دلیل احساس درد در پایش دیگر قادر به ادامه مسابقه نبود و یک تعویض اجباری را به لوو تحمیل کرد: دقیقه ۱۶ باستین شواین ‌اشتایگر به جای او به زمین آمد و بازوبند کاپیتانی را نیز به بازو بست. بازی در این دقایق سرعتی که انتظار آن می ‌رفت را نداشت.

دقیقه ۲۷ شواینی روی پاس زیبای متس هوملس در منطقه یک ‌شانزدهم و بعد از عبور از دی شیلیو می ‌رفت تا با یک ضربه سر روی دروازه بوفون خطرساز ظاهر شود اما داور خطای هند کاپیتان مانشافت را اعلام کرد.

آلمانی ‌ها که تا دقیقه ۳۵ در تلاش برای عبور از سد دفاع فشرده ایتالیا بودند، دقیقه ۳۶ توانستند توسط هکتور روی دروازه بوفون سانتر کنند، اما این دروازه ‌بان بعد از آنکه فلورنزی در میانه راه روی توپ اثر گذاشته بود، این ضربه را مهار کرد.

دقیقه ۴۲ تلاش ناکام تونی کروس در شوت زنی به سمت دروازه ایتالیا، در بازگشت توماس مولر را در نزدیکی نقطه پنالتی صاحب توپ کرد اما ضربه این مهاجم بایرنی به توپ شدت لازم را نداشت و در دستان بوفون آرام گرفت.

دقیقه ۴۴ پاس عرضی جاکرینی از سمت چپ دروازه نویر در حالیکه به نظر می‌ رسید از همه بازیکنان دو تیم عبور میکند، به استفانو استروارو رسید ولی شوت سهمگین او به سمت چارچوب دروازه آلمان با دخالت بواتنگ راهی کرنر شد. این آخرین فرصت خطرناک دو تیم بود که در نهایت گلی در بر نداشت تا نیمه نخست بدون گل مساوی به پایان برسد.

با شروع نیمه دوم ایتالیایی ‌ها بودند که حملات بیشتری را در دستور کار داشتند اما هیچ یک از حرکات آنها تهدیدی برای دروازه نویر نبود تا اینکه دقیقه ۵۳ پاس دقیق گومز برای مولر چیزی نمانده بود آلمان را پیش بیندازد اما فلورنزی از راه رسید و توپ را به کرنر فرستاد. این کرنر را تونی کروس ارسال کرد که به بواتنگ رسید و موقعیت خطرناک دیگری برای ژرمن ‌ها شکل گرفت اما توپ این مدافع با اختلافی میلی‌ متری از بالای دروازه به بیرون رفت.

در این دقایق بار دیگر برخوردها زیاد شد که در همین راستا پارولو؛ ده شیلیو و استورارو کارت زرد گرفتند. بالاخره دقیقه ۶۵ قفل دروازه‌ ها شکست و مسوت اوزیل موفق شد روی پاس یوناس هکتور از سمت چپ دروازه بوفون که در میانه راه بونوچی هم روی آن اثر گذاشته بود دروازه ایتالیا را باز کرده و حساب کار را ۱ بر ۰ کند.

دقیقه ۶۸ چیزی نمانده بود ژرمن‌ ها گل دوم را نیز بزنند اما گومز اگر چه با بوفون تک به تک شده بود ولی وقتی به توپ در شرایطی ضربه زد که تعادل کافی را نداشت. با این حال ضربه او با وجود اینکه در چارچوب بود، بعد از برخورد با سر انگشتان بوفون به کرنر رفت.

آلمان بعد از جلو افتادن در نتیجه، به حملات خود ادامه داد؛ دقیقه ۷۲ گومز هم به دلیل آسیب ‌دیدگی ناچار به ترک زمین شد و دراکسلر به جای او به میدان آمد.

از دقیقه ۷۵ ایتالیا هم دست به حملاتی زد که دقیقه ۷۸ یک ضربه پنالتی برای آنها در پی داشت که بعد از برخورد توپ با دست بواتنگ به دست آمد. بونوچی در شرایطی این ضربه را تبدیل به گل کرد که نویر به سمت توپ حرکت کرده بود اما تلاش او ثمری نداشت و نتیجه به تساوی کشیده شد.

در ادامه باز هم از شدت حملات دو تیم کاسته شد تا در پی عدم تغییر نتیجه، کار به وقت ‌های اضافی کشیده شود. در نیمه نخست وقت‌ های اضافه احتیاط دو تیم خیلی بیشتر از جرأت آنها برای خطر کردن به نظر می‌ رسید و فرصت خطرناکی روی هیچ یک از دروازه ‌ها ایجاد نشد. در نیمه دوم اگر چه نویر و بوفون به بیکاری پانزده دقیقه اول نبودند اما فرصت جدی و خطرناکی دروازه ‌شان را تهدید نکرد تا کار به ضربات پنالتی بکشد.

در ضربات پنالتی هر دو تیم سه ضربه از ۵ ضربه اول را از دست دادند اما در ۴ ضربه بعدی، آلمانی ها بهتر کار کردند و بعد از اینکه ضربه دارمیان توسط نویر مهار شد، یوناس هکتور ضربه نهایی را وارد دروازه بوفون کرد و آلمان به پیروزی رسید.

قهرمانی - ایتالیا-آلمانی ها

آمار بازی ایتالیا آلمان + عکس

 

بهترین بازیکن آلمان – ایتالیا + عکس

مانوئل نویر، دروازه بان تیم ملی آلمان، به عنوان بهترین بازیکن دیدار تیمش مقابل ایتالیا انتخاب شد.

منوئل نویر که در طول بازی هم نمایش خوبی داشت، در ضربات پنالتی دو ضربه بازیکنان ایتالیا را مهار کرد و نقش مهمی در پیروزی تیم ملی آلمان داشت.

منبع : یورو

——————————————————

برچسب

مطالب مرتبط را نگاهی بیندازید

0 دیدگاه برای : “ایتالیا۱ (۴) آلمان۱ (۵) / صعود به جمع ۴ تیم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرنامه 14 ستاره

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعات، عضو خبرنامه شوید.

آخرین مطالب مرتبط